LOGOWANIE
Zarejestruj sie

UFO - Decydujące Starcie

UFO - Decydujące Starcie
Sztab VVeteranów
Tytuł: UFO - Decydujące Starcie
Producent: Altar Interactive
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2005-11-23
Premiera Świat:
Autor: Wojman
Ocena
czytelników 86 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 85% procent
Głosuj na tę grę!

UFO - Decydujące Starcie

UFO - Decydujące StarcieBardzo lubię gry, które mają "UFO" w tytule. Pamiętam, jak w epoce, w której nie było akceleratorów graficznych, przez całe dnie grywałem w takie tytuły jak UFO: Enemy Unknown, poźniej w UFO: Terror from the Deep. Niestety, po wydaniu niezbyt dobrej kontynuacji dwóch wspomnianych gier - X-COM: Apocalypse, firma Microprose zaczęła szkalować kultową serię gier. Pojawiły się takie gry jak UFO: Interceptor (strzelaliśmy do obcych statków kosmicznych, ewentualnie do baz) oraz UFO: Enforcer, czyli gra FPS, osadzona w świecie zmagań żołnierzy X-COM-u z kosmitami. Po wydaniu tych gier gracze czekali na kolejną strategię z serii UFO. Niestety, firma Microprose zbankrutowała, a nowy właściciel do marki UFO i X-COM jak na razie nie zamierza powrócić.

W 2003 roku czeski producent gier, firma Altar Interactive, wyprodukowała grę UFO: Aftermath (w Polsce znaną jako UFO: Kolejne Starcie). Niestety developerowi nie udało się uzyskać praw do nazwy "X-COM". Gra, mimo licznych błędów, odniosła jednak spory sukces.

W roku 2004 przyleciał w okolice Ziemi statek kosmiczny. Ziemianie próbowali nawiązać kontakt z przybyszami z kosmosu, jednak mimo wielu prób nie udało się. UFO wystrzeliło zarodniki, które utrzymywały się w atmosferze. Spowodowało to m.in. zmiany klimatyczne oraz śmierć wielu ludzi. Po kilku dniach zarodniki opadły, co jednak nie przyczyniło się do mniejszego natężenia wizyt obcych. Zadaniem gracza w UFO: Kolejne Starcie było wyjaśnienie, dlaczego obcy przylecieli na Ziemię, wypuścili zarodniki, jakie mają zamiary i jak ich powstrzymać. Co ciekawe, gra miała kilka róznych zakończeń.

Akcja gry UFO: Decydujące Starcie dzieje się 50 lat po wydarzeniach zaprezentowanych w pierwszej części gry. Rada Ziemi zdecydowała się oddać planetę kosmitom. Powód - jak dla mnie - był pro
zaiczny: chciano sprawdzić, czy eksperyment obcych ma szanse na realizację. Okazuję się bowiem, że z zarodników miała powstać biomasa, która mogłaby uzyskać świadomość. Ludzie uciekli na latającą wyspę Laputę. Ludzie, jak to ludzie, nie mogli jednak przestać walczyć ze sobą. Ciągłe przewroty sprawiły, że i Laputa mogłaby niedługo zostać zniszczona. Postanowiono więc odzyskać Ziemię.

Rozgrywkę w UFO: Decydujące Starcie trzeba podzielić na dwa etapy: pierwszy to rozbudowa baz, szkolenie personelu i prowadzenie badań naukowych. Etap drugi to misja taktyczna. Ziemia jest podzielona na prowincje. Te z kolei dzielą się na centralne i wydobywcze. W prowincjach centralnych buduje się kolejne bazy, natomiast w prowincjach wydobywczych wydobywa się surowce. W grze występują trzy rodzaje surowców: proste, zaawansowane i pozaziemskie. Nikogo chyba nie dziwi fakt, że surowce proste najprościej zdobyć, bo są to np. kawałki metali, części zamienne. Surowce zaawansowane to reszta starych technologii, komputery. Najprościej znaleźć je w opuszczonych bazach wojskowych oraz na terenie Cyborgów (o Cyborgach porozmawiamy za chwilę). Ostatni typ surowców, pozaziemskie, zdobyć najtrudniej, a pod koniec gry są one niezwykle potrzebne do produkcji zaawansowanych broni, pancerzy oraz innego niezbędnego wyposażenia. Surowce zdobywa się na dwa sposoby: albo znajdziemy kopalnie, albo pokłady danego surowca. W kopalniach wydobywa się zazwyczaj 10 jednostek surowca dziennie, ale jeżeli w twojej bazie są odpowiednie budynki, można mniejszym kosztem wydobywać znacznie więcej. Natomiast pokłady surowców są od razu dodawane do puli już posiadanych, pod warunkiem, że znajdują się na naszym terytorium. Jeżeli znajdują się one na sąsiednim terytorium, musimy je zająć. Jest jeszcze jeden sposób na zdobycie surowców, ale o nim za chwilę.

UFO - Decydujące Starcie

skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
06.08.2010 | blazejco12345 » To jest po prostu super.
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję