LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Warrior Kings: Battles

Warrior Kings: Battles
Sztab VVeteranów
Tytuł: Warrior Kings: Battles
Producent: Best Way
Dystrybutor:
Gatunek:
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: 91
Ocena
czytelników 89 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
Warrior Kings: Battles

Warrior Kings: Battles


Nazwa gry : Warrior Kings: Battles
Gatunek: strategiczna/RTS
Oficjalna strona : www.warriorkingsbattles.com
Skrócony opis gry: Dodatek do znanem gry strategicznej Warrior Kings.
Dokładnie rok temu ukazała się pierwsza część gry Warrior Kings która wzbogacała dynamikę rozgrywki znaną z typowych RTS-ów o bardziej skomplikowane rozwiązania taktyczne mające na celu zwiększyć poziom realizmu potyczek. Dziś na pułkach sklepowych znajduje się już jej kolejna odsłona opatrzona podtytułem „Battles” w której na pierwszy rzut oka praktycznie nić się nie zmieniło!

Warrior Kings Battles 215500,1


Nasza przygody toczyć się będą w krainie Orbis, która niemalże do złudzenia przypomina średniowieczną Europę. Jest to brutalny świat pełen krwawych konfliktów toczonych nie tylko za pomocą oręża, ale również z wykorzystaniem magii. Wcielając się w młodego szlachcica podejmujemy wielkie wyzwanie- podbić całą krainę jednocząc ją pod naszymi rządami i przywrócić spokój w imperium. I tylko już od nas będzie zależało, czy nasi poddani będą oddanymi wyznawcami jedynego Boga, czy też z pomocą armii demonów narzucimy im wiarę w pogańskie bóstwa.

Warrior Kings Battles 215500,2


Gra oferuje nam bardzo szerokie możliwości. Przygodę warto rozpocząć od zapoznania się ze znakomicie przygotowanym samouczkiem, dzięki któremu zostaniemy wprowadzeni w podstawowe i zaawansowane aspekty zarządzania ekonomią i armią. Esencja rozgrywki czyli kampania, składa się z oddzielnych bitew o poszczególne terytoria które chcemy zdobyć. Zastosowano tu rozwiązanie identyczne jak w chociażby Warlords Battlecry 2, czyli podporządkowując sobie każdą z prowincji zyskujemy profity jakie z niej wynikają. Może to być zarówno dostęp do nowych jednostek i budynków, jak i większa ilość surowca przy rozpoczęciu kolejnej misji. Dzięki temu nasza armia staje się coraz bardziej potężna i gotowa do walki o lepiej bronione regiony. Prowincji jest łącznie 22, a poszczególne bitwy są dość długie- ukończenie kampanii wymaga więc blisko 100 godzin gry. Kolejną z możliwości gry jest toczenie pojedynczych bitew na wybranych przez nas mapach z góry określonymi regułami i przeciwnikami. Absolutną nowością jest wprowadzenie trybu o nazwie „Valhalla” w którym został pominięty czynnik ekonomiczny, dzięki czemu możemy skupić się wyłącznie na aspekcie militarnym. Każdy z graczy przed starciem za określoną liczbę punktów kupuję dowolnie zestawioną armię nad którą obejmie dowództwo. Na mapie znajduje się kilka strategicznych miejsc (flag) zdobycie i utrzymanie których zapewnia punkty potrzebne do osiągnięcia zwycięstwa. Będą się więc o nie toczyć zażarte bitwy, tym bardziej, iż pokonane jednostki po pewnym czasie ponownie się odradzają i znów można je posłać na front. Warrior Kings Battles oferuje nam jeszcze jedną nowość- możliwość ustawiania parametrów komputerowych przeciwników. Możemy zdefiniować 14 cech odpowiadających zarówno za poziom agresji, prowadzenie dyplomacji, czy też preferencje w wykorzystywaniu poszczególnych rodzajów wojsk. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić skuteczność obranej przez nas taktyki walki w starciu z bardzo różnorodnymi przeciwnikami. Jest to niezwykle przydatny trening przed potyczkami w trybie gry wieloosobowej. Tak oto dochodzimy do ostatniej z kwestii- trybu Multiplayer. W przypadku pierwszej części Warrior Kings był on największą zaletą gry i teraz jest podobnie. Dzięki dobremu zrównoważeniu siły jednostek i wprowadzeniu sporej liczby elementów zwiększających realizm potyczek, bitwy z żywym przeciwnikiem są bardzo emocjonujące i mogą przebiegać na wiele różnych sposobów.

Warrior Kings: Battles

| 1 | 2 | 3 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
21.09.2008 | ryaj » ej skad mozna pobrac ten dodatek i czy zeby w nieg
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję