LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Lorelai

Lorelai
Sztab VVeteranów
Tytuł: Lorelai
Producent: Harvester Games
Dystrybutor: Screen 7
Gatunek: przygodowa
Premiera Pl:2019-04-26
Premiera Świat:
Autor: tenshi_chan
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 90% procent
Głosuj na tę grę!

Lorelai

Lorelai to przygodowa gra 2D pełna mroku, ale też i artyzmu.
lorelai-22072-1.jpg 1To nie jest typowa przygodówka dla każdego. W zasadzie jest to pewnego rodzaju horror, którym jest nie tylko samo życie głównej bohaterki, ale też kolejne wizje, których doświadcza. A wszystko to świetnie rozrysowane w artystycznej oprawie i z onirystycznymi odnośnikami. Dodatkowo nasze wrażenia i towarzyszące im emocje będą potęgowane przez specjalnie napisaną do tej gry muzykę. W dodatku naprawdę świetną.

Lorelai opowiada o patologicznej rodzinie nastolatki, która nienawidzi swojego życia i chciałaby się wyrwać ze swojego obskurnego mieszkania, uciec od alkoholizmu matki i jej a
gresywnego partnera. Jednakże ma również malutką siostrzyczkę, za którą czuje się odpowiedzialna, jak i też mało możliwości, by odmienić swoje życie.

Zrezygnowana podejmuje próbę znalezienia dla siebie miejsca w świecie, choć niezbyt podoba się jej nowa praca i bez większych nadziei patrzy w przyszłość. W każdej jej czynności można dostrzec beznadzieję jej aktualnego położenia i jak bardzo jest nieszczęśliwa.

Jednakże tak czasem w życiu bywa, że trzeba osiągnąć dno, by móc się od niego odbić. Tak też bywa w tym przypadku. Mimo tragicznych wydarzeń Lorelai dostaję drugą szansę i choć z początku nie ulorelai-22072-2.jpg 2mie walczyć o siebie, motywuje ją jedynie młodsza siostra, to z czasem zaczyna rozumieć, że ona sama ma także duży wpływ na własne życie i wszystko zależy od jej (a właściwie naszych) wyborów.

Gra przenosi nas na różne plansze, po których możemy się w miarę swobodnie poruszać, choć tylko w 2D. Zazwyczaj, aby pchnąć fabułę do przodu musimy znaleźć i połączyć ze sobą jakieś przedmioty, czy rozwiązać łamigłówkę. Gra jednak skupia się głównie na opowiedzeniu nam historii, na której zakończenie mamy realny wpływ.

Jak więc potoczą się losy naszej bohaterki? Utknie w swym koszmarze, czy zwycięży szczęśliwe życie? Zdecydujcie sami.

Autor: tenshi_chan
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję