LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Nuclear Dawn

Nuclear Dawn
Sztab VVeteranów
Tytuł: Nuclear Dawn
Producent: InterWave Studios
Dystrybutor:
Gatunek: RTS/FPS
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: LordPawlo
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 80% procent
Głosuj na tę grę!

Nuclear Dawn

Świat, który znaliśmy, przeminął. Po wybuchu nuklearnym zostały tylko zgliszcza tego co nawykliśmy zwać cywilizacja. Na ulicach toczą się walki między dwoma ugrupowaniami czerwonymi i niebieskimi. Palące się samochody, wybite okna w nielicznych stojących budynkach, gruzowiska - to krajobraz jaki pozostał. Takie właśnie wrażenie mamy przy pierwszym spotkaniu z Nuclear Dawn.
nuclear-dawn-7053-1.jpg 1Gra jest połączeniem strzelaniny ze strategią. Maksymalna ilość graczy to trzydzieści dwie osoby. Możemy się wcielić w dowódcę naszego batalionu lub jednego z podwładnych. Wyróżnieniem Nuclear Dawn jest rola dowódcy. Tym razem nie jest to komputer, ale wciela się w nią jeden z graczy. To od niego zależy gdzie ustawi wieże obronne albo centrum dowodzenia, to on decyduje, które jednostki wesprzeć i gdzie mają atakować.

Osoba wcielająca się w komandosa ma do wyboru cztery bardzo różne od siebie jednostki. I tak najpierw mamy do dyspozycji zwiadowcę - jest to bardzo szybka jednostka potrafiąca na krótki czas się maskować i prześliznąć bezszelestnie do wroga. Jej podstawowym uzbrojeniem jest nóż (świetny do szybkiego biegu), krótki karabinek i pistolet, dla balansu jednostka jest mało odporna . Jest też spec od ciężkiego sprzętu. Ma on do dyspozycji potężny karabin, pistolet a nawet bazookę. Jednostka jest wolniejsza, ale ma naprawdę potężną siłę ciosu, wyśmienicie się spisuje, zwłaszcza na wieży. Kolejną jednostką jest komandos. Jest to moim zdaniem najbardziej zbalansowana jednostka, posiada on specjalne okulary do rozpoznawania zwiadowców, jednak tryb tego obrazu jest niewyraźny i zdecydowanie go nie lubię. Jego uzbrojeniem jest karabin maszynowy, granaty oraz pistolet. Ostatnią jednostką jest medyk, potrafiący uleczyć rannego towarzysza, naprawić zniszczon
y sprzęt, i zatruć wroga trującym gazem.

W Nuclear Dawn naszym zadaniem nie jest tylko zdobycie flagi bądź zniszczenie bazy wroga. Bardzo ważną sprawą jest zdobywanie punktów kontrolnych. Dzięki zdobytym punktom dowódca ma możliwość postawienia nowych budynków oraz opracowania badań, które wzbogacą nasze jednostki dostępem do nowego uzbrojenia. Zaskakujący jest też tryb widzenia dowódcy - widzi on świat z lotu ptaka, a zwiększa to możliwości dowodzenia.

Gra oferuje samouczek, dzięki któremu poznajemy ten olbrzymi świat. Samouczek składa się z dwóch aktów, w każdym zaś mamy kilka misji. W pierwszym akcie poznajemy jednostki - dzięki nieskomplikowanym zadaniom szybko odkrywamy zalety i wady każdej dostępnej jednostki. W drugim akcie wcielamy się w dowódcę. Naszym zadaniem jest tworzenie budynków, rozmieszczanie wież obronnych i zasilanie ich energią. W kolejnej misji aktu drugiego dodatkowo dowodzimy grupą żołnierzy, wydajemy polecenia, dzięki którym nasz frakcja ma zniszczyć bazę wroga i przejąć ważny terem.

W grach tego typu gracz może bardzo łatwo ukryć się i czekać na okazję zdjęcia przeciwnika jednym celnym strzałem . Twórcy gry w pewnym stopniu wyeliminowali tą niedogodność dwoma sposobami: pierwszy to możliwość obserwacji dowódcy jednostek wroga, dzięki czemu może on powiadomić gdzie się kryje wroga jednostka; drugą są dopracowane mapy, w których barnuclear-dawn-7053-2.jpg 2dzo trudno znaleźć miejsce, w którym mogli byśmy się tak ukryć.

Niestety jak każda gra i ta nie jest pozbawiona wad. Pierwszą, jaka mi wpadła w oko, jest dowódca. Od tej postaci zależy praktycznie wszystko: słaba osoba na tym stanowisku potrafi zniweczyć wysiłki piętnastu doświadczonych graczy. Niestety do momentu zrzeknięcia się stanowiska nie mamy wpływu na zmianę w tej roli. Sporym minusem jest brak trybu pojedynczego gracza. Nie mamy możliwości gry z botami, co owocuje tym, że początkujący gracz nie ma szans z osobami doświadczonymi. Co prawda mamy kilka mapek, niestety tryb rozgrywki jest ciągle ten - sam przydałoby się parę innych tak dobrze nam znanych misji: każdy na każdego albo zdobywanie flagi. Tekstury również wymagają dopracowania w niektórych miejscach.

Twórcy gry obiecują o wiele więcej. Grę ma wzbogacić więcej trybów rozgrywki, a szczególnie ciekawe może być wprowadzenie pojazdów. Niestety na te udogodnienia musimy jeszcze poczekać jakiś czas. Pewne nadzieje daje nam fakt, że twórcy szukają pomocy w wyłapywaniu błędów. Gra w tym momencie może nie jest doskonała, ale dzięki waszej pomocy może to być naprawdę bardzo ciekawa pozycja.

Plusy:
- dopracowane mapy
- przyjemna rozgrywka
- zbalansowane jednostki
- szybka akcja

Minusy:
- przeciętna grafika
- tylko jeden tryb rozgrywki
- zbyt wielka rola dowódcy

Autor: LordPawlo
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję