LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Hotel Giant

Hotel Giant
Sztab VVeteranów
Tytuł: Hotel Giant
Producent: Enlight Software
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: Ekonomiczna
Premiera Pl:2002-12-11
Premiera Świat:
Autor: Lisa
Ocena
czytelników 75 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 55% procent
Głosuj na tę grę!

Hotel Giant

Hotel Giant

Marzycie o tym, żeby rozkręcić własny biznes? Chcecie spróbować swoich sił jako młodzi przedsiębiorcy, właściciele sieci pensjonatów i kurortów? Warto w takim razie zagrać w wydaną w 2002 r. grę Hotel Giant. Na rynku znalazła się dzięki znanej firmie JoWood. Polska wersję przygotował CD Projekt. Na rynku znajdziemy tę grę w cenie 29,99 PLN.


Gra ta przeznaczona jest dla wielbicieli strategii ekonomicznych. Wcielamy się w niej w rolę przedsiębiorcy. Do dyspozycji mamy dwie główne misje. Już na samym początku możemy zauważyć wspaniałą grafikę i dbałość o szczegóły. Cele obu misji są proste - mamy tak zarządzać hotelem, aby nasi goście byli zadowoleni i oczywiście zostawili u nas dużo pieniążków.
W pierwszej misji dysponujemy określoną sumką (im trudniejszy poziom, tym mniejsza kwota). Jako przedsiębiorca kupujemy grunt pod hotel. Następnie trzeba zdecydować, jaki to będzie hotel (do wyboru są trzy opcje: miejski, podmiejski, kurortowy). Od wybranego obiektu zależy jak duży będzie budynek. Po chwili widzimy wygląd budynku od zewnątrz oraz wielkość kosztów budowy. Po wybraniu opcji "widok od wewnątrz" zaczyna się prawdziwa zabawa. Musimy wybudować pokoje dla gości. W zależności od wielkości i bogactwa wyposażenia pokoju zmienia się jego efektowność. Możemy budować pokoje zwykłe, ale także apartamenty, pokoje luksusowe lub superluksusowe (im wyższy standard pokoju, tym możemy ustalić wyższą cenę za wynajem). Od nas zależy, jakiego rodzaju tapety będą na ścianach, jakie będą leżeć dywany, stać meble, a także inne szczegóły, np. pasta do zębów, jaka ma się znajdować w łazienkach lub czy do pokoju można zamówić film. Twórcom gry trzeba przyznać, że menu zaopatrzone jest doskonale. Znajdujemy tu szeroką gamę mebli, lamp, dywanów, a także kwiatów.


Gdy pokoje są już gotowe, warto zainwestować w pomieszczenia, które dodatkowo zachęcają turystów do odwiedzania naszego pensjonatu. Do wyboru mamy np. kryty basen, czytelnię, restaurację, pokój gier, bar, centrum konferencyjne albo klub fitness. Niektóre z nich trzeba wyposażyć w osobne pokoje, np. w klubie fitness powinniśmy urządzić pokoje masażu, saunę, siłownię i salę kąpieli leczniczych. Nie muszę chyba wspominać, że w każdym prawie pomieszczeniu powinny znajdować się osobne toalety dla pań i panów. Gra na tym etapie jest bardzo wciągająca. Gdy wreszcie ukończymy budowanie i urządzanie, możemy otworzyć hotel. Do dyspozycji mamy wiele ciekawych elementów, które pomogą nam kontrolować stan naszego przedsiębiorstwa. Rzeczą, która mi się bardzo spodobała jest badanie rynku.
Dzięki temu zawsze wiemy, dlaczego klienci wybrali inny hotel oraz czego brakuje w naszym. W misji najważniejsze jest zadowolenie naszych gości. Przedstawia je diagram procentowy. Goście są bardzo wymagający, powiedziałabym nawet, że wybredni, przyzwyczajeni do luksusów. Na każde uchybienie reagują skargą (a co z tym się wiąże, spada zadowolenie z całego hotelu). Pozyskiwać gości możemy także przez podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników na szkoleniach. Mamy też możliwość przeprowadzenia kampanii reklamowej (w prasie, TV, poprzez pocztę itd..).Dzięki temu nasz hotel zawsze będzie miał wielu odwiedzających. Gdy zabraknie nam pieniędzy, możemy wziąć kredyt. Ta opcja przydatna jest także wówczas, gdy chcemy wybudować kolejny hotel. Gra utrudniona jest przez konkurencję - istnienie innych firm na rynku. Odbierają nam one potencjalnych klientów, często szybciej niż my tworzą sieć ekskluzywnych hoteli.Hotel GiantDruga misja polega na poprowadzeniu przez nas gotowego przedsiębiorstwa. Zazwyczaj w tych hotelach klienci składają wiele skarg. Tutaj mamy także dużo roboty. Mamy okazję wyremontować obiekt (zburzyć nieudane pokoje i wybudować od nowa, wymienić tapety, zmienić meble). Na czas remontu radziłabym zamknąć hotel (inaczej lawinowo zaczną napływać skargi od gości).

Gdy skończymy budować nasze małe przedsiębiorcze imperium mamy możliwość użycia wielu ciekawych opcji gry. Dozwolone jest np. śledzenie naszych klientów. Obserwować możemy także naszych pracowników i jeśli stwierdzimy, że ich praca nam nie odpowiada - po prostu wylać.

Gra szybko wciągnęła mnie na parę godzinek, ale też dość szybko znudziła mi się. Bardzo podobała mi się grafika gry, jej szczegółowość. Łatwe w obsłudze menu jest świetnie wyposażone. Gracz ma możliwość oglądania pomieszczeń w trzech opcjach: rzutu z góry, z boku i góry, oraz pełne 3D. Przystępna cena zachęca do kupna gry. Niestety, podczas naszych zmagań towarzyszy nam nudna, a nawet denerwująca melodyjka. Jednak ogólnie rzecz biorąc - polecam!Wymagania systemowe gry: Pentium II 400MHz, 64Mb RAM, akcelerator 3D

PLUSY:

- Ciekawa grafika

- Niezbyt wysoka cena

- Dopracowane menuMINUSY:

- Nieciekawa melodia

- Dość szybko nam się nudzi

Ocena ogólna: 55%lisa1234@tlen.pl .


Autor: Lisa
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
06.08.2010 | blazejco12345 » To jest po prostu super.
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję