LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Cliff Empire

Cliff Empire
Sztab VVeteranów
Tytuł: Cliff Empire
Producent: Lion's Shade
Dystrybutor:
Gatunek: sim
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: tenshi_chan
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 60% procent
Głosuj na tę grę!

Cliff Empire

Budowa miasta w ekstremalnych warunkach i w ascetycznej oprawie - oto esencja Cliff Empire.
cliff-empire-20190-1.jpg 1Produkcja ta może nie powali na kolana, ale z pewnością wyróżnia się na tle innych city builderów, a stosunek jakości do tak niskiej ceny jest fenomenalny, bo dostajemy naprawdę kawał porządnie wykonanej gry za grosze.

Po nuklearnej wojnie, większość ludzi wyemigrowała na orbitę, jednakże po zbudowaniu wysokich klifów, wznoszących się ponad radioaktywny pył, część ludzi postanowiło spróbować na tychże klifach odbudować swoje miasta. Wyzwanie jest spore, bo w zasadzie mamy bardzo malutką przestrzeń, którą trzeba wyeksploatować jak najmocniej się da. Z jednej więc strony warto stawiać większe budynki, zamiast kilku mniejszych, z drugiej natomiast takie zazwyczaj szybko zanieczyszczą malutki obszar klifu. Trzeba więc podjąć wiele trudnych decyzji, by było ekonomicznie, umieć trochę bawić się w Tetris
, by nie robić przerw między budynkami, i dokładnie sprawdzać, czy mamy odpowiedni balans między surowcami, budynkami, a wytwarzaną energią, bo ta w grze jest bardzo istotna. Odpowiada ona przede wszystkim za szybkość produkcji, która nawet przy maksymalnym tempie nie jest za szybko, więc jak jej zabraknie, aby wybudować jakiś budynek, zdążymy w międzyczasie się zdrzemnąć lub obejrzeć Czarnobyl.

Możemy generować mapy, jednak te niewiele się zmieniają. Pozostaje więc cieszyć się z tego, co mamy i na kolejnych klifach budować kolejne kolonie naszego miasta.

Gra ma bardzo ciekawie zaprojektowaną szatę graficzną. Niby wszystko jest białe, jednak zdecydowanie nie nudne. Miasta przyszłości stawiają bowiem na ekosystemy, ekodomy, ekoenergię - po fakcie ludzkość jest bardziej uczulona na dobro środowiska. Dodatkowo teżcliff-empire-20190-2.jpg 2 zdarzają się różne wydarzenia dodatkowe jak katastrofy naturalne, ataki czy kradzieże surowców, które mogą być naprawdę irytujące, dopóki nie zabezpieczymy miasta. Jest więc co robić, mimo ograniczonej przestrzeni bardzo dużo budynków możemy zmieścić na powierzchni klifu i musi być to odpowiednio przemyślane nie tylko jeśli chodzi o miejsce, ale też o kolejność budowania, surowce bowiem na drzewach nie rosną.

Co jest dużym plusem, mimo większych bądź mniejszych bugów, deweloperzy wciąż działają i dodają aktualizacje w miarę regularnie. Nie tylko łatają błędy, ale też starają się usprawnić mechaniki, które dla graczy nie są satysfakcjonujące. Mogę więc polecić tą produkcję z czystym sumieniem, choć wymaga nieco cierpliwości. Jednakże na pierwszy rzut oka widać, że choć nie włożono w grę znacznych zasobów finansowych, to zdecydowanie twórcy tworzyli ją z pasją.

Autor: tenshi_chan
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję