LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Gears of War 2

Gears of War 2
Sztab VVeteranów
Tytuł: Gears of War 2
Producent: Epic Games
Dystrybutor: Microsoft Studios
Gatunek: FPS
Premiera Pl:2008-11-07
Premiera Świat:
Autor: tenshi_chan
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Gears of War 2

Ludzkość znowu stoi na progu wyginięcia...
gears-of-war-2-21025-1.jfif 1Szarańcza atakuje ze zdwojoną siłą niemalże niszcząc planetę. Został nam ostatni bastion Janice, w którym przygotowujemy się na akcję ofensywną. Za pomocą specjalnych wind, całe załogi armii miały przewiercić się do leża szarańczy, by wykończyć ich tam skąd pochodzą. Oczywiście jak to w grach akcji bywa, nie obyło się bez komplikacji, dzięki czemu zwiedzimy pół globu i odkryjemy sporo dodatkowych informacji.

Po raz pierwszy też zobaczymy drugie dno fabuły, które dostarczyło mi wielu dość mocnych emocji. Gears 2 to aktualnie najstarsza odsłona Gearsów, bowiem j
edynka została odświeżona. Widać więc trochę, że gra się zestarzała zarówno po grafice, jak i mechanice, więc choć widziałam rozwój fabularny aż nadto, to jednak sporo było też starych naleciałości i upierdliwości. Np. checkpointy przed scenką której się nie da pominąć, opóźniona interakcja z niektórymi przedmiotami, sterowanie kamerą, w niektórych ujęciach itd.

Nie trzeba chyba wspominać, że multiplayer jest tutaj już praktycznie martwy. Jako że gra posiada kompatybilność wsteczną i można w nią grać również na XONE, daje to drobną nadzieję na przejście jakiś misji w kooperacji, ale też nie nastawiałabym sigears-of-war-2-21025-2.jpg 2ę.

Co do reszty mam mieszane uczucia. Pierwszy raz Gearsy pokazały mi momenty, które rozszerzyły mi japę w podziwie, szoku, a nawet wywołały grymas obrzydzenia, ale gra była po prostu na siłę wydłużona. Więc kiedy minął podziw i wkroczyły na scenę znów te same czynności, w tych samych miejscach, z takimi samymi przeciwnikami, to kończyłam pozycję męcząc się i żałując zmarnowanego potencjału.

W tej fabule zaczęto tyle chorych wątków będących miodem na moje psychopatyczne serce, że jestem konkretnie wkurzona standardowym finałem amerykańskiej strzelanki. Natomiast zdecydowanie już wiem, za co ludzie tą serię kochają.

Autor: tenshi_chan
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję