LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Lost Ember

Lost Ember
Sztab VVeteranów
Tytuł: Lost Ember
Producent: Mooneye Studios
Dystrybutor: Mooneye Studios
Gatunek: przygodowa
Premiera Pl:2019-11-22
Premiera Świat:
Autor: tenshi_chan
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 80% procent
Głosuj na tę grę!

Lost Ember

Lost Ember to przygoda, którą przeżyjemy zwracając uwagę na każdą część fauny i flory.
lost-ember-20740-1.jpg 1Jest to wzruszająca opowieść o ponadczasowej tematyce. Wraz z wilkiem, który wydaje się być reinkarnacją zmarłej osoby, staramy się odtworzyć jej wspomnienia i zrozumieć dlaczego po śmierci stała się tym zwierzęciem, zamiast osiągnąć wrota raju. Wiara, w której wychował się wilk, zakładała istnienie miasta światła, do którego trafia każdy dobry człowiek po śmierci. Dusze, które "nie świecą przykładem", są jak dogasający żar i nie mogąc osiągnąć miasta światła, błąkając się zagubione po świecie.

Jednak wilk jest wilkiem, a nie błąkająca się duszą, co więcej ma niezwykłą umiejętność przenoszenia swojej duszy do innych stworzeń. Dzięki temu możemy świat zwiedzać pod wodą jako ryba, kopać pod ziemią dżdżownicą, latać ponad drzewami, bądź deptać je słoniem. Ten element gry jest bardzo satysfakcjonujący. Dostarcza ciekawych doznań i zwraca uwagę na inne perspektywy widzenia świata.

Wilk w dodatku nie jest sam. Spotyka jeszcze jedną
zbłąkaną duszę i oboje wyruszają w podróż, by odzyskać wspomnienia i znaleźć wejście do miasta światła.

Z ulgą odkryłam, że wspomnienia nie są przepełnione metaforami, mogą tworzyć historię, która ciągle jest odtwarzana na naszym świecie, mają sporo do niej odniesień, ale są klarowne. Nie trzeba zastanawiać się, co autor miał na myśli.

Nasze wspomnienia są rozsiane po miejscach, w których niegdyś żyliśmy. Musimy więc powtórzyć całą naszą życiową wędrówkę, by dojść do momentu naszej śmierci. Naszym zadaniem jest wyszukanie kluczowych miejsc dla naszej pamięci, odnalezienie ukrytych przedmiotów korzystając z naszej niespotykanej umiejętności przenoszenia się w inne zwierzęta i dojście do prawdy. Świat, po którym biegamy, jest cudny, choć nieco niedopracowany. Wiele elementów z bliska wygląda przepięknie, ale jak coś jest nieco dalej, albo jak deweloperzy nie wpadli na to, że gracz może dojść do jakiegoś miejsca, możemy natrafić na prostokątne, pourywane, glost-ember-20740-2.jpg 2ładkie tekstury, bez żadnych detali. Z tegoż samego powodu zdarzają się i groźniejsze bugi. Można się zaklinować nieodpowiednim zwierzęciem w niecodziennym miejscu. Soundtrack też bywa czasem zapętlony w bardzo irytujący sposób, aczkolwiek zauważymy to tylko jeśli po wykonanych czynnościach będziemy dalej kręcić się po okolicy, zamiast iść naprzód.

Gra moim zdaniem gamepleyowo i graficznie zmarnowała nieco swój potencjał. Widać luki w budżecie, widać też ogromny potencjał umiejętności wilka, który w zasadzie mógłby zostać wykorzystany do rozwiązywania złożonych zagadek logicznych, ale gra jest na to zbyt liniowa.

Mimo to fabuła miażdży i od połowy nie mogłam się w zasadzie oderwać. Z kolei dwa końcowe rozdziały zdecydowanie sprawiają zwiększoną potliwość oczu i na długo zostaną w mojej pamięci, niemal jak końcówka pierwszego The Walking Dead. Czy może być lepsza rekomendacja?

Autor: tenshi_chan
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję