LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Gray Zone

Gray Zone
Sztab VVeteranów
Tytuł: Gray Zone
Producent: Eastworks
Dystrybutor: Eastworks
Gatunek: RTS/RPG
Premiera Pl:2020-04-20
Premiera Świat:
Autor: tenshi_chan
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Gray Zone

Gray Zone to RTS z elementami RPG opowiadający losy niewolnika, który zbuntował się przeciwko swoim panom. Akcja dzieje się jednak w dalekiej przyszłości, a nasz bunt zmusza nas do dalekich podróży po skolonizowanych planetach.
gray-zone-21571-1.jpg 1Na szczęście wszystkie są dość ciekawie zaprojektowane. Zróżnicowane pod względem warunków klimatycznych, jak i stworzeń je zamieszkujących. Niezależnie jednak od tego, czy są one nam przychylne, czy atakują wszystko co się rusza, nie mamy tak naprawdę odwrotu. Nie tylko zmuszeni jesteśmy do tułaczki, uciekając przed tymi, którzy nas całe życie wykorzystywali, ale też chcemy coś zmienić w tym świecie, więc chętnie witamy w naszych szeregach sojuszników. Co prawda siły, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć, będą znacznie przeważały nas liczebnie, jednakże dzięki trybowi taktycznemu będziemy mogli na spokojnie zaplanować każdy ruch, a to daje duże możliwości rozruszania swoich szaryc
h komórek.

Są tutaj także elementy skradankowe, więc wielu wrogów możemy po prostu ominąć chowając się w gęstych krzakach. Korzystamy również z technologii niestandardowo zachowującego się hologramu, który niezauważony może badać dla nas teren. Pomaga nam też w walce.

Gra mocno też stawia na warstwę fabularną. Spotkamy tu ciekawą opowieść, barwne charaktery i śmieszne dialogi, a dzięki temu od razu po uruchomieniu gry mamy pozytywne odczucia i chcemy iść naprzód, bowiem gra dostarcza nam rozrywki jeszcze zanim dojdzie do pierwszej walki.

Niestety później jest już mniej kolorowo. Gra choć ciekawie zbudowana, nadal boryka się z typowymi dla wczesnego dostępu bolączkagray-zone-21571-2.jpg 2mi. Spadki FPS-u, nieprzyjazny interfejs czy crushe i inne bugi zdarzają się dość często. Nie wszystkie misje są też już dostępne, ale cała reszta jest naprawdę obiecująca, zwłaszcza SI, fabuła czy projekty poziomów.

Trudno też zupełnie zignorować oprawę rzeczonej produkcji, zwłaszcza graficzną. Całkiem udanie wyważa ona kolorystykę, barwy cieszą oczy, ale nie męczą ich nadmiarem, autorzy zdecydowali się raczej na operowanie kontrastem niźli mnożenie detali - i zdaje się to trafnym podejściem.

Wystarczy doszlifować resztę i może być hit. Dlatego tak czy siak zachęcam do wspierania twórców. Premierę zaplanowano na rok 2023 i jest to data jak najbardziej realna, więc nie będzie konieczności czekania półwiecza.

Autor: tenshi_chan
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję