LOGOWANIE
Zarejestruj sie

SteamWorld Dig

SteamWorld Dig
Sztab VVeteranów
Tytuł: SteamWorld Dig
Producent: I-Deal Games Studios
Dystrybutor: Image & Form
Gatunek: Zręcznościowa
Premiera Pl:2013-12-05
Premiera Świat:
Autor: Bauer
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 75% procent
Głosuj na tę grę!

SteamWorld Dig

Mała gra wydana przez studio Image & Form Games daje nam możliwość wykonywania tej samej czynności wielokrotnie, jednak na tyle przyjemnie, że nie cierpimy na syndrom ziewania.
steamworld-dig-21403-1.jpg 1Głównym bohaterem jest robocik-kowboj o imieniu Zardzewiały. Rusty w spadku otrzymuje olbrzymią kopalnię, w której ukrytych jest wiele ciekawych rzeczy. I generalnie jeżeli chodzi o fabułę to tyle, ponieważ jest ona bardziej małym kolorkiem dodanym by gracz zachował podstawową orientację w terenie.

Przechodząc do samej rozgrywki wygląda to tak ,że swobodnie eksplorujemy sobie naszą kopalnię przekopując się kilofem w różne zakamarki zdobywając co rusz to nowe minerały. Jedynym ograniczeniem jest światło które w miarę przebywania pod ziemią zawęża nam pole widzenia by w efekcie końcowym kompletnie zgasnąć. Zdobyte zasoby wykorzystujemy w miasteczku na powierzchni, by zakupić ulepszenia lub przedmioty dla naszego robota. W miarę postępów w grze zyskujemy również dostęp do wynalazków, które pozwalają nam na delikatne modyfikacje podczas rozgrywki jak np. wiertło czy
dopalacz. Trzeba pamiętać o rozważnym korzystaniu z zasobów by nie wypstrykać się z paliwa w tym przypadku wody.Często bywa tak, że dzięki nabytym wynalazkom wracamy się do wcześniejszych kondygnacji kopalni, aby dostać się do wcześniej niedostępnej przestrzeni.

Podczas rozgrywki czyha na nas kilka niebezpieczeństw w postaci np. spadających głazów czy niemilców pałętających się po naszych włościach np.: trolli czy robali. Gdy nasz robocik na skutek takiego spotkania rozpadnie się na części pierwsze, część naszych finansów posłuży do wyklepania go na nowo jako swoisty ressurect. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy całkowicie bezbronni. Przeciwników traktujemy wiertłem lub dynamitem, jest też opcja podkopu by usunąć szkodnika z naszej strefy. Nie ma co się jednak oszukiwać, system walki nie gra pierwszych skrzypiec i jest to raczej swoisty dodatek do ciągłej eksploracji.

Coś, costeamworld-dig-21403-2.jpg 2 może nas zaskoczyć, to jaskinie naszego wujka, do których dostęp uzyskujemy w pewnych etapach gry. W jaskiniach tych czekają na nas łamigłówki, w których musimy odpowiednio zaplanować wykopanie tuneli, użycie dostępnego ekwipunku czy też sposobu dotarcia do dźwigni. Takich wyzwań nie ma co prawda dużo, ale są wymagające i zmuszają do wytężania szarych komórek.

SteamWorld Dig to malutka produkcja, ale ma w sobie coś co potrafi przykuć nas do monitora. Bezstresowa, przyjemna rozgrywka daje możliwość wcielenia się w górnika dewastującego kolejne połacie ziemi, bo tak naprawdę gra polega na tym by kreatywnie zniszczyć to co zbudowali nam projektanci gry. Całość trwa około 5 godzin, a koszt to około 40 złotych - każdemu kto nie liczy każdej złotówki mogę ze spokojnym sumieniem polecić wydanie ich na przygody Rusty'ego, szczególnie w przypadku młodszych odbiorców, gdzie nasze pociechy mogą połączyć kreatywność z zabawą.

Autor: Bauer
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję