LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Kohan: Immortal Sovereigns

Kohan: Immortal Sovereigns
Sztab VVeteranów
Tytuł: Kohan: Immortal Sovereigns
Producent: TimeGate Studios
Dystrybutor: Licomp Empik Multimedia
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2001-10-23
Premiera Świat:
Autor: Inqistor
Ocena
czytelników 90 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Kohan: Immortal Sovereigns

Kohan Immortal Sovereign

W marcu zeszłego roku wyszedł Kohan Immortal Sovereign, w listopadzie dodatek Kohan Ahriman's Gift. U nas to pierwsze też wyszło w marcu, dokładnie 8, tyle, że tego roku (2002) :/, na szczęście (dla niektórych) całkowicie spolszczone.

Mamy 4 typy surowców plus złoto. Tylko złoto może się kumulować, reszta surowców (kamienie, drewno, żelazo i mana) służy do utrzymywania żołnierzy (na przykład łucznik potrzebuje 2 jednostki drewna). Jeśli mamy za dużo surowców, nic się nie dzieje, gorzej jeśli za mało. Wszystkie braki pokrywamy z kasy i to tym więcej im bardziej zaawansowany jest surowiec. Nie ma żadnych roboli, bo wszystko, łącznie z kasą bierze się z...
Miast i kopalni. W mieście może stać kilka budynków (im większe miasto, tym więcej). Typów budowli jest 8 i tylko 1 każdego typu może występować w mieście. Tak więc mamy:
Kamieniołom, poręba (drewutnia), kuźnia - produkują 6 jednostek odpowiedniego surowca, targ, koszary, mury, bibliotekę i świątynię do produkcji many.
Każdy budynek możemy upgrade'ować raz, a do wyboru są co najmniej 2 typy upgrade. Dla przykładu targ możemy przekształcić w bazar, który sprzedaje nasze surowce za kasę, albo w manufakturę, która nie robi kasy, ale za to więcej surowców. Jedynym możliwym do budowy na mapie budynkiem, poza miastem, jest fort, a jest on głównie potrzebny do tego, żeby kopalnia znajdowała się w strefie zaopatrzenia. Inaczej nie produkuje dla nas surowców.

Na mapie znajduje się trochę siedlisk różnych potworów, tak coś z 10 typów, które nie tylko rozmnażają się i napadają na nas, ale także, zostawione w spokoju zakładają nowe legowiska...

Możemy też

zdobyć kupę różnych technologii w ruinach. Od lepszej broni, po sposób produkcji golemów.

Teraz trochę o jednostkach - jak dla mnie prawdziwa rewolucja. Otóż nie dowodzimy pojedynczymi ludźmi, ale małymi oddziałami. Taki oddział składa się z dowódcy, 4 jednostek w linii czołowej i 2 jednostek wsparcia. O ile w linii czołowej mogą być różne typy piechoty, kawalerii, czy łuczników, o tyle niektóre jednostki mogą być tylko w linii wsparcia. A są to nie byle jakie jednostki - czarodzieje, kapłani, paladyni, demony itp. I tu dochodzimy do rewolucji - dopóki żyje choć jeden żołnierz w jednostce, możemy ją wycofać z walki i umieścić w naszej strefie zaopatrzenia, gdzie za darmo uzupełni straty - pełna kontrola nad przebiegiem strat.

Tytułowi nieśmiertelni bohaterowie, to specjalny typ dowódców. W momencie śmierci wracają do postaci specjalnego amuletu, skąd można ich obudzić i znów dać im jednostkę w dowództwo. Taka "śmierć" zeruje ich doświadczenie, a muszę powiedzieć, że bohater na maksymalnym poziomie jest w stanie sam wykończyć 3 oddziały ciężkiej kawalerii. Oczywiście i jednostki i normalni dowódcy też posiadają doświadczenie.

Kampania jak dla mnie jest trochę za łatwa, ale jest edytor i losowa mapa. Grać można też przez GameSpy.

Oficjalna strona gier to http://www.timegate.com/, tam też można ściągnąć oba dema.

Wymagania - procek 300 MHz, 64 MB RAM, 400 MB na twardym, CD-ROM x4 i 4MB na graficznej, bez akceleratora.
Wydał to u nas LEM i kosztuje 49 PLN.

Inqistor
inqistor@o2.pl

Kohan Immortal SovereignAutor: Inqistor
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję