LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Ogame

Ogame
Sztab VVeteranów
Tytuł: Ogame
Producent: Gameforge Productions GmbH
Dystrybutor: Gameforge Productions GmbH
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2002-10-03
Premiera Świat:
Autor: 5942
Ocena
czytelników 76 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
ogame

Ogame (ogame.pl) - poradnik

Oto poradnik jak stać się kimś w brutalnym świecie Ogame (www.ogame.pl). Podzielmy ten poradnik na kilka części:

1.Wydobywanie surowców
2.Badania
3.Podboje
4.Obrona
5.Obrona przed moonem
6.Regulamin Ogame!(OWU)
7.Mięso armatnie itp.


1 WYDOBYCIE SUROWCÓW

Jak tylko zaczniecie grać w grę, jaka jest Ogame, spostrzeżecie iż jest kilka rodzajów minerału. METAL KRYSZTAL DEUTER. Najbardziej w grze jest przydatny metal i kryształ, gdyż dzięki nim budujemy statki różnego rodzaju, wykonujemy przeróżne badania. Deuter służy jako paliwo do napędzania naszych statków.

Jeśli chodzi o kopalnie to najlepiej zrobić wpierw taki schemat:

4-5 poz. kopalni metalu 3-4 poz. kopalni kryształu. Najprawdopodobniej, bo po wybudowaniu tego zabraknie wam surowców, w tym wypadku musicie czekać aż nazbiera wam się trochę surowców i rozbudować wpierw metal, gdyż jest najbardziej potrzebny, dopiero potem kryształ. Jak już doprowadzicie swoje kopalnie do staniu 12 metalu 10 kryształu możecie wybudować kopalnię deuteru. Deuter należy doprowadzić do minimum 5 poziomu by móc budować elektrownię fuzyjną.

Ogame 121503,1


2.BADANIA

Do badań niezbędne są surowce określone w spisie badań.

Na początku polecam zrobić 1 poziom technologii energetycznej a potem rozwijać do 2 poziomu napęd spalinowy. Gdy już to zrobimy i oczywiście mamy odpowiednie budowle to możemy produkować małe transportery. Następnym krokiem jest odblokowanie statku bojowego. W tym celu wystarczy nam zbudować określoną budowlę. Mamy już lekki myśliwiec. Dobre to na początek, by zagarnąć trochę surowca. Gdy już to wykonamy to najlepiej byśmy pomyśleli o lepszej broni - w tym celu badamy napęd impulsowy na 3 poziom. Dzięki temu odsłania nam się ciężki myśliwiec. Teraz badamy tylko tehnologię jonową na poziom 2 i znów mamy krążownik. potem musimy zbadać kolejny napęd. Jest nim napęd nadprzestrzenny. Badamy go na poziom 4 i mamy do dyspozycji okręt wojenny. Po tych badaniach odsłoni nam się statek kolonizacyjny, dzięki niemu możemy zaś odkrywać nowe planety i je zasiedlać. Gdy już to wszystko mamy zrobione badamy technologię obronną, bojową i opancerzenie statków. Dzięki tym 3 badaniom nasze statki będą bardziej wytrzymałe i będą miały większa siłę ataku. Rozwijamy je na minimum 10 poziom każde. I dzięki temu jesteśmy już dobrze uzbrojeni. Wszystkie wymagania są napisane w dziale TECHNOLOGIE!

Ogame 121504,2


Ogame (ogame.pl) - poradnik

| 1 | 2 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję