Premier Manager 2005-2006

Premier Manager 2005-2006
Sztab VVeteranów
Tytuł: Premier Manager 2005-2006
Producent: Zoo Digital
Dystrybutor:
Gatunek: Manager sportowy
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: 499
Ocena
czytelników 90 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
Premier Manager 2005-2006
Pora przyjrzeć się narzędziom, które pomogą nam wznieść klub na wyżyny i wyrobić sobie markę na rynku menedżerskim. Informacje o najważniejszych wydarzeniach (w formie newsów) i podstawowe statystyki znajdują się w głównym oknie. Narzędzia, które w naszej pracy będą szczególnie ważne, znajdziemy w tzw. „hub menu” (gra nie została przetłumaczona na język polski). Całe bogactwo menedżerskich możliwości jest podzielone na cztery kategorie: team (drużyna), club (klub), newsy (news) i search (szukaj).


Premier Manager 2005 2006 120419,2

Część rozbudowanego menu


Wśród opcji dotyczących drużyny, znajdziemy jej pełen skład (a tutaj aktualną formę poszczególnych zawodników (ew. kontuzje), daty kontraktów, parametry fizyczne, których jest 16 i dodatkowo są podzielone na priorytetowe dla poszczególnych pozycji), ustalimy taktykę (m.in. preferencje, krycie, wykonawców stałych fragmentów gry), dostosujemy trening (tu, co godne uwagi, ustalimy osobno plan każdego dnia lub zlecimy to trenerowi) i dowiemy się o czekających nas pojedynkach ligowych i pucharowych. Osobno wyszczególniono pojedynki w naszej lidze, a osobno te europejskie, pucharowe i towarzyskie. Możemy również przeglądać inne mecze oraz ich statystyki.

W kategorii „klub” mamy swoją teczkę (zawierającą informacje o wysokości zarobków, zaufaniu prezesa i ważniejszych osiągnięciach), teczkę zaplecza sportowego (trenerów, menedżerów, skautów), informacje dotyczące finansów i coś w rodzaju zaplecza (facility), z możliwością przeglądania i rozbudowywania (lub rozwijania) stadionu, centrum medycznego i sklepiku klubowego (tak, nawet sklepiku!).

Do kategorii „news” dobrze byłoby dodać nazwę „stats”, czyli statystyki, bo dostępne tu opcje umożliwiają – oprócz przeglądania nowości, takich jak aktualne transfery, terminy meczy i składy drużyn narodowych – również przeglądanie tabel, wyników, najlepszych zawodników, gry fair play. Omawiana kategoria „news” nie jest tym samym, co znajdziemy (również z podpisem „news”) na głównym ekranie gry.

Dzięki opcjom zawartym w kategorii „szukaj” możemy przeglądać całą bazę zawodników i osób z zaplecza (trenerów, menedżerów, skautów). Przy pomocy filtra znajdziemy najodpowiedniejszych dla nas współpracowników, kontrolując przy tym m.in. ich wiek, pozycję (ew. stanowisko), cenę, narodowość i poziom zainteresowania współpracą z innym klubem. W przypadku gdy będziemy niezadowoleni z aktualnej pracy, w znalezieniu innej pomoże nam właśnie opcja „szukaj”.

Wykorzystując omówione wyżej narzędzia możemy dobrze przygotować swój zespół do nadchodzącego sezonu, trzeba tylko umiejętnie z nich korzystać. Gdy zacznie się sezon, a wraz z nim zostaną zamknięte ruchy transferowe i będziemy mieli coraz mniej czasu na szersze działania, o ulepszenie atmosfery i formy nie będzie już tak łatwo. Sezon startuje i gramy mecz za meczem. Właśnie, skoro o meczu mowa…


Premier Manager 2005 2006 120419,3

Nasi zawodnicy w akcji...


Premier Manager 2005/2006 prezentuje ciekawy model rozgrywki meczu. Na początku możemy obejrzeć (lub też zwyczajnie pominąć) przyjemną dla oka prezentację zespołów. Animacje są efektowne i płynne – ma to coś z relacji telewizyjnych. Całość nie trwa też zbyt długo, więc i szybko się nie nudzi.

Ekran główny meczu jest podobny do tego, który znamy z większości innych menedżerów piłkarskich: schematyczny obraz boiska, poruszające się „kulki” symbolizujące piłkarzy, no i turlająca się między nimi futbolówka. W „zachowaniu się” kulek z Premier Managera 2005/2006 jest jednak sporo sprzeczności, nieprzemyślanych reakcji, np. piłka zatrzymuje się nagle, jakby stanęła w kałuży, wszyscy „zawodnicy” biegną w jednym kierunku, kiedy mają dużo wolnej przestrzeni naokoło siebie dreptają w miejscu, nawet gdy przed nimi jest już sam bramkarz. Nie narzekałbym jednak na wygląd samego boiska i ruchy piłki – widać, gdy ta unosi się nad ziemią lub jest uderzona tak, by się po niej turlała.

Fakt, iż rozgrywamy mecz, nie oznacza, że nie zdobędziemy żadnych informacji z innych boisk lub statystyk z aktualnego spotkania. W zakładce „latest scores” („ostatnie wyniki”) możemy na żywo śledzić rezultaty innych spotkań, a kolejne: „match details” („szczegóły meczu”), „match statistics” („statystyki meczowe”), „match report” („raport meczowy”), „action zones” („strefy akcji”), „home stats” i „away stats” („statystyki gospodarzy” i „statystyki gości”) pozwolą nam wyciągnąć wnioski z tego, co prezentują oba zespoły na boisku. Przyznawanie not zawodnikom wygląda tak, jak np. w Championship Managerze – dostają oni ocenę w skali od 2 (występ beznadziejny) do 10 (występ perfekcyjny), przy czym ocena w trakcie meczu może ulec zmianie. Moim zdaniem bardzo obrazowo twórcy gry przedstawili meczowy raport – by uniknąć nawału tekstu, który w takich sytuacjach kumulowałby się na stronie, podali w przejrzystej tabeli nazwisko gracza i rodzaj sytuacji (przedstawia ją mała ikona), w której uczestniczył. W ten sposób szybko możemy ogarnąć to, co wydarzyło się dotychczas na boisku (raport tworzony jest na bieżąco). O najważniejszych sytuacjach (bramki, kartki, zmiany) informują nas komunikaty wyświetlane przez chwilę na głównym ekranie. Z pewnością nie umknie to naszej uwadze.


Premier Manager 2005 2006 120420,4

Mała podwyżka i... :)

Premier Manager 2005/2006

<< poprzednia | 1 | 2 | 3 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję