LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Delta Force Xtreme

Delta Force Xtreme
Sztab VVeteranów
Tytuł: Delta Force Xtreme
Producent: Novalogic
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: FPS
Premiera Pl:2006-02-16
Premiera Świat:
Autor: 5915
Ocena
czytelników 71 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 50% procent
Głosuj na tę grę!
Delta Force: Xtreme

Delta Force: XtremeTak długo jak na świecie istnieje wojskowość, armie i ich oddziały, tak długo istnieją również oddziały specjalne. Formacje takie istniały w każdej niemal armii i były jej elitą. Można by tutaj jako przykład przywołać choćby perskich „Nieśmiertelnych”. Według mnie pierwszym przejawem jasno sprecyzowanej myśli, na której opierają się dzisiejsze oddziały specjalne były wojska Sparty. Każdy żołnierz spartański musiał potrafić radzić sobie samodzielnie, ale doskonale potrafił współdziałać z innymi żołnierzami, dlatego od najmłodszych lat uczono ich kraść, znosić ekstremalne warunki itp. Przecież w dzisiejszych czasach dobry żołnierz oddziałów specjalnych, zrzucony na tyły wroga, musi potrafić niekiedy całymi tygodniami ukrywać się, a przede wszystkim radzić sobie bez dostaw prowiantu.

W chwili obecnej na świecie znajduje się wiele oddziałów specjalnych, można wymienić choćby izraelski Mosad, polski Grom, czy amerykańskie komando Foki, jest też francuska Legię Cudzoziemską, która jest największą tego typu jednostką na świecie. Można by tak wymieniać niemal w nieskończoność, bo każde państwo ma, co najmniej jedną taką formację czasem więcej. Jedną z takich właśnie formacji jest amerykańska Delta Force.

Amerykańska 1st SFOD-D (1st Special Forces Operational Detachment - Delta) jest to jednostka stworzona w celu ratowania zakładników uprowadzonych poza granicami USA oraz przeprowadzania ściśle tajnych operacji na tyłach wroga. Jednostka powstała 19 listopada 1973r. z inicjatywy pułkownika Charlesa Backwitha, który w 1964 r. dowodził w Wietnamie grupą komandosów o kryptonimie B-52, która wchodziła w skład "Project Delta" i zajmowała się tzw. "głębokim rozpoznaniem".


Delta Force Xtreme 223201,1Backwith postanowił wykorzystać swoje doświadczenie w stworzeniu jednostki, która mogłaby przeprowadzać wszelkiego typu operacje na całym globie, złożoną z perfekcyjnie dobranych i wyszkolonych komandosów.

Do Delty nie można zgłosić swojej kandydatury. To selekcjonerzy jednostki szukają kandydatów w jednostkach specjalnych armii, lotnictwa oraz marynarki wojennej USA, a także wśród " regularnych" oddziałów, jeśli kandydat posiada umiejętność, która jest rzadka wśród operator ów Delty (np.: mówi w bardzo rzadkim języku lub zna się na systemach alarmowych). Jednak największy procent pretendentów do jednostki pochodzi z tzw. "zielonych beretów". Ubiegających się o wstąpienie w szeregi Delty wysyła się do Fort Bragg w Północnej Karolinie, gdzie owa ma swoją bazę treningową. W tej bazie szkolą również jednostki zielonych beretów, rangersów, jednostki powietrznodesantowe oraz rozpoznawcze, a także elitarną jednostkę lotniczą 160th SOAR Nightstalkers (Nocni łowcy).

Pretendentów czeka mordercza selekcja trwająca 3-4 tygodnie prowadzona według "podręcznika szkoleniowego SAS" (Special Air Service).Sprawdzana jest wtedy ich wytrzymałość psychiczna i fizyczna oraz to jak reagują na stres i zmęczenie. Wykonują pompki, przysiady, pokonują tor przeszkód, pływają z związanymi rękami, biegają przez 3 kilometry lub prowadzą marsz na 30 km, a wszystko to przy minimalnym lub zerowym wypoczynku. Po selekcji, z której na 150 kandydatów zostaje 10, ci, którzy przejdą do dalszego etapu szkolenia, przechodzą roczny kurs operatora, po którym są przydzielani do specjalności, w której osiągnęli najlepsze wyniki podczas szkolenia. Komandosi Delty szkolą się również przy obsługiwaniu każdej broni dostępnej aktualnie na świecie. Będąc przy broni należy wspomnieć, że duże zainteresowanie jednostką nie wynika tylko z faktu, że jest to jednostka elitarna, a wszystkie jej operacje są ściśle tajne. Ogromną ciekawość wzbudza również sprzęt używany przez operatorów Delty. Delta Force jest jedyną jednostką armii amerykańskiej, która zabiera na operacje wojskowe sprzęt będący w fazie testów (często ściśle tajny), w ten sposób weryfikując jego przydatność na prawdziwym polu bitwy. Ten sprzęt to począwszy od prototypowego uzbrojenia i pancerzy na systemach kodowanej łączności kończąc. Wsparcie transportowe zapewnia 160. Special Operations Aviation Regiment (SOAR) tzw. Nightstalkers.


Delta Force Xtreme 223201,2Delta od początku swojego istnienia przeprowadziła tysiące, jeśli nie dziesiątki tysięcy operacji. 99 % z nich do dziś jest ściśle tajna. Te oddziały z definicji stanowić mają śmietankę wszystkich wojsk. Żołnierze werbowani do takiej służby i poddawani są morderczej selekcji, w oddziałach tych służą najlepsi z najlepszych spośród najlepszych (jest to cytat z filmu, jeśli ktoś zgadnie, jakiego niech się do mnie zgłosi). Dlatego żołnierzem formacji specjalnych zostają nieliczni. Ale jest jeden wyjątek, a są nim gry komputerowe.
| 1 | 2 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję