LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Iris Fall

Iris Fall
Sztab VVeteranów
Tytuł: Iris Fall
Producent: NEXT Studios
Dystrybutor: NEXT Studios
Gatunek: Logiczna
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: tenshi_chan
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 100% procent
Głosuj na tę grę!

Iris.Fall

Tak ciężko w dzisiejszych czasach wpaść na coś oryginalnego, wynaleziono przecież już wszystko, masa gatunków zaczęła się nawet łączyć ze sobą, tworzyć mieszanki. Większość produkcji to po prostu wklejenie postaci do nowej mapy, ładniejszej graficznie i osadzenie wśród nowych wrogów. Tym bardziej doceniam, kiedy natrafiam na taką perełkę jak Iris.Fall, czy DARQ. Te gry pokazują bowiem, że ludzka kreatywność naprawdę nie ma granic.
iris.fall-20507-1.jpg 1W Iris. Fall wcielamy się w dziewczynkę, która przemierza teatr podążając za swoim kotem. Oczywiście to co ją spotyka po drodze ma też dużą wartość metaforyczną, jednakże nie zamierzam tego spoilerować, jak i też nie ukrywam, że bardzo ciężko jest jej perypetie zinterpretować w jeden sposób. Szczególnie, że rzeczywistość dość mocno miesza się z fikcją, co w sumie gwarantuje głębszą immersję tegoż świata. Bowiem sterujemy jednak dzieckiem. Dzieci mają dość dużą wyobraźnię i sama pogoń za kotem może stać się dla niech przygodą życia.

Pierwsze skrzypce jednak grają tutaj z
agadki logiczne. Każda minilokacja została dopieszczona w najmniejszym szczególe, możemy przemieszczać się w każdą stronę, bądź stać się cieniem i przemierzać powierzchnie w 2d. Wszystko ma tutaj kilka płaszczyzn. Jednakże twórcy nie poprzestali na tym i zaserwowali nam dużą dawkę naprawdę różnorodnych zagadek. Fakt, zdarzyła się nawet taka, która zniszczyła mi psychikę i przy jednej kotce Rubika ze światła miałam ochotę porzucić grę i usunąć ją z biblioteki, ale fakt, że rozumiałam zasady, jedynie nie potrafiłam ich zastosować zbyt mocno wchodził na ambicję. Więc ta z pozoru drobna gierka indie dostarczyła mi niris.fall-20507-2.jpg 2aprawdę dużych wrażeń i z pewnością nigdy je nie zapomnę. Każdy level był majstersztykiem, zadziałała tu nie tylko kreatywność, ale też inteligencja, co dało niesamowite połączenie. 

Wydaje mi się, że jest nawet lepsza od DARQ, którym się zachwycałam.... Nie mogę znaleźć w zasadzie żadnego mankamentu. Projekcja świata - level expert: brak tu pstrokacizny, ale grafika zwraca na siebie uwagę
Zagadki logiczne - zróżnicowane i mega pomysłowe
Klimat - po prostu świetny! A dodatkowo wszystko to okraszone nutką mroku. Czego chcieć więcej?

Autor: tenshi_chan
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję