LOGOWANIE
Zarejestruj sie

The Great Battles Collectors Edition

The Great Battles Collectors Edition
Sztab VVeteranów
Tytuł: The Great Battles Collectors Edition
Producent: Erudite Software
Dystrybutor:
Gatunek:
Premiera Pl:2000-12-15
Premiera Świat:
Autor: Manstain
Ocena
czytelników 75 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 65% procent
Głosuj na tę grę!

The Great Battles Of Hannibal: Alexander And Cezar

The Great Battles Of Hannibal: Alexander And Cezar

W dzisiejszych czasach, każdy chcący się liczyć na rynku dystrybutor ma w swojej ofercie produkty z tzw. niższej (czytaj tańszej) półki. Czasem są to prawdziwe gnioty, których zainstalowanie na swym komputerze wymaga prawdziwej odwagi, czasem zaś są to naprawdę wartościowe pozycje, które mimo upływu lat nic nie straciły ze swych walorów. Jedną z takich wartościowych pozycji jest właśnie otrzymana do zrecenzowania przeze mnie, gra a raczej seria trzech gier z cyklu "Wielkie Bitwy". Gry te zostały wydane przez rodzimy Marksoft w postaci wznowienia. W kolejności powstania możemy zagrać w "Great Battles of Hannibal, Great Battles of Alexander i Great Battles of Cezar". Wszystkie te turowe gry, charakteryzują się wyjątkową prostotą i przejrzystym menu.

Pierwszą z gier, które zapoczątkowały serię "Wielkich bitew" jest "The Great Battles of Alexander". Kim był Aleksander Wielki nie muszę chyba żadnemu strategowi tłumaczyć. Twórca największego imperium w dziejach świata. Dzięki zastosowaniu na ówczesnych polach walki, taktyki, kombinowanego użycia, kawalerii, piechoty, słoni oraz charyzmatycznej osobowości zajął szczególne miejsce w historii wojskowości. Do dziś nie miał sobie równych jeśli chodzi o wielkość militarnych podbojów. Zwycięstwa swe zawdzięczał, oprócz świetnej taktyce- legendarnej macedoń

skiej falandze, szyku piechoty, który wyglądał, niczym bojowy jeż. Piechota wyposażona w olbrzymie pięciometrowe oszczepy, budziła lęk w każdej ówczesnej wrogiej armii..

Wracając do gry. Jak sami widzicie na załączonych screenach, grafika raczej nie poraża. Zresztą nie może być inaczej, cała seria "Wielkie bitwy " jest prostym przeniesieniem gier planszowych na ekrany naszych komputerów. Samą grafiką zajmę się poniżej.

Gry tej serii, to typowe turówki ze wszystkimi zaletami i wadami tegoż gatunku. Jedna tura reprezentuje 15-20 minut czasu rzeczywistego, zaś poszczególna "figurka" oddziału ma odpowiadać 70-100 ludziom pieszym, wyjątkiem są słonie, tam bowiem jedna "figurka" słonia odpowiada pięciu rzeczywistym słoniom. Każdy kto miał styczność z wyrobami swojskiej firmy "dragon" nie będzie miał żadnych kłopotów z serią "The Great Battles". Zresztą tutaj zasady są dużo prostsze, w zasadzie gra składa się z fazy inicjatywy dowódcy, ruchu i ataku wręcz. Atak można a nawet należy poprzedzić ostrzałem łuczników lub procarzy. Jest jedna bardzo ważna rzecz, która przewija się przez wszystkie gry serii. Podczas samego pojedynku należy doprowadzić do tego aby zaatakować wrogą jednostkę z jej najsłabszej strony, czyli flanki lub co lepiej od tyłu. Wówczas szansę na skuteczny atak są dużo wyższe.

The Great Battles Of Hannibal: Alexander And Cezar

skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
30.11.2011 | Madlock » Seria Ancient Warfare z HPS jest lepsza.
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję