LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Football Manager 2014

Football Manager 2014
Sztab VVeteranów
Tytuł: Football Manager 2014
Producent: Sports Interactive
Dystrybutor:
Gatunek: Manager sportowy
Premiera Pl:2013-10-31
Premiera Świat:
Autor: spiderlo
Ocena
czytelników 78 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Football Manager 2014

31 października odbędzie się światowa premiera gry Football Manager 2014 - jednej z najlepszych strategii sportowych . Gracze po raz kolejny będą mieli okazję wcielić się w managera klubu lub selekcjonera i poprowadzić swoją drużynę do sukcesów. Jakie nowości i usprawnienia zapewnił Sports Interactive w najnowszej odsłonie?
football-manager-2014-10287-1.jpg 1Dla osób nie znających tytułu (jeżeli są jeszcze takie) Football Manager 2014 to rozbudowana strategia sportowa, w której duży nacisk nałożono na sprawy taktyczne. Gracz przejmuje zarządzanie dowolnym klubem. Do jego kompetencji należy m.in. ustalanie taktyki drużyny, dobór składu, transfery, ustalanie reżimu treningowego i nadzór budżetu. Dobry silnik meczowy zapewnia duże możliwości dotyczące opracowywania stylu gry przejmowanych drużyn.

Natomiast miłośnicy serii FM zapewne zastanawiają się czy Football Manager 2014 będzie lepszy od poprzedniej odsłony i jakie nowości zostały wprowadzone. Obiekty
wnie jednak patrząc raczej nie należy spodziewać się dużej rewolucji. Mimo, że autorzy zapowiedzieli, że szykują około 1000 poprawek, raczej to będą usprawnienia aniżeli nowe elementy.

Przede wszystkim FM14 będzie korzystał z obsługi chmury i Steam Workshop. Pierwsza opcja zapewnia zapisywanie stanu gry na zewnętrznym serwerze, dzięki czemu będzie można odczytywać savy na dowolnym komputerze podłączonym do Internetu. Steam Workshop daje możliwość wymiany obrazków czy ustalania wyzwań pomiędzy użytkownikami. To po prawdzie drobnostki, ale mogą być przydatne.

W samej grze zmiany mają objąć system przeprowadzania transferów i podpisywanfootball-manager-2014-10287-2.jpg 2ia kontraktów. Kupując zawodnika z innego klubu można spodziewać się bardziej realistycznych reakcji i odpowiedzi ze strony menedżerów. Ponadto zmiany mają objąć interakcję pomiędzy zawodnikami, sztabem szkoleniowym, mediami a rywalami. Ten element mimo szumnych zapowiedzi „kulał” w poprzednich edycjach, niedługo przekonamy się jak będzie tym razem.

Pozostałe zapowiedzi zmian są lakoniczne i podobnie było w poprzednich edycjach. Sports Interactive zapewnił, że ulepszono silnik meczowy, zawodnicy będą poruszać się po boisku w sposób bardziej inteligentny a postacie będą posiadały wyraźniejsze detale. Czy więc FM14 będzie lepszy od FM13? Niedługo przekonamy się o tym.

Autor: spiderlo
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję