LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Ghost 1 0

Ghost 1 0
Sztab VVeteranów
Tytuł: Ghost 1 0
Producent: Francisco Téllez de Meneses
Dystrybutor: GOG.com
Gatunek: Zręcznościowa
Premiera Pl:2016-06-07
Premiera Świat:
Autor: Wojman
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 85% procent
Głosuj na tę grę!

Ghost 1.0

Nie za często recenzuję gry platformowe. Po prostu preferuję porządne strategie albo cRPG, a te potrafią zająć naprawdę dużo czasu. Ghost 1.0 wziąłem do recenzji z czystej ciekawości. Bo choć zamiast szybkiego refleksu wolę przemyśleć jakąś akcję to jednak czasem fajnie sobie zrobić odskocznie od ulubionych gatunków. Szczególnie zaś, że platformówka trafia mi się średnio raz na rok. I to dosłownie. Ostatnio było to całkiem niezłe Iconoclasts. A ponieważ jak wiecie ze wstępu strategie i inne cRPG zajmują sporo czasu, to wzorem mojego poprzedniego tekstu Ghost 1.0 zrecenzuję w jednym akapicie.
ghost-1.0-18866-1.jpg 1Gotowi? No to zaczynamy. Ghost 1.0 (a właściwie powinienem rzec Ghost 1.1.7, bo w takiej wersji jest obecnie dostępna ta gra) to bardzo sympatyczna indie platformówka z ładną i przejrzystą grafiką i irytującą, bo powtarzalną, muzyką. W grze wcielamy się w robota, który zostaje wysłany z tajną misję na orbitalną stację kosmiczną. Na szczęście w tej grze nie uświadczymy sztampy o ratowaniu świata i innych tego typu bzdetach. Autorzy podchodzą z humorem i dystansem do oklepanych schematów, dzięki czemu gracz ciągle jest zaskakiwany jakąś komiczną sytuacją. I bardzo dobrze, podczas grania lubię się oderwać od rzeczywistości. Szczególnie kiedy ginę, a w Ghost 1.0 zdarza się to często. Co przy tym ważne gra jest sprawiedliwa, a niepowodzenia wynikają zazwyczaj z winy gracza. Przy kolejnym spotkaniu jest już łatwiej, a to dlatego, że poznaje się choćby schemat działania i ataków bossa.

W trakcie gry możemy niejako wyjść z ciała robota, którym sterujemy i przejąć dowolnego innego. Daje to now
e możliwości, jak choćby wyczyszczenie planszy z nieprzyjaciół bez strat własnych. Dodatkowo w trakcie przygody można zebrać albo dostać nowe rodzaje uzbrojenia, które przydaje się w walce z bardziej wymagającymi przeciwnikami. Wzorem gier cRPG postać posiada drzewko zdolności, dzięki któremu może ulepszać swoje zdolności, jak choćby zwiększyć poziom życia albo możliwość znajdowania maszyn naprawczych. Wszystko to sprawia, że z recenzowaną dzisiaj produkcją warto się zapoznać.

No i to by było na tyle, gdyby nie pewna mała niespodzianka. Kupując Ghost 1.0 w prezencie dostaje się grę Mini Ghost, która jest prequelem. To nadal jest platformówka, a fani pixel-art będą uradowani, bo w takim właśnie stylu została ona zrobiona. I choć Mini Ghost jest krótsze (co wcale nie oznacza, że gra „główna” jest długa) i w moim odczuciu brzydsze od Ghost 1.0, a całość da się spokojnie ukończyć za jednym posiedzeniem, to jednak jest to naprawdę miły bonus, który podnosi ocenę głównej gry. W końcu dobre decghost-1.0-18866-2.jpg 2yzje twórców trzeba jakoś docenić i wynagrodzić. A tym bardziej, że Ghost 1.0 kosztuje tylko 46.99 złotych, co uważam za cenę rewelacyjną jak za ilość i jakość zabawy, która gra oferuje.

Co więc sądzę o Ghost 1.0? Jest to bardzo dobra gra platformowa, z ciekawą fabułą i kipiąca humorem. Co przy tym ważne sterowanie na PC jest bardzo proste i intuicyjne. Jak widać - gdy się chce zrobić przyjemną grę, to się da. Nie trzeba też sobie zaprzątać głowy wymaganiami sprzętowymi, bowiem naprawdę stare komputery bez problemu spełniają wymagania i to z nawiązką. Cieszę się, że wziąłem Ghost 1.0 do recenzji, bo nie dość, że się zrelaksowałem, to jeszcze bardzo miło spędziłem czas. Kupować w ciemno, bo to naprawdę świetna gra. Szczególnie, że cały czas powstają i są dodawane - za darmo! - misje dodatkowe.

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG.com za udostępnienie kodu recenzenckiego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/game/ghost_1_0

Autor: Wojman
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję