LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Jagged Alliance 2: Wildfire

Jagged Alliance 2: Wildfire
Sztab VVeteranów
Tytuł: Jagged Alliance 2: Wildfire
Producent: I-Deal Games Studios
Dystrybutor: TopWare Poland
Gatunek: Strategia turowa
Premiera Pl:2005-12-09
Premiera Świat:
Autor: 5934
Ocena
czytelników 75 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 75% procent
Głosuj na tę grę!
Jagged Alliance 2: Wildfire

Jagged Alliance 2: WildfireWracamy do Arulco! Dyktatorską władzę w tym małym, latynoamerykańskim państewku sprawuje w dalszym ciągu Deidranna. Prawowity władca, Enrico Chivaldori, ciągle przebywa za granicą na wygnaniu. Właśnie za jego poleceniem niewielki oddział najemników starał się wyzwolić Arulco w 1999 roku (Jagged Allience 2). Próba ta jednak zakończyła się niepowodzeniem, nie udało się obalić dyktatorki i praktycznie nic się w kraju nie zmieniło. Do czasu amerykań skiego dochodzenia, które ujawniło jedną zmianę… na gorsze. Okazało się, że ostatnio w Arulco całkiem nieźle poczynają sobie kartele narkotykowe. I to nie byle jaki kartel, ale nowo powstała, bardzo aktywna mafia z międzynarodowymi powiązaniami. Arulco ponownie znalazło się w centrum zainteresowania.

CIA zleca nam podwójne zadanie: ponowna próba wyzwolenia Arulco oraz rozprawienie się z kartelem narkotykowym. Sprawa nie wygląda na łatwą . W dodatku gdyby coś poszło nie tak, to „o żadnych najemnikach nikt nic nie wie”. Jednak przy współpracy z Enrico Chivaldorim możemy chociaż liczyć na pomoc ukrywających się rebeliantów.

Tak mniej więcej prezentuje się fabuła Jagged Allience: Wildfire. Jednak coś mi już tu nie pasuje. Czy przypadkiem Deidranna nie została zabita podczas poprzedniej operacji w Arulco? No nic, zobaczymy, jak to będzie wyglądało w praktyce.

Najpierw trzeba grę zainstalować, a jeszcze wcześniej oczywiście kupić ;). Cena wynosi 49 zł, do czego jeszcze wrócę w dalszej części. Instalacja przebiega bezproblemowo, a gra „pochł ania” prawie 900MB na dysku twardym, co przy dzisiejszych „twardzielach” nie jest wielkim problemem. Inne wymagania także nie są specjalnie wygórowane.

W końcu uruchamiamy grę. W menu wiele się nie zmieniło. Można zajrzeć do opcji i zmienić ustawienia dźwięku, czy paru opcji dotyczących rozgrywki. Nie pozostaje już nic innego, jak kliknąć „Nową Grę”. Przejdziemy do menu, w którym będziemy mogli podjąć parę decyzji, mają cych znaczny wpływ na rozgrywkę. Oczywiście będzie to wybór poziomu trudności (nowicjusz, do świadczony bądź ekspert). Poza tym możemy zdecydować, czy chcemy mieć możliwość zapisu stanu gry podczas walki (zrezygnowanie z tego bardzo podnosi poziom adrenaliny :) ). Możemy wybrać jeszcze, czy chcemy mieć „Mnóstwo broni”, czy „Mało Broni” (od tego zależy ilość dostępnych modeli danego typu broni) i na koniec decydujemy się na „Tryb Realistyczny”, lub „Tryb S-F”.


Jagged Alliance 2 Wildfire 215550,1

Autor recenzji w akcji!


Możemy przejść do rozgrywki. Autorzy gry nie pokusili się o żadne animowane intro, więc ukazuje się nam ekran dobrze znanego z dwóch poprzednich części laptopa. W skrzynce odbiorczej na przeczytanie czeka kilka maili, dzięki którym dowiadujemy się co nieco o sytuacji, w której się znaleźliśmy, a także wiadomość od organizacji IMP, dzięki której moż emy stworzyć własnego najemnika, co też polecam uczynić. Wybieramy portret, głos, rozdzielamy współczynniki i rozwiązujemy całkiem ciekawie zrobiony test, na podstawie którego zostaną określone umiejętności specjalne najemnika. Następnym krokiem będzie odwiedzenie strony A.I. M. gdzie uzupełnimy nasz oddział (oczywiście na tyle, na ile pozwolą nam możliwości finansowe).

Akcję czas zacząć! Lądujemy w Arulco! Już po chwili trafimy na wrogich żołnierzy i rozpocznie się walka, a gra wejdzie w tryb turowy. I tutaj objawia się esencja gry, czyli walka. Jak przystało na serię, owa jest zrealizowana bardzo dobrze. Najemnicy mogą poruszać się w trzech pozycjach: na stojąco, kucając bądź leżąc (czołgając się). Od pozycji naprawdę w dużym stopniu zależy stan zdrowia i życie naszych żołnierzy, także ich celność. Wszelkie przeszkody terenowe mogą pełnić rolę osłony i jak najbardziej wskazane jest korzystanie z nich. Chcąc odpowiedzieć ogniem decydujemy, ile punktów akcji chcemy przeznaczyć na strzał. Wiadomo, że im więcej PA przeznaczymy, tym bardziej prawdopodobne, że wróg to odczuje. Możemy wybrać, czy celujemy w głowę, tułów, czy nogi. Oczywiście strzał w głowę jest najskuteczniejszy, ale i najtrudniejszy. Jak wspomniałem tryb turowy jest zrobiony bardzo dobrze, a walki są emocjonujące i potrafią wciągnąć, dzięki czemu zajmowanie kolejnych sektorów jest świetną rozrywką!

Jagged Alliance 2: Wildfire

| 1 | 2 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję