LOGOWANIE
Zarejestruj sie

The Suicide of Rachel Foster

The Suicide of Rachel Foster
Sztab VVeteranów
Tytuł: The Suicide of Rachel Foster
Producent: One-O-One Games
Dystrybutor:
Gatunek: przygodowa/akcja
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: tenshi_chan
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 75% procent
Głosuj na tę grę!

The Suicide of Rachel Foster

Po raz drugi zostałam zaskoczona w grze nie grafiką, nie klimatem, fabułą czy gameplayem, ale sposobem prowadzenia narracji. Co prawda nie występują tutaj więcej niż 2 osoby, jednakże nawiązuje się między nimi tak realistyczny dialog, że bardzo szybko wsiąkłam do tamtego świata.
the-suicide-of-rachel-foster-21192-1.png 1The Suicide of Rachel Foster to w zasadzie niezły thriller, który ma trochę znamion grozy, opowiada jednak całkowicie realistyczną historię zaginięcia dziewczyny, która doprowadziła do rozpadu rodziny głównej bohaterki. Nasza protagonistka - Nicole, - opuszcza rodzinny hotel z matką w pośpiechu, dowiedziawszy się że jej ojciec zdradza mamę z dużo młodszą Rachel. Kłótnia rodziców wówczas była dla niej ogromną traumą, szczególnie, że romans jej ojca miał tragiczny finał. Rachel bowiem zaszła z nim w ciąże, a potem popełniła samobójstwo. To dla nastolatki było zbyt dużo, więc Nicole do hotelu postanowiła nigdy nie wracać i odciąć się od swojej przeszłości. Ta jednak wraca do niej po 10 latach wraz ze śmiercią ojca.

Dziewczyna musi zdecydować co zrobić ze swą spuścizną i przygotować hotel do sprzedaży. Przybywa więc do znienawidzonego przez siebie miejsca i odkrywa, że porzucony hotel kryje w so
bie wiele tajemnic, a że nie został jeszcze uprzątnięty z osobistych rzeczy jej ojca, a nawet jej własnych, to pozwala jej to na nowo wgryźć się w temat tego co zdarzyło się 10 lat temu i spojrzeć na to z dojrzalszej perspektywy. Możemy poruszać się po nim dotykając niemal wszystkiego, czytając listy, notatki i grzebiąc w prywatnych rzeczach zarówno naszego ojca jak i Rachel. Normalnie zignorowałaby taką możliwość, ale hotel położony wysoko w górach, ze względu na warunki pogodowe, został na kilka dni odcięty od świata. Nicole jest więc sama w dużym, pustym hotelu i jedyną osobą, z którą może porozmawiać, jest ratownik,posiadający krótkofalówkę. Z czasem ich relacja zaczyna ewoluować i Nicole zaczyna coraz bardziej zwierzać się ze swoich myśli i podejrzeń, co pozwala nam doświadczyć średniej historii, ale za to opowiedzianej w genialny i pełen napięcia sposób.

Prywatne śledztwo nabiera tempa, gdy dowody zaczynają przeczyć samobójstwu Rachethe-suicide-of-rachel-foster-21192-2.png 2l, a naszym zadaniem jest dociec czy do niego rzeczywiście doszło i co dokładnie wydarzyło się w noc, kiedy Nicole opuszczała hotel, a robi się to z przyjemnością dzięki dobrej jakości grafice i dobrze dopasowanej ścieżce dźwiękowej.

Na uwadze jednak należy mieć fakt, iż łączny czas rozgrywki w Suicide ledwo przekracza dwie godziny, tytuł ten jest więc bardziej doznaniem niźli pełnoprawną grą. Naturalnie określenia tego nie należy traktować w kategoriach wyrzutu, niejedna wirtualna perełka warta jest każdej sekundy (oraz złotówki) nań poświęconej, nie należy jednak tracić z oczu faktu, że cena tej produkcji jakkolwiek nieporównywalna z pozycjami AAA, to do najniższych również się nie zalicza.

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG.com za udostępnienie kodu recenzenckiego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/game/the_suicide_of_rachel_foster 

Autor: tenshi_chan
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję