LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Ostriv

Ostriv
Sztab VVeteranów
Tytuł: Ostriv
Producent: yevhen8
Dystrybutor: yevhen8
Gatunek: Ekonomiczna
Premiera Pl:2020-03-19
Premiera Świat:
Autor: tenshi_chan
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 60% procent
Głosuj na tę grę!

Ostriv

Ostriv to city Builder przypominający swoją formułą znany i lubiany Banished. Rozwijany już od kilku lat przez niezależne studio, z początku złożone tylko z jednej osoby, w końcu ujrzało światło dzienne i zbiera same pozytywne opinie. Czy słusznie?
ostriv-ukrainski-wiosko-builder-21319-1.jpg 1Przede wszystkim aby odpowiedzieć sobie na to pytanie musimy zdać sobie sprawę, że autor sam mówi, iż kupno tej gry jest wsparciem w rozwijaniu jej i nie powinno się wiązać ze zbyt wysokimi oczekiwaniami. Gra w aktualnej formie już ma masę budynków do postawienia i złożone łańcuchy produkcyjne, dzięki czemu z początku mamy pełne ręce roboty, jednakże po ok. 2 godzinach widać już, że czegoś tutaj brakuje, aby zatrzymać nas na dłużej. Musimy się też zderzyć z przestarzałym interfejsem i mieć świadomość, że gra mimo niedawnej premiery powstawała już od kilku lat. Nie jest też przystosowana do współczesnych monitorów. Na szczęście ratuje nas tutaj skalowanie, bowiem ustawiając rozgrywkę na większe ekrany opisy
budynków musielibyśmy czytać lupą.

Gra stawia na realizm. Budowanie każdego budynku trochę tutaj trwa i potrzebujemy do niego kilkadziesiąt, a nawet kilkaset desek czy gwoździ. Możemy obserwować powolne wznoszenie się budynków i nadzorować prace budowlane, co jest satysfakcjonujące, jednakże zwiększa też poziom trudności, bowiem nie tylko musimy postawić na wydobywanie surowców w odpowiedniej kolejności, to jeszcze wiedzieć, z czym powinniśmy wyrobić się przed następną porą roku.

Statystyki są dość złożone i widać, że oprócz nacisku na przeżycie naszych mieszkańców, jeszcze my jako władca wioski powinniśmy nie zbankrutować. Jest tutaj duży nacisk na element ekonomiczny i choć dostajemy sporą sumkę na start to topnieje ostriv-ukrainski-wiosko-builder-21319-2.png 2ona w oczach. Zarabiamy na handlu i wynajmie. Natomiast też możemy dawać „zapomogi” biednym, aby wspierać rozwijanie się rodzin. Im więcej w wiosce będzie dostępnych możliwości, tym szybszy będzie przyrost ludności i tym bardziej będą oni efektywni.

Zapowiada się dobrze, aczkolwiek trzeba uzbroić się w cierpliwość. Prace nad grą trwają, wątpliwe by twórca po tylu latach chciał ją porzucić, jednakże wszystkie aktualizacje będą przybywać dość powoli i pewnie jest to związane z tym ile osób udzieli autorowi wsparcia zakupując wersję EA.

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG.com za udostępnienie kodu prasowego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/game/ostriv

Autor: tenshi_chan
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję