LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Robin Hood: Defender of the Crown

Robin Hood: Defender of the Crown
Sztab VVeteranów
Tytuł: Robin Hood: Defender of the Crown
Producent: Cinemaware
Dystrybutor: Play
Gatunek: Strategiczna/RPG
Premiera Pl:2004-07-19
Premiera Świat:
Autor: 79
Ocena
czytelników 77 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 60% procent
Głosuj na tę grę!
Robin Hood: Defender Of The Crown

Robin Hood: Defender Of The Crown

„INFO o grze z www.PLAY.com.pl

Zagraj w najnowszą grę komputerową z Robin Hoodem. Pokonaj złego księcia Johna i przywróć na tron prawowitego władcę - Ryszarda Lwie Serce. Robin Hood Defender Of The Crown opowiada klasyczną historię w nowy sposób – teraz Ty możesz wziąć udział w fascynującej opowieści. Robin Hood Defender of The Crown to niespotykane połączenie gry przygodowej, strategii i sekwencji zręcznościowych. W Robin Hood Defender of The Crown stoczysz wielkie bitwy i małe potyczki. Weźmiesz udział w turniejach rycerskich i pojedynkach na miecze. Poprowadzisz oblężenie zamku. Ukryty z łukiem w gałęziach drzewa, będziesz grabił bogatych kupców. Zostań Robin Hoodem i weĽ udział w historii, która stała się legendą. W Robin Hood Defender of The Crown znajdziesz: Niespotykane połączenie gry przygodowej, strategicznej i ekscytujących sekwencji zręcznościowych Emocjonujące napady na podróżujących kupców Oblężenia niedostępnych zamków z użyciem katapult i greckiego ognia Niezwykłe pojedynki rycerskie, w których stawką są sława, pieniądze i ziemie 38 terytoriów do zdobycia Walki na miecze w potyczkach, w których stawką są skarby i życie pięknych dam Unikalne losowe zdarzenia, złożone cele i nieliniowa akcja, które sprawią, że każda rozgrywka stanie się nowym doświadczeniem Ujmującą historia wypełniona akcją, dramatem, romansem i przygodą Dwadzieścia minut renderowanych filmów, ponad godzinę nagranych dialogów.

Na grę Robin Hood: Defender of the Crown czekałem z niecierpliwością. Moje oczekiwanie było tym większe, że nie często jest nam dane pokierować poczynaniami Robin Hooda i jego Wesołej Kompanii. Ostatnią, bardzo dobrą zresztą grą był chyba Robin Hood: Legenda Sherwood. Cofnijmy się jednak do czasów odleglejszych. W roku 2000 firma Cinemaware stworzyła nową wersję hitu z 1986r - grę Defender of The Crown. Gra posiadała identyczną nazwę jak pierwowzór, a zmianom uległa praktycznie tylko oprawa graficzna. W grze nadal kierowaliśmy bezimiennym bohaterem, który cieszył się poparciem bandy Robin Hooda. Dziś, studio Cinemaware postanowiło wydać kolejną grę z serii "faceta w kapturze", czyli Robin Hood: Defender of the Crown, w której głównym bohaterem jest nikt inny jak oczywiście sam Robin.

Fabuła gry opowiada o czasach Robina z Locksley. Na Wyspach Brytyjskich i w Europie trwa Wojna Róż. Król Ryszard Lwie Serce wybrał się na krucjatę i jak dotąd nie wrócił do królestwa. Państwem rządzi książę Jan bez Ziemi, który jest wyjątkowo dokuczliwym człowiekiem. Aspiruje on do miana króla i nie przyjmuje do wiadomości, iż jego brat jeszcze żyje. Nic zatem dziwnego, że Robin Hood wraz z przyjaciółmi (Małym Johnem, braciszkiem Tuckiem i innymi Wesołymi Kompanami) zaszywa się w lasach Sherwood, gdzie prowadzi partyzantkę, walcząc z księciem oraz pogardzając szeryfem z pobliskiego miasta Nottingham. Mogłoby się zdawać, że zna się tę historię na pamięć, jednak grając w opisywany tutaj tytuł z chęcią poznamy ją na nowo.

Jednym z ciekawszych rozwiązań jest tutaj rozdzielenie poszczególnych zadań na różne postacie. I tak na przykład Mały John rekrutuje armię, Robin Hood organizuje zasadzki na poborców podatkowych, a Lady Marion pełni rolę szpiega w obozie naszych wrogów. Postaci jest oczywiście jeszcze więcej i mają one inne zadania do wykonania. Same zaś prace ujęte zostały w formę mini-gier. Przykładowo napadając na konwój ze złotem na ekranie pojawia się bardzo ruchliwy celownik, którym musimy wycelować i trafić w żołnierzy. Przy każdym celnym skrzele dostajemy określoną pulę pieniędzy. Nie jest to jednak proste zadanie, gdyż celownik "pływa" po ekranie. Niestety wadą jest to, iż po pewnym czasie gierki zaczynają się powtarzać, co jest jednoznaczne z nudą. Wspomniałem, iż armie rekrutuje Mały John. Czas wspomnieć o rozgrywce. Gracz porusza się w turach po bardzo uproszczonej mapie. Co jakiś czas program zleca nam jakąś misje, np. pozbycie się szeryfa z Nottingham, zaś kolejne zadania mają charakter uproszczonej gry turowej. Podbijamy w nich zamki i zdobywamy złoto dla naszych żołdaków. Tak właśnie - dla naszych żołdaków. W tej grze złoto nie trafia do biednych i pokrzywdzonych, przydaje się natomiast do rekrutacji armii. Co ciekawe, z podbitych terytoriów Robin Hood ściąga podatki. Cóż każdemu władza uderza do głowy.;).Najgorsze jest jednak to, iż do wyboru mamy zaledwie kilka jednostek (piechurzy, łucznicy, katapulty etc.), zaś do wygrania bitwy wystarczy tylko kilka lepszych jakościowo wojowników. Niestety jest to zbyt duże uproszczenie, na szczęście między kolejnymi misjami możemy wziąć udział we wspomnianych mini grach, co urozmaica chwile spędzone przy Robin Hood: Defender of the Crown.


Robin Hood Defender Of The Crown 164604,1

Już nie żyjesz żółty lwie!;)


Robin Hood: Defender Of The Crown

| 1 | 2 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - 1 ŚREDNIA OCENA - 45%
Gierka na kilka wieczorów. Szybko s
Mikiss - 45%
więcej recenzji dodaj recenzję