LOGOWANIE
Zarejestruj sie

LinCity NG

LinCity NG
Sztab VVeteranów
Tytuł: LinCity NG
Producent: WolfgangB
Dystrybutor: -
Gatunek: Ekonomiczna
Premiera Pl:2007-09-01
Premiera Świat:
Autor: 2590
Ocena
czytelników 73 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 65% procent
Głosuj na tę grę!
LinCity-NG

LinCity-NGSimCity – gra o, której słyszał chyba każdy, jest to najsłynniejsza i najlepsza gra ekonomiczna w jaką dane mi było zagrać, gra, która wywołała nie lada rewolucję na rynku. Dotychczas gier spod znaku SimCity wyszło mnóstwo, a każda okazywała się strzałem w dziesiątkę. Powstało również wiele klonów tej znakomitej gry – jedną z nich jest właśnie LinCity.

LinCity to darmowa gra ekonomiczna, której celem jest zbudowanie jak największej metropolii. Wydaje się, że ten temat został już wyczerpany no nie? Wręcz przeciwnie – każda nowa gra tego typu wprowadza jakąś innowację. Jednak jest jeden problem, przeważnie gry z licencją freeware to gry niedopracowane, robione na odczepkę, gry w które się gra przez kilka godzin, a następnie się je odinstalowuje i o nich zapomina. Myślałem, że również i w tym przypadku tak będzie, jednak nikt nie jest nieomylny. Tak więc LinCity-NG miło mnie zaskoczyło...

Może na początek krótka lekcja historii. LinCity-NG jest kontynuacją – albo nie, źle się wyraziłem – jest odświeżoną wersją gry pod tytułem LinCity, która została stworzona kilka lat temu. W porównaniu do poprzedniczki w nowej wersji gry zaszło wiele zmian, na pierwszy rzut oka można zauważyć poprawioną oprawę audiowizualną – w odświeżonej wersji jest zaimpletowane środowisko w pełnym trójwymiarze, a muzyka brzmi znacznie lepiej niż w poprzedniczce.

LinCity NG 082458,1


Nie zmienił się za to styl i cel gry, także sama rozgrywka pozostała bez zmian – naszym zadaniem nadal jest stworzyć jak najlepiej prosperującą metropolię i zbić przy tym niepowtarzalną ilość kasy. Dokonamy tego za pomocą inteligencji i sprytu, jakim będziemy mogli się popisać podczas rzeczowej rozgrywki.

Na początku dobrze by było podkreślić, że LinCity-NG nie jest rozbudowane w aż takim stopniu jak znakomite SimCity, ale zapewniam, że gra się równie przyjemnie.

Dlaczego nie jest, aż tak rozbudowane? Chociażby dlatego, że liczba budynków, jaka dana nam będzie wybudować, jest o wiele mniejsza od tej, jaką dane nam było zobaczyć w dziele grupy Maxis.

Nie dajcie się jednak zwieść – sam fakt, że jest mniejsze pole do popisu nie oznacza wcale, że gra nam się szybciej znudzi, wręcz przeciwnie, będziemy chcieli za pomocą dostępnych konstrukcji stworzyć miasto marzeń – wiem to po sobie;).

Najcięższy jest sam początek, żeby zacząć trzeba wybudować pierwsze osiedla, markety, kanały ściekowe i farmy, które dostarczę żywności naszej „kolebce życia”. Pierwszą różnicą jaką zobaczymy w odróżnieniu do SimCity jest to, że zaczynamy z zerowym budżetem. Głupio to trochę brzmi, ale tak jest – po prostu budujemy budynki na kredyt, a potem go spłacamy. Najdziwniejsze jest to, że nawet kiedy jesteśmy kilka milionów na minusie to dalej możemy bez problemu budować i nie przejmować się niczym. Jest to swoistego rodzaju ułatwienie jednak według mnie trochę przesadzone, bo w tego typu grach powinno się dbać o wszystko, a szczególnie o budżet, a tu ten problem znika sam – to tak jakbyśmy grali na kodach na nieskończoną kasę.

LinCity NG 082458,2


Gra się kończy tylko wtedy kiedy nasze miasto opuści ostatni człowiek – z pozoru wydaje się to niemożliwe jednak w praktyce bardzo łatwo można taki efekt osiągnąć – wystarczy tylko jedno nieodpowiednie kliknięcie myszką, a wszystko legnie w gruzach. Żeby zbudować miasto z prawdziwego zdarzenia trzeba trochę pogłówkować zanim się cokolwiek zbuduje, ponieważ wyburzenie budynku kosztuje czasami więcej niż jego wybudowanie.

Tak więc podstawową sprawą jest odpowiednie ustawienie budynków; zapewniam, że ludzie nie wprowadzą się do budynku, który będzie położony tuż obok wysypiska śmieci czy ścieków komunalnych.

O naszych podopiecznych trzeba dbać również w inny sposób, tzn. trzeba im zapewnić mieszkanie, o czym powiedziałem przed chwilą, ale trzeba im również dostarczyć żywność, rozrywkę i wybudować miejsca w których będą mogli się zaciągnąć do pracy oraz zapewnić odpowiednią edukację. Wydaje się skomplikowane? Nic bardziej błędnego! Interfejs jest bardzo przejrzysty, a jednym kliknięciem myszki można rozwiać wszystkie problemy i niejasności. Wszystko to zawiązuje się w inteligentny łańcuch, tak więc przykładowo: żywność jest produkowana na farmach, a następnie jest przewożona do marketów, w których ludzie kupują jedzenie i zatrudniają się, a w weekendy organizują rodzinne wycieczki do muzeów i innych ośrodków tego typu, a nam płyną regularnie pieniądze na konto.

LinCity-NG

| 1 | 2 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
06.08.2010 | blazejco12345 » To jest po prostu super.
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję