LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Planet Nomads

Planet Nomads
Sztab VVeteranów
Tytuł: Planet Nomads
Producent: Craneballs
Dystrybutor: Craneballs
Gatunek:
Premiera Pl:2019-05-03
Premiera Świat:
Autor: tenshi_chan
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 60% procent
Głosuj na tę grę!

Planet Nomads

Planet Nomads to kolejny „gwiezdny” survival, gdzie musimy przeżyć w trudnych warunkach na nieznanej planecie. Jesteśmy rozbitkami na dużej, obcej planecie. Musimy sobie zbudować schronienie, zapewnić jedzenie, picie, bezpieczne warunki do spania i w miarę możliwości eksplorować planetę, która jest rzeczywiście dość ładna. Kolory zmieniają się w zależności od pory dnia, czy w zależności od warunków pogodowych. Soundtrack idealnie z tym współgra.
planet-nomads--19592-1.jpg 1Jeśli ktoś liczy na zwiedzanie całego kosmosu sromotnie się zawiedzie, budowanie bazy też jest nieco mniej skomplikowane niż w Space Engineers, co ma zarówno swoje plusy jak i minusy. Zdecydowanie twórcy postawili bardziej na rozbudowę. Możemy zbudować helikopter, łódź podwodną czy łazik, pomagający nam zwiedzić planetę wzdłuż i wszerz, jednak surowców nie ma zbyt dużo, jak na tak duży świat, dzięki czemu możemy skupić się na rozbudowie bazy i nie będziemy zbyt długo szukać potrzebnych nam do tego komponentów.

Gra ma niestety trochę zmarnowany potencjał. Wielu może zniechęcić niejasny samouczek, który uczy nas wszystkiego związanego z budowaniem, naprawianiem, czy podłączaniem prądu, ale kiedy zostajemy sami na obcej planecie musimy we własnym zakresie dojść do tego które rośliny są jadalne, jak stworzyć oczyszczoną wodę, czy jak zbudować podstawowe komponenty. Przez pierwszą godzinę nie rozum
iałam co się dzieje. Miałam kilka znaczników na mapie, nie wiedziałam do którego iść, gdzie jest moja drukarka. W drukarce nie mogłam przyrządzić żadnego jedzenia, ani „lepszej drukarki”, która pozwoli na budowę większej ilości rzeczy. Wiele komponentów nie było dostatecznie dobrze opisanych. Nawet jak zbudowałam wzmocnienie do laseru, nijak nie wiedziałam jak to na mój laser założyć - babrałam się w problemach, które nie powinny mieć miejsca, mimo samouczka do wszystkiego trzeba było dojść samemu i co mniej wytrwali po prostu odpadną na tym etapie.

Kolejnym problemem jest też eksploracja, bo mapa jest fatalnie zrobiona. Nic na niej nie widać, dodawanie znaczników jest tak nieintuicyjne, że nawet nie wiem do teraz czy istnieje.

Sprawdzałam w internecie czy to może kwestia mojej zbyt ułomnej inteligencji, ale pytanie jak oczyścić wodę, czy zbudować początkową maszynę, pojawiało się nazbyt często, więc możplanet-nomads--19592-2.jpg 2e nie jest ze mną aż tak źle? Na pewno jakieś zadania, które poprowadziłyby nas w pierwszych chwilach na obcej planecie wyszłyby grze tylko na lepsze.

Kiedy już dojdziemy do tego jak zapewnić sobie podstawowe warunki do życia, w końcu dotrzemy do bardziej satysfakcjonującej części - budowa własnej bazy. To zdecydowanie najmocniejszy element Planet Nomads. Można dowolnie modyfikować teren, dowolnie kształtować budowane pomieszczenia i spędzić nad tym długie godziny.

Jednakże powtarzalność prostych czynności i brak zaskoczeń w trakcie eksploracji może również znudzić szybciej niż powstanie baza z naszych snów. Zwolenników survivali i tak to nie zniechęci, bowiem każdy przedstawiciel gatunku, nawet najbardziej rozbudowany, staje się z czasem powtarzalny, w końcu w kółko zaspokajamy te same potrzeby. Jednak ta gra nie wynagrodzi nas za wytrwałość, nie będziemy odkrywać zakątków wyspy z wypiekami na twarzy. Trzeba więc tą grę wybierać świadomie.

Autor: tenshi_chan
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję