LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Shogun: Total War

Shogun: Total War
Sztab VVeteranów
Tytuł: Shogun: Total War
Producent: Creative Assembly
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: turowa/RTS
Premiera Pl:2000-07-13
Premiera Świat:
Autor: Simon
Ocena
czytelników 90 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Shogun: Total War

Shogun: Total War

Jest to naprawdę świetna strategia . Jeżeli ktoś nie zna tej gry to ja krótko ;) opiszę :) Akcja gry rozgrywa się w Japonii w XVI wieku. Mamy do dyspozycji wiele klanów. Można zagrać w KAMPANIĘ , BITWĘ HISTORYCZNĄ i WŁASNĄ BITWĘ. Dla graczy mniej doświadczonych proponuję najpierw zagrać w tryb WŁASNEJ BITWY. Jeżeli chce ktoś wybrać KAMPANIĘ, to radzę zagrać klanami takimi jak: Shimazu , Uesugu , Mojo , Mori :) Ogólnie grę widzimy z góry. Mamy mapę (taka jak normalna współczesna mapa Polski :), na której pokazane są terytoria poszczególnych klanów. Każde państwo składa się z pomniejszych cząstek - regionów- jak np. Mazowsze, Pomorze itp. :) Na każdym z tych "regionów" mamy pionka, który oznacza pozycję armii. Jeżeli wejdziemy którymś z pionków na pole poza granicami naszego państwa czyli na teren wroga, rozpoczyna się wojna (podobnie jest, jeżeli uczyni to komp ale to przecież oczywiste :) ale o wojnie później :)

Mamy także jeden region, na którym jest zamek. Dzięki niemu możemy budować różne pola uprawne ryżu , wieże strażnicze itp. Możemy także w nim szkolić nowych żołnierzy. Armiami poruszamy się tylko raz a później kończy się TURA i czas na ruch przeciwnika. A teraz coś o WOJNIE :) Jeżeli wstąpimy na tereny przeciwnika zaczyna się wojna. Bitwa jest po

kazana już normalnie, czyli tak jak w innych grach strategicznych - z góry ale także z ukosa.

Możemy sterować wojskami ŁUCZNIKÓW , NINJA , SAMURAJÓW , CIĘŻKIEJ KAWALERII ..... .........i to już chyba koniec :) Armie mają ograniczone siły. Jeżeli podchodzą do wroga, który ma liczniejsze wojska, to zaczynają się bać. Najpierw są PEWNI SIEBIE, później NIEPEWNI, PRZESTRASZENI, aż w końcu rzucają się do UCIECZKI (niestety ;)). Kawaleria przeważnie na początku jest ZAPALCZYWA. Oczywiście ucieczkę można powstrzymać ale jeżeli wódz ucieka, to razem z nim ucieka całe wojsko. Trzeba mieć również pieniądze na wojsko lub ćwiczenia nowych wojaków. Te bierze się z pól uprawnych i wymian handlowych w portach. Pieniądze z pól nie zawsze są gwarantowane, ponieważ są również lata nieurodzajów. Ja gram obecnie w to dopiero 3 dni a już mi się tak spodobało, że o tym piszę. Poziom trudności mam NORMALNY a bitwy w nim są zacięte . Tylko mam problem - mały budżet :( Ale i z tym problemem chyba dam sobie radę :) Na tym kończę mój tekst :) Polecam wszystkim tą zarąbistą grę. Tylko uważajcie ona bardzo wciąga. Mojego kolegę raz tak wciągnęła, że nie mógł wyjść z monitora ;););););)

SIMON
szmydszymon@interia.pl

Shogun: Total WarAutor: Simon
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję