LOGOWANIE
Zarejestruj sie

18 Wheels Of Steel: Convoy

18 Wheels Of Steel: Convoy
Sztab VVeteranów
Tytuł: 18 Wheels Of Steel: Convoy
Producent: SCS Software
Dystrybutor: TopWare Poland
Gatunek: symulator
Premiera Pl:2006-10-11
Premiera Świat:
Autor: 2590
Ocena
czytelników 69 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 10% procent
Głosuj na tę grę!
18 Wheels Of Steel: Convoy

18 Wheels Of Steel: ConvoySeria gier o nazwie 18 Wheels Of Steel miała trudne początki. Pierwsza część - Hard Truck - nie została przyjęta dobrze przez graczy, wręcz przeciwnie, zrównano ją z ziemią i obrzucono błotem. Autorzy jednak się nie poddawali i niecały rok później na rynek wypuścili drugą część gry z podtytułem Across America. Ta była już z deka lepsza od poprzedniczki, jednak nadal nie spełniała oczekiwań graczy, którzy wołali: "więcej"! Producenci, idąc za ciosem coraz większej popularności, stworzyli kolejną część z tej serii z dopiskiem Pedal To The Metal – i wreszcie od kilku lat seria 18 Wheels Of Steel zabłysnęła i zrobiła na rynku niemałą furorę, gra zachwycała (i nadal zachwyca) przepiękną grafiką, świetną muzyką z możliwością dodania własnych kawałków oraz niebywałą dbałością o szczegóły, co czyniło tę grę jednym z najlepszych symulatorów dostępnych na multimedialnym rynku.

Grupa SCS Software nie mogła przegapić takiej okazji i w niedługim czasie na półkach sklepowych można było ujrzeć najnowszy produkt z serii 18 Wheels Of Steel: Convoy. I choć przy poprzedniczce bawiłem się znakomicie, to w tym przypadku było już "nieco" gorzej…

18 Wheels Of Steel Convoy 203738,1


Główny cel gry pozostaje niezmienny: mamy rozwieźć po Stanach jak największą ilość towarów i zbić przy tym jak największą ilość kasy. Proste, prawda? Rozgrywkę rozpoczynamy w niewielkiej ładowni z adekwatnie niewielką ilością pieniędzy i starym, rozpadającym się gruchotem, nazywanym ciężarówką. Już na samym początku mamy dwie możliwości do wyboru: rozpocząć rzeczową grę albo misję treningową.

Osobiście polecam wybór bramki numer dwa, jako że prócz tego, iż zapoznamy się dokładnie z interfejsem gry (a ten się nieco zmienił), to dodatkowo na nasze konto wpłynie całkiem pokaźna (jak na sam początek) sumka. Po zakończeniu owej misji pojawiają się pierwsze oferty przewoźnicze, z których gaże wynoszą od 900 do kilku tysięcy dolarów, na starcie radzę jednak brać te zlecenia, które są mniej płatne, ale łatwiejsze, bo wątpię, żeby ktokolwiek poradził sobie na początek z ultratrudnymi zleceniami, a są takowe. Gdy zaakceptujemy już któreś ze zleceń, w ładowni pojawi się kontener, który musimy podłączyć do trucka i dowieźć do punktu docelowego w jednym kawałku. Może się jednak okazać, że ciężar kontenera przekracza maksymalną dopuszczalną wagę, jaką jest w stanie udźwignąć nasz pojazd. Wtedy firma, od której przyjęliśmy zadanie, proponuje podwyższenie stawki za dowiezienie towaru – zgodzę się z każdym, kto powie, że jest to kusząca oferta, lecz musicie pamiętać, że gdy będziemy mieli taki ładunek "na plecach", nasz pojazd będzie się ciężej prowadził, a jego prędkość będzie znacznie mniejsza. Prócz tego trzeba będzie uważać na policję i wszelkiej maści służby strażnicze, bo jeżeli nas złapią, to w najlepszym wypadku zapłacimy karę pieniężną, a w najgorszym pójdziemy do więzienia, a co za tym idzie - stracimy ładunek i nasza reputacja ulegnie diametralnej zmianie – ujemnej zmianie.Jednak gdy taki towar uda nam się dowieść będziemy mogli być z siebie dumni.

18 Wheels Of Steel Convoy 203738,2


W najnowszej odsłonie pojawiło się wiele nowości. Najważniejsza z nich to ta, że teren, po którym się poruszamy jest znacznie większy, a co za tym idzie, odległość z punktu A do punktu B jest dłuższa. Będziemy mogli przemierzać bezkresne pustkowia Ameryki, których krajobrazy zapierają dech w piersiach.

Kolejną ciekawą "świeżością" jest możliwość łączenia się w konwoje, tzn. jeżeli spotkamy innego kierowcę ciężarówki, będziemy mogli mu zaproponować stworzenie drużyny. Wtedy z biegiem czasu do naszej dwuosobowej grupki będą się dołączali kolejni kierowcy, tak, że nawet nie zorientujemy się, gdy będziemy podróżować po Stanach w piętnastoosobowym konwoju. Efekt jest piorunujący.

18 Wheels Of Steel: Convoy

| 1 | 2 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
07.02.2008 | danil77 » Dość fajna gierka,dobrze to ująłeś
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję