Runespell: Overture

Runespell: Overture
Sztab VVeteranów
Tytuł: Runespell: Overture
Producent: Mystic Box
Dystrybutor:
Gatunek: karcianka
Premiera Pl:2011-07-20
Premiera Świat:
Autor: LordPawlo
Ocena
czytelników 80 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 80% procent
Głosuj na tę grę!

Runespell: Overture

Runespell: Overture to nie lada gratka dla fanów gier karcianych - gra łączy w sobie Pasjansa, Pokera i grę RPG. To zadziwiające połączenie może zaskoczyć niejednego sceptyka. Jednak już po pierwszej walce gra wciąga swoją fabułą i żywiołowością. W Runespell wcielamy się w rolę młodego bohatera, którego celem jest pokonanie złego demona, a który ze swoimi sługami opanował lodową krainę. W trakcie przygody napotykamy wielu bohaterów znanych nam z mitologii celtyckiej , po przegranej z nami przyłączają się do naszej krucjaty. Cała gra jest osadzona w czasach średniowiecznej Europy w małej górskiej wiosce.
runespell-overture-6728-1.jpg 1Sterowanie jest dość proste. W widoku „pasjansowym” układamy pięć kart jedna na drugiej w systemie turowym. Mamy do dyspozycji dwie talie kart od dwójki aż po asa. Nic trudnego, prawda? Ale to nie koniec, naszym zadaniem jest ułożyć jak najlepszy schemat pokerowy. Każdy schemat ma swój odpowiednik w obrażeniach zadawanych przeciwnikowi. Poker królewski -50 dmg, poker -40 dmg, pięć kart tej samej wartości – 20 dmg, kareta – 18 dmg, full – 15 dmg, strit – 12 dmg, kolor – 11 dmg, trzy karty tej samej wartości – 9 dmg, dwie pary – dmgt, para 5 dmg, a karą za pięć kart, które nie tworzą żadnego schematu jest -10 dmg. Dodatkowo mamy do dyspozycji masę kart ofensywnych i defensywnych: jedne wzmacniające naszą obronę , inne atak lub zwiększają ilość tur. Drugi rodzaj to karty zmniejszające te cechy. Trzecim rodzajem kart są karty bohaterów, którzy się przyłączyli do nas podczas naszej podróży, i ostatnim rodzajem kart są żywioły, które zadają obrażenia lub regenerują nasze zdrowie. Wszystkie rodzaje może kupić w sklepach, które są rozsiane po całej mapie. Niestety ceny nie zachęcają do częstych wizyt. Innym sposobem na pozyskanie ciekawych kart jest walka
z potworami na mapie. Wspaniała muzyka umila nam liczne potyczki.

Na mapie jest około 40 różnych przeciwników, z niektórymi możemy walczyć wielokrotnie, aż do znudzenia. Każdy z nich ma specjalny zestaw kart. Za każdą walkę dostajemy niewielką ilość monet. Czasami zdarza się, że wypadnie jakaś ciekawa karta czaru. Na mapie czekają na nas cztery blokady. Dwie z nich wymagają od nas zebrania czterech rozsianych po mapce artefaktów, pozostałe dwie przechodzimy pokonując kilkunastu ochroniarzy. Na końcu każdej bramy czeka na nas jeszcze specjalny boss. Walka z bossami jest najlepszą częścią gry. Te nieliczne potyczki wymagają od nas czasami wielokrotnych podejść oraz wymyślenia odpowiedniej taktyki. Grafika jest na wysokim poziomie, a całą fabułę wzbogacają kolorowe filmiki.


Gra posiada dynamiczny silnik, dzięki czemu rozgrywki są szybkie i przyjemne. Gra jest bardzo prosta, no, może poza ostatnimi walkami, gdzie trudność przeciwników jest znacznie większa; by ich pokonać musimy nieźle się nagłowić nad taktyką, jak dobrze ustawić pasek czarów, albo musimy mieć po prostu sporo szczęścia. Do niektórych podchodzimy nawet dziesięciokrotnie.

Niestety i ta gra nie jest pozbawiona wad. Pierwrunespell-overture-6728-2.jpg 2szą poważną wadą jest brak trybu multiplayera . Bardzo się ona bowiem spodobała moim znajomym, niestety nie mamy możliwości zagrać przeciwko sobie. Druga wada to brak wyboru poziomu trudności - gra jest za łatwa. Trzecią wadą jest brak spolszczenia - nie znając dobrze angielskiego możemy mieć trudność ze zrozumieniem zadań i fabuły. Ostatnią wadą jest mały świat - już po 7 godzinach zakończyłem całą przygodę.

Podsumowując, gra jest naprawdę dobra. Z jednej strony ładna grafika i super muzyka , z drugiej banalna i krótka. Zalet jest jednak znacznie więc niż wad, dlatego bardzo polecam tę pozycję. Gra na pewno będzie miała wielu miłośników. Pozostaje nam jedynie czekać na polską wersję, która przyciągnie jeszcze więcej fanów. Po zakończeniu widnieje napis „The Saga of Skullgrim will continue”, więc z niecierpliwością będę oczekiwał kolejnej części.

Zalety:
- odprężająca rozrywka po ciężkim dniu
- łatwa do opanowania
- wciąga
- dopracowana grafika
- tony ekwipunku do wyboru

Wady:
- przejście gry zajmuje tylko kilka wieczorów
- brak trybu multiplayera
- za mało trudnych przeciwników
- mała mapa
- brak polskiej wersji językowej

Autor: LordPawlo
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję