LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Gwiezdne Wilki

Gwiezdne Wilki
Sztab VVeteranów
Tytuł: Gwiezdne Wilki
Producent: X-bow Software
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: RTS/RPG
Premiera Pl:2005-11-18
Premiera Świat:
Autor: 3409
Ocena
czytelników 86 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 80% procent
Głosuj na tę grę!
Gwiezdne Wilki

Gwiezdne WilkiGwiezdne Wilki to najnowsza produkcja nikomu raczej nieznanego, rosyjskiego studia X-Bow Software. Programiści uraczyli nas kosmiczną hybrydą RTS oraz RPG, a efekty ich pracy przyszło mi ocenić. Muszę przyznać, że z niecierpliwością czekałem na ten tytuł, a to za sprawą zapowiedzi twórców, wskazujących na podobieństwa do Homeworlda. Już na samym początku mogę zdradzić, że do wspomnianego wyżej tytułu wiele Wilkom brakuje, niemniej jednak jest to produkcja godna uwagi.

Akcja gry toczy się na przełomie XXI i XXII wieku. Kosmos oczywiście jest już skolonizowany, a porządku we wszechświecie pilnuje cesarstwo. Faktyczną władzę posiadają jednak trzy megakorporacje, które kontrolują prawie wszystkie planety. Każde z przedsiębiorstw posiada własną strefę wpływów: dla USS są to fabryki, rafinerie oraz produkcja masowa, InoCo z kolei zajmuje się najnowocześniejszymi technologiami i badaniami, a Triada, jak to w takich przypadkach bywa, zajmuje się tym, o czym wolelibyście nie wiedzieć ;). Żadna z korporacji nie może osiągnąć dominacji, co prowadzi do stopniowego pogorszenia warunków życia na planetach. Imperium oraz korporacje stoją na pograniczu wojny domowej, tak więc jedynym bezpiecznym miejscem w tym chaosie wydaje się być przestrzeń kosmiczna.

Gwiezdne Wilki 142942,1
To jest dopiero krążownik!


Jak jest w rzeczywistości, zaraz na początku gry przekonuje się nasz bohater. Kosmos aż roi się od przeróżnych bandytów oraz piratów. Myśliwiec naszego przyjaciela staje się łupem właśnie jednego z takich opryszków. Dlatego właśnie wraz z towarzyszem zostajemy łowcami nagród, a nasza, na razie nieliczna organizacja, przyjmuje nazwę „Gwiezdne Wilki”. Od tej pory przyjmować będziemy przeróżne zlecenia, a naszym celem będzie zdobycie gotówki. Statek przyjaciela jest tu sprawą drugorzędną. Od tej pory przyjdzie nam się zmierzyć z wieloma przeciwnikami. Tego, co dokładnie was czeka, nie będę zdradzał, aby nie psuć zabawy. Powiem tylko, że opowieść przedstawiona w grze jest całkiem ciekawa.

W najnowszej produkcji X-Bow Software pojawia się wiele elementów RPG. Po pierwsze, są bohaterowie. W naszej drużynie znajdzie się miejsce dla maksymalnie sześciu pilotów. Każda postać posiada swoją własną, niepowtarzalną ścieżkę rozwoju. Na początku rozgrywki wybieramy czy nasz bohater będzie mistrzem pilotażu, strzelcem, czy może specjalistą od walki rakietami oraz torpedami. W trakcie każdego zadania nasi podopieczni zdobywać będą doświadczenie za ilość strąconych przeciwników oraz za wykonane zadania. Przydzielone punkty wydamy na kolejne umiejętności, z indywidualnego schematu każdego pilota. Na szczęście każda z postaci przyłączających się do naszego teamu posiada nie tylko inny zestaw umiejętności, ale - co najważniejsze - wszyscy uzupełniają się nawzajem.

Ważne to jest dlatego, że możemy stosować różne ustawienia naszej drużyny. Na przykład jedna postać dysponuje ciężkimi działami, kolejna to snajper (najlepiej z laserami), następna zajmie się obroną antyrakietową, a jeszcze inna będzie naprawiać nasze myśliwce. Trzeba jednak zauważyć, że w dwóch ostatnich przypadkach nasze jednostki nie mogą atakować, a więc są szczególnie podatne na ostrzał z działek przeciwnika, potrzebują więc stałej ochrony. To, jaką taktykę zastosujemy, pozostaje tylko i wyłącznie naszym wyborem. Ale to właśnie od skuteczności naszej drużyny zależeć będzie powodzenie misji, a w konsekwencji to, czy i jakie otrzymamy wynagrodzenie. W Kosmosie walutą, jaką przyjdzie nam robić zakupy, są kredyty. Przed podpisaniem konkretnego kontraktu zostaniemy poinformowani o rodzaju i wysokości zapłaty, którą otrzymamy za wypełnione zadanie. Podczas misji możemy jednak zostać poproszeni o wykonanie dodatkowego zadania. Warto to robić, ponieważ pieniędzy nigdy dosyć, a poza tym, za takie nadprogramowe misje również otrzymujemy punkty doświadczenia.

Gwiezdne Wilki

| 1 | 2 | 3 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - 1 ŚREDNIA OCENA - 100%
ta gra jest super!
Gosc17 - 100%
więcej recenzji dodaj recenzję