LOGOWANIE
Zarejestruj sie

APOX

APOX
Sztab VVeteranów
Tytuł: APOX
Producent: BlueGiant Interactive
Dystrybutor: IQ Publishing
Gatunek: RTS/RPG
Premiera Pl:2012-05-18
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników 42 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

APOX

W epoce kolejnych to i kolejnych sequeli, tylko czasami przedzielanych prequelami, jakakolwiek odmienność warta jest już odnotowania, tyleż z uwagi na uznanie dla wyobraźni twórców, jak również i ich odwagi, którą wszak trzeba się niewątpliwie cechować wobec twardych realiów rynku i trudu, który należy włożyć by przyciągnąć ku sobie uwagę. Taką właśnie produkcją jest APOX.
apox-6666-1.jpg 1Samą jej innowacyjnością jest umiejscowienie jej akcji w realiach świata postnuklearnego, po nastaniu kresu egzystencji wielkich struktur państwowych czy międzynarodowych, a do walki o nikłe zasoby stają pomniejsze grupki, żądne tyleż władzy co i zwykłego przetrwania. Niby ludzie z BlueGiant Interactive prochu tu nie odkrywają, a jednak ile znowu pozycji czy to role-playowych, czy to strategicznych w takowym świecie zostało osadzonych? Nie da się ukryć, że realia historyczne tudzież „kosmiczno-futurystyczne” cieszą się wśród deweloperów nieporównywalnie większym wzięciem, a odnoszę wrażenie, iż przerastającym faktyczne zapotrzebowanie ze strony graczy (czyt. nabywców).

Pewna niezbyt dotychczas zagospodarowana nisza została więc upatrzona, co w połączeniu z popularnym wśród graczy (czyt. nabywców) gatunkiem strategii czasu rzeczywistego winno gwarantować może jeszcze niekoniecznie rynkowy sukces, co w pełni zadowalające (marketingowców) wyniki. Debiutanci wszakż
e wykazali zapał i postanowili zaryzykować i zagrać o większą pulę.

Otóż APOX niezależnie od warstwy fabularnej nie ma być zwykłym erteesem, deweloperzy zaś wykazali się zadziwiającą konsekwencją, dochodząc chociażby do wniosku, iż głupio by było, gdyby potykające się o ropę czy inną wodę wraże strony dysponowały nieskończoną amunicją. Nic z tego! Taktyka nieustannego i nieprzygotowanego ostrzału kończyć się będzie bolesną porażką, a to z tej prostej przyczyny, iż będzie ona prowadziła do szybkiego wyczerpania zapasów. Co więcej, uwarunkowania terenowe będą odgrywały ogromne znaczenie, a to z tej prostej przyczyny, iż twórcy postanowili się zastosować w miarę wierną fizykę, a co w oczywisty sposób wpłynie na możliwość prowadzenia skutecznego ognia choćby ze względu na grawitację, kąt ostrzału czy warunki pogodowe.

Nadto, poszczególne jednostki nie mają być tożsamymi zbitkami pikseli, lecz w miarę postępów będą one zdobywały doświadczenie i inne umiejętności, co będzie ich czyniło papox-6666-2.jpg 2rawdziwie morderczymi weteranami w konfrontacji z żółtodziobami prosto z unitarki. Odrobina dbałości, dopieszczenia może więc się okazać całkiem rozsądną strategią.

Współcześnie nie można już wydać strategii czasu rzeczywistego (czy też właściwie jakiejkolwiek innej gry strategicznej) bez trybu multiplayer. W tym przedmiocie osoby z BlueGiant Interactive nie były zbyt oryginalne – postanowili oni oddać w ręce graczy około stu predefiniowanych map, na których boje będzie mogło toczyć maksymalnie do trzydziestu dwóch adwersarzy (trzeba przyznać, że to już wcale takim wielkim standardem nie jest), a z pewnością żywotność gry wydłuży edytor umożliwiający tworzenie dalszych.

Poza granicami Najjaśniejszej APOX zadebiutował na początku bieżącego roku, już niedługo wszakże trafi również między Odrę a Bug. I jakkolwiek Święta Bożego Narodzenia nie zwykły nam się kojarzyć z klimatem rodem z „Mad Maxa”, tym niemniej rzeczona produkcja może się okazać wcale udanym prezentem pod choinkę.

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję