LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Battleforge

Battleforge
Sztab VVeteranów
Tytuł: Battleforge
Producent: Phenomic
Dystrybutor: Electronic Arts Polska
Gatunek: RTS/RPG
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Kizik
Ocena
czytelników 77 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Battleforge

Jestem fanem obydwu części Spellforce łącznie z dodatkami i praktycznie przeszedłem je wszystkie. Zatem z największą nadzieją i radością oczekuję zapowiadanego tytułu. W szczególności, że twórcą tej gry jest to samo studio – EA Phenomic Studio.
battleforge-3028-1.JPG 1Jestem fanem obydwu części Spellforce łącznie z dodatkami i praktycznie przeszedłem je wszystkie. Zatem z największą nadzieją i radością oczekuję zapowiadanego tytułu. W szczególności, że twórcą tej gry jest to samo studio – EA Phenomic Studio.

Krótko i treściwie – system walki zmieni się na pewno, gdyż do programu wprowadzono system znany z „karcianek”. Polega on mniej więcej (bo jeszcze nawet demo nie wyszło) na tym, że posiadasz atuty, karty, asy, które wykorzystasz w walce z wrogiem, co ma oczywiście urozmaicić rozgrywkę. W tej talii zawarto potężne zaklęcia, stwory i inne rodzaju bonusy dla twojej armii. Najprawdopodobniej będziesz się mógł posługiwać czterema sferami magii: ogniem, mrozem, naturą oraz mrokiem. Nadto będziesz karty mógł wymieniać w sieci. Sam się zastanawiam jak to będzie wyglądało i czy gracze, którzy nie przepadają za grą wieloosobową albo nie korzystają z takich bajerów, nie będą w tym aspekcie p
okrzywdzeni. To wyjaśni nam tylko pełna wersja, na którą czekamy.

Z drugiej jednak strony producenci nie ukrywają swego planu mocniejszego skupienia się na rozgrywce w trybie multiplayer. Przejawem tego może być wprowadzenie specjalnego internetowego kantora, w którym będziesz mógł... zakupić karty. Ludzie od Battleforge’a zarzekają się jednak, że otrzymasz je również za zwycięskie potyczki oraz samą grę, bez płacenia. Osobiście nie pochwalam praktyk wyłudzania dodatkowej forsy, ale to dopiero zapowiedź, więc z oceną się wstrzymam. Obiecuje się również szeroką sieć możliwości połączonych z grą wieloosobową takich jak: tryby kooperacji, karty handlowe ulepszające bojowników lub zwiększające liczebnie twoje oddziały.

Jeśli chodzi o fabułę to wiadomo, że znajdziemy się w krainie, gdzie ludzie są wtłoczeni między młot a kowadło – między konflikt pomiędzy antycznymi gigantami i bogami. Nie wiem czy bogowie będą tak samo wyglądać jak wyobrażenia greckie, filbattleforge-3028-2.JPG 2miki, które udało mi się znaleźć w internecie, tego jasno nie przedstawiają. Giganci zaś to raczej współczesne twory wyobraźni. Cztery armie stoją u wrót twojej decyzji. Którą poprowadzisz? Związane one są z wypomnianymi przeze mnie wcześniej czterema elementami magicznymi. Wojsko ogniste, to atak i walka w natarciu, niebiescy, defensywa; zieloni, natura a cień oznacza śmierć.

Sama strona internetowa gry Battleforge prezentuje się całkiem nieźle. Nie epatuje przepychem, ale jest przejrzysta. Umieszczono tam pomoce przydatne przyszłym fanom gry, jak i forum, na którym już jest parę tysięcy wpisów. Istnieje już nieoficjalna strona polska.

Pobrałem ze wspomnianej witryny dobrej jakości trailer, który uchyla tylko maleńki rąbek tajemnicy, gdyż jest to nawet mniej niż pokaz slajdów umieszczony na głównej stronie, który jednak warto odtworzyć, jeśli tam zajrzycie. Zapowiada się ciekawie. Mam nadzieję, że studio, do którego mam pewien sentyment, nie zawiedzie nas, miłośników tajemnicy, magii i walki.

Autor: Kizik
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję