LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Riot Police

Riot Police
Sztab VVeteranów
Tytuł: Riot Police
Producent: Zono
Dystrybutor:
Gatunek: Strategiczna
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: MAO
Ocena
czytelników 57 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 75% procent
Głosuj na tę grę!

Riot Police

Riot Police

Policjanty do boju!

Dobra wiadomość dla wszystkich sadystów lubiących tłuc biednych ludzi pałą! W najnowszej grze strategicznej Riot Police będziecie się mogli dać upust waszym chorym pragnieniom. I co najważniejsze, czynić to wszystko w imię prawa!

Tego jeszcze nie było

W Riot Police staniemy na czele specjalnej brygady specjalizującej się w likwidowaniu niebezpiecznych rozruchów ulicznych. Ponieważ jest to strategia taktyczna rozgrywająca się w czasie rzeczywistym, tylko od naszej inteligencji będzie zależeć jak czy uda się nam wykonać powierzone przez przełożonych zadania. W skład naszej drużyny wchodzą zarówno zwyczajni policjanci z pałami, jak i ich bardziej specjalistycznie wyposażeni koledzy jeżdżący na koniach, czy też strzelający gumowymi pociskami. Do rozpędzenia tłumu możemy nawet użyć gazów łzawiących, czy też potężnych dział wodnych. Nasi przeciwnicy również są dość zróżnicowani, od stosunkowo spokojnych demonstrantów, poprzez agresywnych chuliganów, a na bojówkarzach kończąc. Ci ostatni odpowiednio umotywowani przez swoich liderów potrafią nawet ciskać koktajlami mołotowa, nie tylko czyniąc spustoszenie w mieście, ale i poważnie raniąc naszych policjantów

To nie jest gra dla policjantów :)

Nie ma co ukrywać, w tej grze trzeba sporo myśleć. Odmiennie niż w innych strategiach, w Riot Police nie możemy po prostu ruszyć do ataku i wytłuc do nogi przeciwnika. Wszystkie środki perswazji należy stosować z umiarem, albowiem przesadna brutalność naszych oddziałów nie spodoba się opinii publicznej. Tu trzeba działać z umiarem, lać w łeb dopiero jak sobie na to demonstranci zasłużą, lub też z dala od kamer telewizyjnych i oczu przechodniów! Trzeba nieźle wysilić szare komórki by z jednej strony szybko oczyścić miasto z pijanych fanów piłkarskich, a jednocześnie uważać, albowiem pobicie niewinnego kibica sprawi, iż dziesiątki spokojnych do tej pory fanów natychmiast zmieni się w żądnych naszej krwi chuliganów.

Bójcie się szalikowcy Legii!

Przed nami 16 scenariuszy, w których czekają nas rozmaite zadania polegające na uspokojeniu demonstrantów atakujących ratusz, eskortowaniu kontrowersyjnych przedstawicieli władz, czy ochronie nocnych klubów przed rozwścieczonymi sympatykami Radia Maryja (lub czegoś bardzo zbliżonego). Cześć z misji ma charakter humorystyczny (jak chociażby próba uwolnienia Orki przez szalonych ekologów), inne są już całkiem poważne. Ochrona miasta przed rozwścieczonymi kibicami drużyny piłkarskiej, czy też regularna bitwa stoczona z przeciwnikami globalizacji wymagają starannie przemyślanej strategii działania i sprawnych palców by skutecznie wydawać rozkazy. Niestety w grze nie spotkamy osobników w czerwono białych krawatach. A szkoda, bo z chęcią porozmawiałbym z p
anem Andrzejem L. wykorzystując do celu tego działko wodne :)

Szybkie lanie na ekranie

Skoro mowa o szybkich palcach, to muszę przyznać, iż interfejs jest znakomity i intuicyjny. Wszystkim komendom zostały przypisane skróty klawiszowe, dzięki czemu można wydawać je błyskawicznie. Tajniki sterowania i reguły gry można przyswoić w 15 minut, a mimo to gra nie jest wcale prosta! Jedynym minusem jest brak możliwości zwolnienia lub przyspieszenia tempa gry, przez co przy bardziej skomplikowanych operacjach, często nie można nadążyć za akcja. Z kolei dużym plusem jest przejrzystość tego co dzieje się na ekranie- mimo, iż nie jest to prawdziwe 3D ale rzut izometryczny, możemy swobodnie manewrować kamerą, dzięki czemu żaden wywrotowiec nie schowa się za samochodem przed każącą pałą sprawiedliwości!

Jestem zadowolony

Lubię oryginalne gry oparte na nowych pomysłach, wiec i Riot Police przypadła mi do gustu. Jest to solidna produkcja, o olbrzymiej grywalności, wymagająca logicznego myślenia. I choć sam nie pałam zbytnią sympatią do naszej policji (jak sądzę z wzajemnością), to dowodzenie ich oddziałem dostarczyło mi wiele satysfakcji. Przy okazji dementuje plotki jakoby olbrzymi napis H.W.D.P na murze przed redakcja był moim dziełem. To nie, ja, to zrobiły te cholerne krasnoludki :) !

METRYCZKA


Producent: Zono

Dystrybutor: Activision Value

Platforma: PC

Gatunek: Strategiczna

Multiplayer: nie

Grafa: 13/20
Trzyma odpowiedni poziom. Ludziki wprawdzie kanciaste, a efektów specjalnych brak, jednak przecież nie o to w grze strategicznej chodzi.

Muza: 7/10
Dynamiczna ścieżka dźwiękowa, niezłe odgłosy i zabawne okrzyki protestujących

Miód: 45/50
Rozpędzanie demonstracji to świetna zabawa, tym bardziej, iż trzeba nieźle wysilić szare komórki opracowując odpowiedni plan działania dla naszych jednostek.

Długość: 10/20
Tylko 16 misji, czyli przy odrobinie umiejętności ukończy się nią w weekend.

Ocena: 75%

MAO
mao@hot.pl


(C) Virus; rozpowszechnianie w całości lub fragmentach - zabronione

Riot PoliceAutor: MAO
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję