Age of Empires 3

Age of Empires 3
Sztab VVeteranów
Tytuł: Age of Empires 3
Producent: Ensamble Studio
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2005-12-01
Premiera Świat:
Autor: 52
Ocena
czytelników 78 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 90% procent
Wyroznienie
Głosuj na tę grę!
Age Of Empires III
Największą zmianą w porównaniu do poprzedniej części gry jest zmiana okresu historycznego, w którym toczy się akcja. W Age of Empires I prowadziliśmy rozgrywkę od starożytności, przez erę żelaza, aż do czasu powstania potęgi Imperium Rzymskiego, czyli do około II/III w. n.e. Age of Kings to kolejna epoka po antyku, czyli czasy średniowiecza. Rozpoczynaliśmy grę w czasach, gdy cesarstwo zachodniorzymskie uległo rozpadowi i wiele państw europejskich dopiero się kształtowało, a kończyliśmy mniej więcej na przełomie XV i XVI wieku. Wraz z dodatkiem, zatytułowanym The Conquerors, dane nam było dokonywać pierwszych odkryć geograficznych. W związku z tym, można było podbijać nieznane wcześniej cywilizacje, takie jak np. Azteków. Koniec gry AOE II: TC jest zarazem początkiem rozgrywki Age of Empires III. Nowa część gry przenosi nas w szeroko pojmowane czasy nowożytne, które autorzy ujęli mniej więcej w latach 1500-1850, zaczynając od wcielenia się w pierwszych, europejskich kolonizatorów Nowego Świata, a kończąc na byciu militarnym imperialistą i zamożnym przemysłowcem. Podsumowując, w grze kończy się era rycerzy w srebrnych zbrojach i wojen w Europie, a zaczyna epoka triumfu, prochu oraz rywalizacji międzypaństwowej na terenie nowo odkrytych ziem. I właśnie ten aspekt będzie miał znaczenie dla części zmian w grze.

Age of Empires III 160922,2


W historyczny aspekt wprowadzi nas bardzo przyjemne intro, które jest równie dobre, jak w poprzednich częściach cyklu AoE. Jednak zanim ujrzysz tak ogromne bitwy, będziesz musiał poświęcić sporo pracy budowie swojej kolonii. No właśnie, tym razem nie zaczynamy w dobrze nam znanej Europie, a na zupełnie nieznanym lądzie. Takie rozwiązanie dało szerokie pole do popisu twórcom i – moim zdaniem - bardzo dobrze to wykorzystali. Przed rozpoczęciem gry przyjdzie nam wybrać cywilizację, którą pokierujemy. A do wyboru jest plejada różnych europejskich mocarstw, m.in. Francja, Wielka Brytania, Hiszpania i Turcja. Zabrakło jednak w pełni grywalnych nacji tubylczych. Nie będzie nam dane grać bezpośrednio Irokezami czy Aztekami, ale trafi się nieraz okazja do zbudowania Faktorii na terenie osady plemiennej, w której zwerbujemy wojowników lub całkiem przydatne technologie.

Po rozpoczęciu rozgrywki szybko zorientujemy się, że w porównaniu do poprzedniej części gry surowce mineralne zostały zredukowane o kamienie, natomiast złoto zamieniono na pieniądze. Ale nie martwcie się - pośpiech wymuszony w zdobywaniu tych trzech zasobów będzie wystarczająco duży, bo jedną z wprowadzonych zmian jest dynamizacja gry. Kończy się zabawa w powolne zbieranie surowców, a to na lepszą technologię, a to na przejście do następnej ery - zaczyna się całkiem szybka zabawa z rywalem.

Age of Empires III

<< poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
06.08.2010 | blazejco12345 » To jest po prostu super.
06.08.2010 | blazejco12345 » To jest po prostu super.
06.08.2010 | blazejco12345 » To jest po prostu super.
06.08.2010 | blazejco12345 » To jest po prostu super.
06.08.2010 | blazejco12345 » To jest po prostu super.
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - 1 ŚREDNIA OCENA - 90%
Szczególnie polecam! Kolejna gra mo
Mikiss - 90%
więcej recenzji dodaj recenzję