LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Sims: Randka

Sims: Randka
Sztab VVeteranów
Tytuł: Sims: Randka
Producent: Maxis
Dystrybutor: Electronic Arts Polska
Gatunek: sim
Premiera Pl:2001-11-29
Premiera Świat:
Autor: Gonzo
Ocena
czytelników 65 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 75% procent
Głosuj na tę grę!

The Sims: Randka

The Sims: Randka

Jeśli dobrze policzyłem, to już trzeci dodatek do popularnych simów. Niewiele gier doczekuje się tak wielu dodatków, a wiadomo, że to jeszcze nie koniec! Niedługa ma wyjść The Sims: Holiday, czyli wakacje. Ja w tym artykule postaram się opisać "gorący" dodatek - Hot Date, czyli randka.

Po instalacji i uruchomieniu gry, ujrzymy standardowe dla tej gry okno wyboru domu dla naszych podopiecznych. Nic większego się nie zmieniło, lecz doszedł przycisk "Centrum" (lub podobnie - nie chcę mi się włączać gry). Jeśli go naciśniemy znajdziemy się w... centrum, ale o tym później.
W Randce usprawniono kilka opcji, m.in. rozmowę z innymi simami. Gdy klikniemy na przycisk "Pocałunek", pokaże nam się szereg opcji, takich jak "Namiętnie", "Czule", "Romantycznie" itp. Podobnie zostały zrobione rozmowy na inne tematy, np. opcja "Rozmawiaj" ma dwie inne podopcje: "Plotkuj" i "O zainteresowaniach". Tak czy inaczej programistom należy się plus za to rozwiązanie.
Jak w każdym dodatku pojawiły się także nowe przedmioty. Nie jest ich za dużo, ale mało ich też nie jest.:) Nowe sprzęty gospodarstwa domowego, wystroju, czy wyposażenie do łazienki. Krótko mówiąc: standard w dodatku.
Jak wyżej pisałem główną atrakcją jest... centrum. Gdy już zamówimy taksówkę, która zawiezie nas do centrum (tylko tak możemy się tam dostać) zobaczymy dość dużo gigantycznych domów, inaczej: supermarketów, kawiarni itp. Gdy wybierzemy się do jakiegoś supermarketu, będziemy mieli możliwość "nakarmienia" sima, ubrania go, kupienia kilku rzeczy... itp., ale po kolei.
Nasz sim jest głodny. Nic trudnego. Wchodzimy do baru (w supermarkecie of course) i zamawiamy dania. Mamy do wyboru standardowe potrawy, coś bardziej wytrawniejszego lub prawdziwie królewskie danie. Wszystko różni się oczywiście ceną (lepiej nie będę pisał ile, co kosztuje, bo nie chcę być oskarżony o zabójstwo kilkuset czytelników). Trochę denerwującą rzeczą jest to, że (moim zdaniem) trochę za długo czeka się na... podanie dania! Cóż, personel jak widać nie jest dobrze wyszkolony.
Nasz sim nie ma w co się ubrać! Nic łatwiejszego. W supermarkecie szukamy działu z ubraniami, przymi

erzamy dany strój, podchodzimy do kasy i go kupujemy! Czyż nie wspaniałe! Na szczęście w grze nie wprowadzono ustroju socjalistycznego, bo żeby kupić strój musielibyśmy stać w kolejce cały dzień!:)
W centrum możemy kupić także książki, z których rozwijamy swoje zainteresowania...

O właśnie powinienem wcześniej napisać o zainteresowaniach! Jest to kolejna nowość w tym dodatku. Wygląda to tak: nasz sim ma określone zainteresowania, takie jak randki, sport, pieniądze, samochody itp. Tych zainteresowań jest naprawdę dużo. Jeśli inny sim ma podobne zainteresowania do naszego, to wtedy rozmowa z nim będzie się toczyła płynnie, bez przeszkód i będą się doskonale rozumieli. Co innego, jeśli inny sim ma odmienne zainteresowania. Wtedy rozmowa się zupełnie nie klei i warto już więcej z danym delikwentem się nie zadawać.:) No, ale odbiegłem od tematu.
No więc skończyliśmy na książkach. Oprócz nich możemy także kupować sobie lody (mniamm!:)), różne słodycze czy też kwiaty. Na pewno zapomniałem o kilku innych drobiazgach, które możemy nabyć w sklepach znajdujących się w centrum.
Dobrym pomysłem jest zabranie kogoś do centrum. Dobrze by było gdyby była to kobieta lub, jeśli grasz kobietą mężczyzna, z którym chcemy się wiązać aż do... usunięcia gry.:) Wtedy możemy kupić naszej sympatii jakiś strój, z czego będzie z nas ogromnie zadowolona. Możemy też zaprosić ją na kolację, lub dać jej bukiet czerwonych róż. Oczywiście, jeśli mamy tyle kasy, ale to już drobnostka. W centrum możemy istnieje kilka sklepów, marketów, lecz jest także park. W parku możemy karmić ryby, puszczać sobie łódeczki i... oczywiście objadać się lodami!:) Fajna sprawa. Są także sklepy nad morzem... Żyć nie umierać!:)
W centrum jest także miejsce na budowę naszego własnego supermarketu. No może nie własnego, bo z jego działalności nic pieniędzy nie otrzymujemy. My tylko go budujemy.
OK. to tyle nowości w kolejnym dodatku The Sims: Hot Date (Randka)
Pozostaje tylko czekać na kolejne części simsów!

Ocena: 4+/6

Gonzo
gonzo60@interia.pl

The Sims: RandkaAutor: Gonzo
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
05.08.2010 | blazejco12345 » To jest po prostu super.
01.06.2009 | Szymiii » ile jest dodatków do tych beznadziejnych simsów.
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję