LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Cook Serve Delicious 3

Cook Serve Delicious 3
Sztab VVeteranów
Tytuł: Cook Serve Delicious 3
Producent: Vertigo Gaming
Dystrybutor:
Gatunek: Zręcznościowa
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Cook, Serve, Delicious! 3?!

Nie będzie specjalnie śmiałą bądź odkrywczą teza, iż „indyki” padły poniekąd ofiarą własnego sukcesu. Z jednej strony bowiem pozwoliły one zaistnieć nawet nie dziesiątkom, co wręcz setkom niecodziennych idei, które niemalże z miejsca byłyby odrzucone przez władających liczydłami korporacyjnych buchalterów, z drugiej jednak utrudniając wyróżnienie się w tłumie równie egzotycznych konceptów. Jednakże fakt, że coś jest trudne, w żadnym razie nie oznacza, iż niemożliwe – czego dowodzą autorzy serii Cook, Serve, Delicious.
cook,-serve,-delicious!-3!-21013-1.jpg 1Skonstatuujmy bowiem to wprost – pomysł tej gry jest eufemistycznie mówiąc z pogranicza absurdu, nie siląc się zaś na tego rodzaju uprzejmości należałoby określić go wprost mianem głupiego. Wcielamy się bowiem w rolę swego rodzaju pracownika wozu z jedzeniem (tzw. foodtrucku, choć starajmy się nie makaronizować nadmiernie szlachetnej polszczyzny), któremu powierzone jest serwowanie mniej czy bardziej wyszukanych produktów napastującym go rzeszom głodomorów. Owszem, same półprodukty przygotowuje nam prawdziwy mistrz tego fachu, ale koniec końców trzeba je jeszcze ze sobą połączyć, różni klienci zaś mają najprzeróżniejsze oczekiwania, z reguły łączy zaś ich jedno – są niecierpliwi.

Aspekt zręcznościowy w przypadku danej gry ma fundamentalne znaczenie, lecz nie jest ona nastawiona na wysoką precyzję tudzież wybitną mocno zaawansowaną koordynację ruchową. Nade wszystko wymaga o
na bowiem refleksu i umiejętności błyskawicznej oceny sytuacji, jak też podejmowania stosownych decyzji. Nie jest to symulator żonglowania pochodniami, lecz raczej pracy przy taśmie.

Nie oznacza to bynajmniej, iż gra jest pozbawiona jakichkolwiek elementów intelektualnych, przeciwnie, wymaga ona ciągłej obserwacji dostępnych zasobów, jak też planowania trasy w celu osiągnięcia maksymalnej efektywności. Powiedzmy sobie jednak wprost – nie jest to żaden tycoon, przynajmniej na obecnym – „wczesnodostępnym” – etapie rozwoju.

Autorom produkcji należy oddać, że zadali sobie niemało trudu przy urozmaicaniu swego tytułu, chociażby pod kątem fabularnym. Jeśli, drogi czytelniku, wydawało Ci się, iż koncept tej produkcji jest karkołomny, cóż dopiero powiesz skonfrontowany wobec faktu, że akcja gry rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, gdy Ameryka podnosi się z gruzów bliżej nieokreślonej wcook,-serve,-delicious!-3!-21013-2.jpg 2ojny (z atomem w tle)?

Pod względem oprawy omawiana gra nie wyróżnia się na tle (szeroko rozumianej) konkurencji, nie da się nijak zignorować faktu, że jej cukierkowa estetyka jest w pełni zamierzona. I o ile w przypadku poszczególnych dań możemy liczyć na bogactwo detali, to w przypadku innych ujęć jest już znacznie zgrzebniej.

Cook, Serve, Delicious! 3?! to produkcja z założenia idiotyczna, która nie ma prawa odnieść rynkowego sukcesu… gdyby nie fakt, że jest ona już trzecią odsłoną cyklu (czyt. sprzedaje się). Paradoksalnie w tym szaleństwie jest jednak metoda, dziełko to zaś autentycznie daje popalić w warunkach kooperacji tudzież jako swego rodzaju imprezowa rozrywka.

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG.com za udostępnienie kodu prasowego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/game/cook_serve_delicious_3

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję