LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Warhammer 40000: Mechanicus - Heretek

Warhammer 40000: Mechanicus - Heretek
Sztab VVeteranów
Tytuł: Warhammer 40000: Mechanicus - Heretek
Producent: Bulwark Studios
Dystrybutor:
Gatunek: Strategia turowa
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 60% procent
Głosuj na tę grę!

Warhammer 40,000: Mechanicus - Heretek

Warhammer 40,000: Mechanicus wzbudził dość mieszane uczucia. Jakkolwiek gra ta nie okazała się zupełną wydmuszką czy ordynarnym sięganiem po portfele ręką owiniętą w znaną markę, niejeden z graczy czuł się jednak rozczarowany jakością finalnego produktu, który momentami mógł się jawić jako „zbyt” oryginalny – zastosowane w nim rozwiązania niekoniecznie bowiem służyły miodności rozgrywki. Pamiętając więc jak wiele potrafiły zmienić dodatki DLC do (zrebootowanych) odsłon serii XCOM pewne nadzieje rodziła również premiera rozszerzenia Heretek.
warhammer-40,000-mechanicus-heretek-20219-1.jpg 1Już na wstępie należy zaznaczyć, iż produkt ten nie może być określony dość staroświeckim współcześnie określeniem add-onu, oferując bowiem nową zawartość nie ingeruje on w zastaną wersję podstawową. Nade wszystko nie obejmuje on żadnej nowej kampanii czy minikampanii, zapoznanie się z jego zawartością wymaga więc ponownego zmierzenia się z historią właściwą dla wersji podstawowej.

Uczciwie należy wskazać, iż Heretek nie oferuje aż tak wiele. Pięć nowych misji to dość skromny wynik, który jednak mógłby zostać uznany za wprowadzający w błąd w sytuacji, gdyby były one bardzo rozbudowane tudzież wymagające. Nie są. Nie oznacza to bynajmniej, że cechuje je brakoróbstwo tudzież sztampowoś
ć, w żadnym razie niczego takiego nie sugeruję, acz nie wymykają się one standardom gatunku oraz wersji podstawowej, na tle tej ostatniej jawiły mi się one nawet jako dość łatwe.

Dalsze modyfikacje trudno uznać za kosmetyczne – akurat dwie nowe oferowane jednostki są całkiem dobrze pomyślane i satysfakcjonujące, podobnie ocenić należy również „instrumentarium” w postaci broni i ksenotechnologii. Nie stanowią one nowej jakości, aczkolwiek nie sposób ich również uznać za „zapychacze”, mające tylko służyć dodatkowym linijkom opisu produktu.

Zmianie nie uległa w jakimkolwiek stopniu oprawa audiowizualna. Dodatek co prawda oferuje nową lokację, osobiście jednak nie zostałem nią oczarowany. Nieco warhammer-40,000-mechanicus-heretek-20219-2.jpg 2zbyt banalnie autorzy podeszli do udźwiękowienia, powtarzając garściami sample opracowane już na potrzeby wersji podstawowej.

Warhammer 40,000: Mechanicus – Heretek to dodatek, który przekona przekonanych i w żadnym razie nie oczaruje tych, którzy byli rozczarowani „podstawką”. Jak na polskie standardy jego cena jest dość wygórowana w komparycji do oferowanej zawartości, choć nie określiłbym jej mianem bezczelnej. Trochę szkoda, iż autorzy podążyli tą właśnie drogą.

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG.com za udostępnienie kodu recenzenckiego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/game/warhammer_40000_mechanicus_heretek

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję