LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Limbo

Limbo
Sztab VVeteranów
Tytuł: Limbo
Producent: PlayDead
Dystrybutor:
Gatunek: Zręcznościowa
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: tenshi_chan
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 85% procent
Głosuj na tę grę!

Limbo

Limbo to mroczna, okrutna gimnastyka dla naszych umysłów.
limbo-20503-1.jfif 1Nie przepadam, ani za grami logicznymi, ani za platformówkami, ale Limbo od dawna wzbudzało moją ciekawość ze względu na klimat, jaki sobą reprezentuje. Gra miała niski budżet na wykonanie, ale wykorzystała go maksymalnie tworząc rzeczywiście „tanią”, ale mającą swój urok grafikę.

FABUŁA

Jesteśmy nieumiejącym pływać chłopcem, który trafia w przedsionki piekła i w czyśćcu poszukuje swojej siostry. Aby do niej dotrzeć pokonuje masę pułapek i groźnych dla niego toni wodnych. Tyle. Nie ma żadnej wielowątkowej głębi i niektórym grom to wystarczy. Tej też.

ZAGADKI

Limbo
przede wszystkim słynie z zagadek logicznych i pułapek, które
trzeba przejść nie mając żadnych nadprzyrodzonych mocy. Mamy dźwignie, windy, platformy, skrzynie i korzystając z tego co jest musimy wykombinować jak przejść dalej, wiele razy przy tym ginąc.

Gra składa się z jakby 40 krótkich części. Przechodzi się ją dość szybko, ale zależy to tak naprawdę od naszej umiejętności kombinowania. Mechanizmy jakie spotykamy w grze to nie są jedne i te same puzzle, czy jakieś oparte na jednym wzorze, czy banalnych mechanizmów typu „wskocz tu, użyj dźwigni, skocz tam”. Byłam pod dużym wrażeniem pomysłowości twórców. Najlepszy dla mnie był jednak sekretny poziom. W całej grze możemy znaleźć ptasie jajka. Jeśli rozbijemy je wszystkie możemy wejść głębiej do pewnej jaskini, a tam wszystkielimbo-20503-2.png 2 przeszkody jesteśmy zmuszeni pokonywać głównie na słuch. To było bardzo ciekawe doświadczenie. Trzeba było się wyuczyć toru przeszkody, a potem pokonać ją w całkowitej ciemności używając jedynie oczy naszej postaci. W zasadzie dopiero to sprawiło, że bardzo polubiłam tą grę i zachwyciła mnie swoim prostym pomysłem.

OGÓLNA OCENA

W zasadzie nie jest to gra, która zapewni Wam wiele godzin frajdy. Można ją przejść i w godzinę. Jednakże wyróżnia się na tle innych pomysłowością, klimatem i słusznie zyskała sobie sławę. Jest pozycją obowiązkową dla graczy ceniących sobie nietuzinkowość, choć jak dla mnie była nieco zbyt statyczna. Po „limbo” spodziewałabym się większej ilości potworów, niż duży pająk i spadający na głowę glut.

Autor: tenshi_chan
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję