LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Cartel Tycoon

Cartel Tycoon
Sztab VVeteranów
Tytuł: Cartel Tycoon
Producent: Moon Moose
Dystrybutor:
Gatunek: Ekonomiczna
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Bauer
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Cartel Tycoon

Kolejna gra strategiczna z serii tycoon dostępna we wczesnym dostępie zabiera nas do Ameryki Południowej, gdzie inicjujemy powstanie państwa narkotykowego na wzór dokonań kolumbijskiej legendy w tej materii w osobie Pablo Escobara.
cartel-tycoon-zapowiedz--23793-1.jpg 1Budowanie nielegalnego imperium zaczynamy na skrawku ziemi, które otrzymujemy do zagospodarowania. Na początku skupiamy się na plantacjach marihuany, by stopniowo się rozkręcać i zdobyte pieniądze inwestować w twarde dragi oraz logistykę, ponieważ dostarczenie towaru jest równie ważne co sam towar. Potrzebujemy laboratorium, w którym będziemy mogli mieszać kokainę czy amfetaminę, fabryk, w których pakujemy towar, magazynów, w których deponujemy opakowane produkty i na koniec lotniska, poprzez które będziemy nielegalnie eksportować narkotyki do USA.

Jeżeli chodzi o dyplomację, to zarządzamy bezwzględnym kartelem, który w miarę wpływów z przemytu rośnie w siłę. W praktyce oznacza to realny wpływ na opi
nię publiczną, by budowała nam pozytywny PR, lub wpływ na władze państwowe, by ułatwić nam proceder. Skorumpowani politycy są nam przychylni, dzięki czemu nasze działania pozostają niezauważone. Aby dodatkowo maskować nasza działalność prowadzimy również legalne interesy, które mają za zadanie pranie brudnej forsy.

Pieniądze wszystkiego nie załatwią, dlatego przyjdzie nam rywalizować z gangami, które również chcą zarobić, a to prowadzi do konfliktów i walki o teren. Gdy uporami się z rywalami może się okazać, że naszymi poczynaniami zaczyna interesować się policja - o ile poradzenie sobie z nimi nie jest specjalnie trudne, to gdy do gry wchodzi CIA, oznacza to dla nas spore problemy. W punkcie kulminacyjnym do gry potrafi wkroczyć wojsko, cartel-tycoon-zapowiedz--23793-2.jpg 2co oznacza, że żarty się skończyły.

Cały szkopuł polega na tym aby funkcjonujące imperium działało należycie i przynosiły profity - aby tak było ktoś musi tym kierować, więc nawet w przypadku śmierci głównego bohatera musi być przygotowany zmiennik, który będzie w stanie poprowadzić interes dalej.

Póki co nie widać większych problemów z grą, natomiast nie ze wszystkich opcji możemy skorzystać oraz widać pewne nierówności jeżeli chodzi o balans rozgrywki. Pomijając to gra zapowiada się ciekawie i warto dać jej szansę.

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG.com za udostępnienie kodu prasowego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/game/cartel_tycoon

Autor: Bauer
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję