LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Kings of the Dark Age

Kings of the Dark Age
Sztab VVeteranów
Tytuł: Kings of the Dark Age
Producent: Cateia Games
Dystrybutor: TopWare Poland
Gatunek: turowa/RTS
Premiera Pl:2006-02-24
Premiera Świat:
Autor: 901
Ocena
czytelników 74 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 60% procent
Głosuj na tę grę!
Kings of the Dark Age

Kings of the Dark AgeDość gier w rodzaju Kurki wodnej, czas na coś poważniejszego! KoDA to czysta gra turowa z elementami RTS, skojarzenia ze sławną serią Heroes of Might and Magic oraz hitem Stronghold są jak najbardziej wskazane. Warto również dodać, iż ta gra jest debiutem Cateia Games, jednak czy udanym?

Kings of the Dark Age 170553,1


Odpowiedź na to pytanie pozostawiam czytelnikom, jednak wtrącę tutaj swoje dwa zdania. Otóż gra ma wiele zalet, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Zacznę od początku – to, co się od razu rzuca w oczy, to realizm, bowiem nie znajdziecie tutaj najmniejszych elementów fantastycznych. Po prostu zrezygnowano ze smoków, feniksów, minotaurów itp. Zastąpiono te jednostki prawdziwymi, które można było spotkać w X wieku naszej ery. I tak będziemy mieli do dyspozycji łuczników, rycerzy i kawalerzystów. Naturalnie to są tylko przykłady, pozostałe jednostki zobaczycie sami, a jest w czym wybierać.

Kings of the Dark Age 170554,2


Pewnie wielu z Was zastanawia się nad rozgrywką. Otóż ta składa się z dwóch elementów: po pierwsze rozwój ekonomiczny, a po drugie walka. Jak już z pewnością fani Heroesów zauważyli oba te wątki są ze sobą bardzo ściśle związane, a czasami nawet zapętlone. Wszakże aby toczyć walki potrzebne nam są fundusze, a żeby zdobyć fundusze musimy atakować nowe tereny. Na szczęście cały ten system został znacznie uproszczony, jednak nadal stawia przed graczami wiele wyzwań. Przede wszystkim nie ma tutaj mowy o kopalniach złota, nasze fundusze zdobywamy głównie z podatków, które kontrolujemy. Naturalnie podatki są związane z nastawieniem naszych mieszkańców. Zbyt niskie morale prowadzą do rebelii. W zamian za dostarczanie hrabstwu funduszy musimy naszych ludzi wyżywić, a to rodzi zapotrzebowanie na zboża oraz mięsa. Do ich produkcji wykorzystywane są farmy oraz pola. Jednak będziemy musieli się nieźle napocić, aby starczyło tych produktów dla wszystkich, a to dlatego, że mamy ograniczoną liczbę terenów do produkcji żywności. Dzięki zaopatrzeniu mieszkańców w mięso rośnie ich zdrowie oraz żywotność. Naturalnie jeśli żywotność spadnie do dwudziestu punktów to nasze wioski mogą paść ofiarą plagi, która dokładnie zdziesiątkuje naszą populację. Z drugiej strony jeśli nie będziemy posiadać odpowiedniej ilości zboża to ucierpią na tym nastroje mieszkańców.

Kings of the Dark Age 170555,3


Kolejną ważną cechą są stosunkowo duże liczby, jakie się pojawiają w grze. Konkretnie chodzi mi o surowce, ale również o jednostki. Pojawiają się tutaj sztuki, czyli można się spodziewać liczb sięgających nawet kilku bądź kilkanastu tysięcy. Natomiast nasze wojsko posiada minimalną liczbę jednostek równą stu ludzi różnego rodzaju, jednak to raczej znikoma armia o bardzo słabej mocy przebicia. Aby znacząco ułatwić nam sterowanie armią autorzy gry przypisali czterdzieści jednostek do jednego, pojawiającego się w czasie walki, żołnierza.
| 1 | 2 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję