LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Armies of Exigo

Armies of Exigo
Sztab VVeteranów
Tytuł: Armies of Exigo
Producent: Black Hole Games
Dystrybutor: Electronic Arts Polska
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2004-12-10
Premiera Świat:
Autor: 5913
Ocena
czytelników 86 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
Armies Of Exigo

Armies Of Exigo

Jak zwykle końcówka roku obfituje w premiery na rynku gier strategicznych .Co tu dużo mówić, okres świąteczny, a interes w czasie świąt najlepiej się kręci.

Dziś mam przyjemność zapowiedzieć wam- ARMIES OF EXIGO!. O istnieniu tego projektu dowiedziałem się dość niedawno czytając od niechcenia jakieś czasopismo o grach komputerowych. Będzie to nowa gra z rodziny Rts która ma nas zachwycić wspaniałą kolorową grafiką, efektownymi animacjami i wciągającą fabułą. Powiedzmy sobie szczerze każda gra tak się reklamuje. Nawet najgorsze gnioty. Ale nie martwcie się, udało mi się wyłowić z szumu informacji i plotek te, które są faktami.

Nie ukrywam, że program który zapowiadam jest w dużej części klonem Warcraft 3. Ten fakt może już w tym momencie odstręczyć graczy nie przepadających za cackiem firmy Blizzard lub nie preferujących Rtsów takiego typu. Jednakże gracze tylko czekający na godnych następców ich ulubionej serii mogą prezentowaną grą się zainteresować. Grałem w demo AOX i muszę przyznać, że produkt trzyma styl godny EA Games. Exigo to mityczna kraina przywykła do spokoju i równowagi. Oczywiście zdarzają się konflikty, ale one nie są tak straszne jak to, co ma nastąpić. Dominują w niej dwie mniej lub bardziej przychylne sobie frakcje. Nagle, po wielu latach względnego pokoju pojawiają się obcy którzy chcą przywłaszczyć te terytoria. Nikt nie przypuszczał ,że wrogowie wyrosną spod nóg.

Gra zapowiada się bardzo dobrze. Choć w wersji demonstracyjnej zawierającej jedną wyrwaną z kontekstu planszę nie dojrzałem żadnych oryginalnych pomysłów, gra nadrabia klimatem i fabułą. Grafika gry jest piękna i dopracowana w każdym szczególe. Twórcy utwierdzają nas w przekonaniu o wyższości swego cudeńka nad innymi. Obiecują że zabawa będzie przednia, a historia przedstawiona w programie ma być pełna zwrotów akcji. Z wypowiedzi programistów wiadomo, że dane nam będzie toczyć potyczki oraz podróżować w przecudnych i dopieszczonych graficznie lokacjach. Zobaczymy zmagania armii liczących do 200 jednostek dla każdej ze stron konfliktu. Te heroiczne zmagania mają się dziać na ziemi i w powietrzu. Dodano również podziemia o które musimy bardzo zaciekle walczyć aby mieć znaczącą przewagę nad nieprzyjacielem. Bez nich bardzo trudno go pokonać. Szybkie przejścia pomiędzy dwoma "światami" lochów a powierzchnią ma zagwarantować system dwupoziomowej mapy. Zaletą gry ma być dokładne odwzorowanie warunków pogodowych takich jak deszcz, śnieg, czy wiatr. Autorzy zachwalają interaktywność środowiska przez nich wykreowanego. Wiele różnych obiektów do tej pory statycznych i niewystarczająco docenianych, takich jak mosty lub domy będą mogły ulec zniszczeniu lub istotnemu uszczerbkowi. Wojska będą uzyskiwać przewagę poprzez zalewanie przeciwnika, likwidując tamy na rzece lub innym zbiorniku wodnym. Możliwe też będzie sprowadzanie na wroga różnego rodzaju lawin: od błotnych zaczynając na lawie i magmie kończąc. Bardzo ważnym elementem rozgrywki będą czary i uroki rzucane na wojska. Takim zestawem umiejętności będą się posługiwać przeważnie bohaterowie. To oni będą stać na czele twoim oddziałów wiodąc je do zwycięstwa.
Armies of Exigo 163521,1

Walka wre na całego!


W grze będziesz mógł pokierować trzema frakcjami. Pierwszą z nich jest IMPERIUM, które zrzesza elfy, ludzi i magów pod jednym sztandarem dobra. BESTIE posiadają w swoich szeregach trolle, ogry, oraz rasę człeko-jaszczurów. Trzecią stroną są UPADLI. Ich przedstawicielami są kreatury takie jak mroczne elfy, upadli rycerze i stwory ciemności. Wszystkie z nich będą miały inny system zarządzania surowcami i jednostkami. Przedpremierowe zapowiedzi sugerują, że nie będzie łatwo osiągnąć zwycięstwo. Wygrasz tylko poprzez taktyczne sojusze i umiejętny i wyważony rozwój pomiędzy kreacją armii a zapleczem gospodarczym. Z tego co zdążyłem się dopatrzyć jasno widać, że gra będzie wzorować się na Warcrafcie i w sposobie toczenia bitew i rozbudowywania gospodarki. Wnioskuję z prezentacji, choć mogę się mylić, że świat fantasy nie jest wyszukany i pełnymi garściami czerpie z wcześniej przedstawionych.

Poza czysto strategicznymi wątkami gra ma posiadać fabułę i zadania z pogranicza gatunków strategii i role playing game. Przykładowo poza głównym celem jakim jest eliminacja wrogów gracz będzie szukał zaginionych artefaktów lub pomagał napotkanym postaciom.

Miejmy nadzieję, że produkt wyjdzie szybko na polskim rynku i zachwyci nas niejednym zaskakującym efektem graficznym i niesztampową historią jak obiecują twórcy.
Dominik Kiezik
kiezik@interia.pl

Armies Of ExigoAutor: 5913
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję