LOGOWANIE
Zarejestruj sie

SWINE HD Remaster

SWINE HD Remaster
Sztab VVeteranów
Tytuł: SWINE HD Remaster
Producent: Kite Games
Dystrybutor: Assemble Entertainment
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2019-05-23
Premiera Świat:
Autor: Wojman
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 70% procent
Głosuj na tę grę!

S.W.I.N.E. HD Remaster

S.W.I.N.E. wspominam bardzo miło z różnych powodów. Podobał mi się pomysł na rozgrywkę, w której naprzeciw siebie stawały wojska świń i królików. Pamiętam świetne udźwiękowenie, w którym wspomniane świnie mówiły z takim charakterystycznym niemieckim, a króliki francuskim akcentem. Pamiętam też, że była to jedna z pierwszych gier rozdawana za darmo i legalnie przez Internet. Dlatego z wielką radością kupiłem S.W.I.N.E. HD Remaster.
swine-hd-remaster-20032-1.jpg 1Fabuła gry jest w sumie prosta i niezbyt skomplikowana. Generał Tusk, przywódca świń, stwierdził, że wielką dziejową niesprawiedliwością jest, że jest taki kraj Carrotland, w którym rosną marchewki i te wredne króliki nie chcą się nimi podzielić. Rozkazał więc najechać ten kraj, a to odpowiedzialne zadanie przydzielił swojemu bliskiemu krewnemu Mich… znaczy graczowi.

I choć na pierwszy rzut oka fabuła nie wydaje się jakaś specjalnie odkrywcza, to jednak braki nadrabia wszechobecnym humorem. Dzięki temu S.W.I.N.E. HD Remaster jest lekkie i przyjemne. Mamy tu do czynienia ze strategią RTS, ale nie ma możliwości budowy bazy czy produkcji pojazdów. Mamy po prostu pewną ilość zasobów, które można przed rozpoczęciem misji wydać na nowe zabawki, a oprócz tego wojska przechodzą z misji na misję. Dlatego strata choćby jednej jednostki, szczególnie doświadczonej, może być bardzo bolesna. Co przy tym ciekawe czołgi i inne machiny wojenne mają limitowaną ilość amunicji, trzeba więc pamiętać o jej regularnym uzupełnianiu.

Oprawa graficzna została przystosowana do współczesnych komputerów. Nie jest może oszałamiająca, ale w zupełn
ości spełnia swoją rolę. Co przy tym istotne gra ma bardzo niskie wymagania sprzętowe, dzięki czemu działa i wygląda ładnie nawet na starszych komputerach, co jest niewątpliwym plusem. Gorzej, że S.W.I.N.E. HD Remaster to raczej gra na jeden raz. Winą za ten stan rzeczy należy obarczyć wszechobecne skrypty. Dlatego nawet gdy nie wiadomo jak na początku zachowa się przeciwnik, to po załadowaniu stanu gry można do starcia przygotować się znacznie lepiej albo zastawić pułapki. Wróg po prostu zachowa się dokładnie tak samo.

I choć w grze występują dwie strony konfliktu, w której świnie w teorii są nieco mocniejsze, a króliczki nieco słabsze, to jednak maszyny siejące zniszczenie i destrukcję są bardzo podobne. U obu frakcji należy niepostrzeżenie i sprytnie eliminować wrogów. Pomimo tych niedociągnięć w S.W.I.N.E. HD Remaster gra się nadzwyczaj miło i sympatycznie. Bo to bardzo grywalna gra jest, a takie efekty jak latająca marchewka zamiast pocisku powodują uśmiech na twarzy dziecka i gracza. Polecam jednak zacząć rozgrywkę po stronie króliczej, gdyż początkowe misje są zdecydowanie łatwiejsze, a przez to można spokojnie zaznajomić się z mechanikami jakie w grze wystęswine-hd-remaster-20032-2.jpg 2pują.

Każdy pojazd wojskowy za eliminację przeciwników zdobywa punkty doświadczenia. Po przekroczeniu pewnego progu jednostka awansuje maksymalnie dwukrotnie. Wraz z awansem zmienia się wygląd jednostki, jest taka bardziej brudna i podniszczona, a przez to urocza. Dużo ważniejszy jest fakt, że ma także lepszy pancerz, siłę ataku a czasem nawet lepszy bak. Jak wspomniałem wcześniej jednostki, które przeżyją, przechodzą do następnej misji, dlatego warto dać możliwość postrzelać wcześniej jednostkom, które nie stanowią głównego trzonu naszej armii. W późniejszych etapach może to być spora pomoc i ułatwienie.

Niewątpliwą zaletą gry jest jej cena wynosząca około 35 PLN. Co przy tym ciekawe twórcy gry umieścili materiały dodatkowe w postaci soundtracka, cyfrowego artbooka i materiałów zza kulis za darmo zarówno na Steamie, jak i GOGu. Za to duży plus, bo wielu twórców i wydawców za takie materiały dodatkowo sobie słono każą płacić.

Ze S.W.I.N.E. HD Remaster spędziłem około 10 godzin w kampanii dla jednego gracza. Pomimo wad i błędów, które niestety nie zostały wyeliminowane, bawiłem się przednio. Nie jest to jednak gra idealna, ale jest po prostu tania i przyjemna. Warto zagrać.

Autor: Wojman
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję