LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Sword and Souls: Neverseen

Sword and Souls: Neverseen
Sztab VVeteranów
Tytuł: Sword and Souls: Neverseen
Producent: SoulGame Studio
Dystrybutor: Armor Games Studios
Gatunek: gra akcji
Premiera Pl:2019-07-22
Premiera Świat:
Autor: Bauer
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 90% procent
Wyroznienie
Głosuj na tę grę!

Sword & Souls: Neverseen

Zabierając się za przygodę jaką niewątpliwie jest S&S nie bardzo wiedziałem czego mogę się spodziewać. Z jednej strony elementy zręcznościowe, z drugiej rpg, a wszystko w turach z limitem czasowym. Brzmiało trochę jak kiepski żart, ale spróbowałem i … nie oderwałem się, póki nie ukończyłem, ale od początku.
sword-&-souls-neverseen-20191-1.png 1S&S zabiera nas do pewnego tajemniczego miasteczka, w którym to oddajemy się pod ćwiczebny bat mentora, a którego pragnieniem jest wytrenować wojownika, który przyćmi lokalną legendę. Zbierając wciry w pierwszej walce od komara zostajemy wyśmiani, ale jednocześnie przyjęci pod skrzydła trenera.

No właśnie, w tej grze trening zwiększający nasze statystyki odbywa się za pomocą pięciu minigierek, które do granic możliwości sprawdzą nasz refleks. Gra odbywa się do pierwszej „skuchy”, po której to licznik combo spada nam do zera. Im więcej wytrzymamy bezbłędnie, tym większy mnożnik osiągniemy, a co za tym idzie nasz trenowany współczynnik wzrośnie o więcej punktów. Trening Melee odpowiada za siłę zadawanych ciosów. Odbywa się za pomocą odbijania przeróżnych pocisków lecących w naszą stronę. Dodatkowo zdobywamy punkty odbijając je w określonym miejscu, co zwiększa mnożnik. Trening Ranged sprawdza naszą umiejętność celowania myszką w kukły i tarcze treningowe. Zwiększamy obrażenia zadawane poprzez łuk jak i zwiększamy szansę na darmowy rzut nożem. Trening Soulcery skupia się na „lataniu” myszką po ekranie w celu uchwycenia zdobyczy, dzięki czemu zwiększymy obrażenia magiczne od pioruna i kuli ognistej oraz wzrośnie nasz bonus do obniżenia coold
ownu umiejek. Trening defense skupia się na odbijaniu tarczą nadlatujących pocisków i wpływa na ilość HP, cooldown umiejki bloku oraz ilość zablokowanych obrażeń. Ostatnim treningiem jest Agility, który w mojej opinii jest najtrudniejszy, ponieważ wymaga bardzo szybkich reakcji, szczególnie na wyższych levelach (odpowiednio brąz, srebro, złoto, platyna i Soulmaster), warto jednak trenować tę zdolność, by poprawić szansę na krytyczne uderzenie, które w tej grze potrafi być zadawane w milionach !

Przechodząc do samej walki która odbywa się w luźno pojętym systemie turowym, w którym to za pomocą wciskania odpowiedniego klawisza uruchamiamy skille, które możemy łączymy w combo aby w 1 rundzie pozbyć się natrętnego wroga. Możemy strzelać z łuku, rzucać shirukenami czy przyzywać absorbującą obrażenia tarczę, wszystko w zależności od tego jak wydaliśmy punkty w drzewku umiejętności zdobywane wraz z poziomami doświadczenia. Ekwipunek to zestawy setów, które otrzymujemy po wygranych walkach - wyglądają ciekawie i są tematyczne, jak np. strój ala pirat lub zbroja z kości smoka.

W produkcie kluczową rolę spełnia waluta (brąz, srebro, złoto, platyna, szafiry i rubiny), za którą możemy między innymi ulepszać teren ćwiczebny, budować dom, który zwiększa mnożnik exp w walkach, kupować eliksiry i przedmiotsword-&-souls-neverseen-20191-2.png 2y lub… zwiększyć wpływy z dochodów muzeum! Zgadza się, w muzeum odwiedzający podziwiają nasz ekwipunek, akwarium czy trofea. Aby się odstresować możemy udać się na ryby by zasilać nasze akwarium, swoją drogą to doskonały sposób na zarobek, ponieważ każda kolejna kopia złowionej rybki daje nam sporą sumkę. Kolejnym dodatkiem jest kolekcjonowanie petów (tzn. zwierzaków), które oczarujemy za pomocą fletu. Bestie te mogą za to stanąć u naszego boku w bitwie.

AI stoi na przyzwoitym poziomie i zmusza do obrania strategii, np. którego przeciwnika najlepiej ogłuszyć lub dobić szybkim nukem. W razie problemów możemy również skorzystać z pomocy najemników którzy niestety słono sobie cenią swoje usługi.

Sword and Souls: Neverseen to świetna pauza między wysokobudżetowymi wypustami. Szalona grywalność, niecodzienny gameplay, luz i humorystyczny klimat zachowany w grze sprawił, że moja klawiatura i myszka zostały porządnie wytestowane aż do samego końca dając niesamowitą satysfakcję. Polecam gorąco,w tym malutkim tytule próżno szukać wad. Powodzenia w treningu!

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG.com za udostępnienie kodu recenzenckiego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/game/swords_souls_neverseen

Autor: Bauer
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję