LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Blood Bowl: Legendary Edition

Blood Bowl: Legendary Edition
Sztab VVeteranów
Tytuł: Blood Bowl: Legendary Edition
Producent: Cyanide Studio
Dystrybutor: Ubisoft
Gatunek: Strategia turowa
Premiera Pl:2010-10-29
Premiera Świat:
Autor: WSP
Ocena
czytelników 87 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Blood Bowl: Legendary Edition

Jak to często bywa w świecie elektronicznej rozrywki, każdy produkt należy wyssać do ostatniej kropelki, niczym wampir swą ofiarę. Dodatek do gry Blood Bowl był tak pewny, jak porażki naszej reprezentacji piłkarskiej. Niestety w przeciwieństwie do nich będzie on jedynym i ostatnim.
blood-bowl-legendary-edition-5350-1.jpg 1Ponad rok temu pisałem felieton, w którym to zachwycałem się niekonwencjonalnością gry, w której to sterujemy drużyną futbolową, złożoną z przedstawicieli ras fantasy. Z perspektywy czasu patrząc, mogę więc powiedzieć, że udało mi się przewidzieć jej sukces, bo w końcu co może być jego lepszym wyznacznikiem, niż wydawany na dniach dodatek? Ponadto na markę produktu pracuje społeczność, a ta wokół Blood Bowl zgromadziła się niemała, o czym świadczą działające ligi, w których mierzą się gracze z całego świata. Dodatek The Legendary Edition dostarczy jeszcze więcej frajdy zarówno starym bywalcom aren w świecie Warhammera, jak i tym, którzy z Blood Bowl spotykają się po raz pierwszy.

Ale wróćmy do początku i powiedzmy czym właściwie jest owy tytuł? Blood Bowl to gra na platformę PC, powstała na podstawie papierowej planszówki o tym samym tytule. Jest to symulacja futbolu amerykańskiego w nieco niekonwencjonalnej scenerii, to znaczy w świecie Warhammera
. Możemy grać w nią w trybie rzeczywistym oraz klasycznym. Ten drugi to nawiązanie do pierwowzoru, czyli jest strategią turową. Ponadto najciekawszą opcją gry jest jej dzielenie z tysiącami graczy z całego świata w trybie online.

Blood Bowl: Legendary Edition również zaoferuje bogaty tryb multiplayer oraz wiele innych nowości, które wzbogacą produkt francuskich programistów. Najważniejszą z nich wydaje się być dwanaście nowych ras, których reprezentacjami można sterować. Wśród nich pojawią się na przykład Wampiry, Amazonki, czy Nieumarli. To one wydają się motorem napędowym dodatku, a ich niespotykana w grach strategicznych różnorodność da frajdę na wiele godzin niejednemu graczowi. Każda z drużyn będzie posiadała unikalne umiejętności i strategie, dzięki czemu powstanie duża ilość kombinacji możliwych scenariuszy bitew. Gracz również wybierze sobie jeden z trzech chwytów niedozwolonych, takich jak: przekupienie sędziego, magię lub zakazaną broń. Dodatkowo specjalnie dla drużyn nowych ras zostały zaprojektowane unikalne areny wraz ze scenerią, na których będą rozgrywane mecze.

blood-bowl-legendary-edition-5350-2.jpg 2 Dodatek tworzony był z myślą o wielbicielach gry, aby jeszcze bardziej przypominał papierową wersję. Ponadto wydawca nie zapomniał o graczach, którzy Blood Bowl posiadają od dawna w wersji podstawowej. Dla nich przewidziana jest zniżka o wysokości 30% na zakup dodatku. Aby z niej skorzystać, wystarczy podać na stronie gry kod z tyłu opakowania i zamówić grę w tamtejszym sklepie. Więcej informacji na ten temat znajduje się na tej stronie.

Niech nie czują się jednak zawiedzeni nowi gracze! Jeśli to co do tej pory napisałem wydaje się zawiłe, przestanie być dzięki wprowadzonemu trybowi „Store mode”, który kierowany jest specjalnie dla nowych graczy, aby zapoznać ich nie tylko ze sterowaniem drużyną, ale także z uniwersum Warhammera. Pomysł wydaje się świetny, tym bardziej, że nie każdy miał do czynienia z tym światem.

Polska premiera gry o dziwo będzie późniejsza od światowej jedynie o jeden dzień. Tak jak poprzednio otrzymamy lokalizację w postaci polskich napisów. Pozostaje tylko czekać na kolejną porcję dobrej zabawy.


Autor: WSP
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję