LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Star Wars: Galactic Battlegrounds

Star Wars: Galactic Battlegrounds
Sztab VVeteranów
Tytuł: Star Wars: Galactic Battlegrounds
Producent: Ensembles Studios
Dystrybutor: Licomp Empik Multimedia
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2005-11-25
Premiera Świat:
Autor: 91
Ocena
czytelników 62 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
Star Wars: Galactic Battlegrounds

Star Wars: Galactic Battlegrounds


Nazwa gry : Star Wars: Galactic Battlegrounds
Gatunek: strategiczne/RTS
Oficjalna strona : www.lucasarts.com/products/battlegrounds/
Skrócony opis gry: Kolejna odsłona Gwiezdnych Wojen z gatunku RTS, która mogłaby wypaść jednak ciut lepiej.
Gdy w 1977 roku na ekrany kin wchodził film „Star Wars” chyba nawet najwięksi optymiści nie przewidywali sukcesu który uda mu się odnieść. Dzieło Georgea Lucasa trwale wpisało się w ludzkie umysły, stając się jakoby symbolem swojej epoki. Dziś, po blisko 25 latach saga Gwiezdnych Wojen jest wciąż nam bliska, a dzięki filmowi Star Wars: The Phatnom Menace przeżywa swoją drugą młodość. Jeśli jeszcze dodamy, że w skład „stajni spod znaku Gwiezdnych Wojen” wchodzi firma LucasArts staje się jasne, że rynek gier komputerowych nie pozostanie na sukces filmu obojętny. Od wielu lat pojawiają się więc gry obsadzone w świecie rodem z Gwiezdnych Wojen jednak ostatni rok obfitował w ich prawdziwy wysyp. Po sukcesach na rynku symulatorów i gier zręcznościowych LucasArts postanowiło frontalnie zaatakować rynek strategii. Czy uda im się osiągnąć sukces?

Star Wars Galactic Battlegrounds 134459,1


Instalując Star Wars: Galactic Battlegrounds miałem mieszane uczucia. Z jednej strony wspaniała firma, olbrzymie pieniądze i wielkie obietnice, z drugiej strony wciąż pamiętałem totalne porażki dwóch poprzednich gier strategicznych spod znaku Gwiezdnych Wojen. Star Wars: Rebelion Star i Wars: Force Commander bo o nich tu oczywiście mowa okazały się zupełnymi niewypałami zniechęcając nawet najbardziej cierpliwych i zakochanych w gwiezdnej sadze graczy. LucasArts wyszedł jednak strategom naprzeciw zakupując „silnik” ze wspaniałej gry Age of Empires 2: Age of Kings- nastrajało mnie to bardzo optymistycznie, przynajmniej inteface w SW:GB będzie znajomy ;). Po obejrzeniu dość dynamicznego Intro i zagłębieniu się w grę byłem zdruzgotany- tu nie tylko wykorzystano silnik z AoE2, tu po prostu wszystko przekopiowano! Oczywiście ubrano całość w „nowe szaty” dostosowując do świata znanego nam z Gwiezdnych Wojen, jednak sam sposób rozbudowy bazy, tworzenia oddziałów a nawet większość skrótów klawiszowych pozostała bez zmian. Lenistwo panów z LucasArts jest strasznie rażące, nie licząc kosmetycznych różnic sam system rozgrywki praktycznie się nie zmienił. Ale dość już tego przydługiego wstępu najwyższy czas dokładniej przyjrzeć się SW: GB z perspektywy nowej gry, a nie tego co zmieniło się w porównaniu do AoE2.

Star Wars Galactic Battlegrounds 134459,2


Dla ścisłości wypadałoby napisać, że Star Wars: Galactic Battlegrounds jest klasyczną strategią czasu rzeczywistego (RTS). Rozbudowujemy naszą bazę dbając o odpowiedni rozwój ekonomiczny (zbierając podstawowe surowce), tworzymy armię i na koniec roznosimy w proch naszego wroga. Brzmi bardzo prosto, możecie mi jednak uwierzyć, że w rzeczywistości całość jest o wiele bardziej skomplikowana. SW: GB oferuje nam spore możliwości. Wcielamy się w głównego dowódcę jednej z sześciu występujących w grze nacji: Sił Rebeliantów, Imperium, Federacji Handlowej, Naboo, Gungans i Wookies. Każda z nich znacznie różni się od pozostałych, posiada niepowtarzalne jednostki, zaplecze technologiczne, swoje wady i zalety. I tak np. Gungans posiadają znakomite wyposażone wojska do walki w ich naturalnym środowisku czyli na wodzie. Jak to jednak w życiu bywa, jest jeszcze druga strona medalu- Gungans są praktycznie bezbronni podczas starć w powietrzu, marny pożytek z floty morskiej kiedy jest ją w stanie zatopić zmasowany atak Tie Bomberów. I właśnie te wady i zalety poszczególnych nacji stają się esencją całej gry, albowiem producenci dołożyli wszelkich starań by mimo olbrzymiego zróżnicowania pomiędzy nacjami każda z nich dysponowała niemalże identyczną siłą! Nie można więc z góry wskazać tej najsłabszej i tej najsilniejszej, a dzięki temu wynik starcia zależy wyłącznie od gracza i techniki gry którą wybierze!

Star Wars: Galactic Battlegrounds

| 1 | 2 | 3 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję