LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Gears of War

Gears of War
Sztab VVeteranów
Tytuł: Gears of War
Producent: Epic Games
Dystrybutor: CDP
Gatunek: FPS
Premiera Pl:2007-12-21
Premiera Świat:
Autor: tenshi_chan
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 75% procent
Głosuj na tę grę!

Gears of War

Jest to początek popularnej serii shooterów pełnych akcji. W pierwszą jej część w wersji Ultimate można już zagrać również na PC.
gears-of-war-20982-1.jpg 1Fabularnie rzecz dzieje się po kampanii Judgment, kiedy to wcielamy się w dezertera Marcusa przywróconego do służby z powodu opłakanej sytuacji, w jakiej znaleźli się ludzie podczas wojny z szarańczą. Wojna toczy się na planecie Sera i nie jest pierwszą, bowiem od początku jej istnienia ludzkość borykała się z problemem braku surowców. Sera choć była planetą bardzo podobną do Ziemi, była znacznie uboższa w surowce, a ludzie nie mający skąd pozyskiwać energii walczyli między sobą o to, co udało im się znaleźć. Wszystko to zmieniło się wraz ze znalezieniem głęboko pod ziemią imulsji - niezwykle potężnego surowca, który mógł zasilić wszystko, a występował nawet w nadmiarze. Ludz
ie jednak nie spodziewali się, że wiercąc tak głęboko mogą naruszyć czyjś spokój i że jakieś stworzenia wyjdą na powierzchnię i zaczną sobie rościć prawa do całej planety. Dzień, w którym to nastąpiło, nazwano Dniem Wyjścia, a ludzka kultura została praktycznie całkowicie zniszczona. Pozostały tylko niewielkie oddziały ruchu oporu, które starają się zabijać wszystko co żywe, a nie jest człowiekiem. Cudowna robota jak na krwawego shootera przystało.

Do dyspozycji mamy cały arsenał broni, od snajperek począwszy, a na granatnikach skończywszy. Kampania wprowadza również urozmaicające gameplay elementy. Czasem musimy unikać mroku i biegać od światła do światła, czasem musimy strzelać przemieszczagears-of-war-20982-2.jpg 2jąc się wagonikiem, a czasem oprócz hord szarańczy zdarzy się też jakiś boss, na którego trzeba znaleźć sposób. Kampania jest dość krótka, ale intensywna, a w jej trakcie musimy ocalić inną grupę oporu i znaleźć sposób na zaatakowanie lokacji, z której pochodzi szarańcza. 

Jestem zaskoczona, że tak stara gra okazała się tak satysfakcjonująca. Może nie wprowadza niczego innowacyjnego i widać po kolejnych częściach Gearsów, że niektóre rzeczy można było zrobić lepiej, ale nadal jest to tytuł powstały w 2006, który może nas zjednać zarówno swoją dynamiką, jak i humorem, bowiem wojskowi widzieli już tak dużo, że nie omieszkają pożartować sobie nawet z najbardziej beznadziejnej sytuacji. Polecam wszystkim fanom FPSów!

Autor: tenshi_chan
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję