LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Lord Of The Rings: Fellowship of The Ring

Lord Of The Rings: Fellowship of The Ring
Sztab VVeteranów
Tytuł: Lord Of The Rings: Fellowship of The Ring
Producent: Surreal
Dystrybutor: Play It
Gatunek: przygodowa
Premiera Pl:2003-12-20
Premiera Świat:
Autor: 91
Ocena
czytelników 80 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
The Lord Of The Rings: The Fellowship Of The Ring

Withywindle path

Z prawej strony znajdują się dwa grzybki. Bez zbędnego ociągania się podążamy przed siebie w górę strumienia. Szybko dojdziemy do olbrzymiej wierzby i po obejrzeniu przerywnika zaczniemy naszą pierwszą poważną walkę! Nie możemy atakować pnia wierzby, w przeciwnym wypadku ze złości zgniecie ona Pipa i Merrego których w sobie więzi. Oznacza to, że uderzać możemy wyłącznie gałęzie, a te nie wcale nie pozostają nam dłużne. Tyle wyjaśnień, czas pokazać wam bardzo prosty sposób na poradzenie sobie z paskudą. Zacznijcie od rzucenia kamieniem w pień- obejrzycie scenkę tłumaczącą, że nie wolno tego robić i co najważniejsze Frodo sam ustanie w najlepszym z możliwych miejsc nadających się do ataku!


The Lord of The Rings The Fellowship of the Ring 200116,6

rys. 11


Pod żadnym pozorem nie ruszajcie się z miejsca- cofając się oberwiemy od wystających z ziemi korzeni, idąc do przodu- od opadających niczym pięści gałęzi (rys. 11). To właśnie one staną się naszym celem i już za chwilę będziemy tłukli je kijem. Sposób jej prosty, acz trochę czasochłonny- gdy gałąź styka się z ziemia (chcąc nas uderzyć) szybko podbiegamy o krok, uderzamy ją kijem i o krok się cofamy. Po kilkunastu ciosach „ręce” wierzby odpadną, i równocześnie przyjdzie nam z pomocą Tom Bombadil. Wystarczy jedna jego piosenka i już po kłopocie. Dodatkowo zaprosi nas na odpoczynek do swojego domu jednak wcześniej będziemy musieli nazbierać 12 lilii dla jego pięknej żony- Złotej jagody. Dwie pierwsze znajdują się tuż za drzewem- pozostałych dziesięć odnajdziecie udając się w górę strumienia. Czeka nas kilkanaście potyczek z pająkami, ale mając wsparcie trójki naszych przyjaciół, poradzimy sobie bez większych problemów. Po zebraniu 12 lilii, należy oddać je Tomowi (który gdzieś sobie chodzi w okolicy).

Barrow Downs

Po sytej wieczerzy w domu Bombadila, czas ruszyć w dalszą drogę, a prowadzi ona przez starożytne kurhany. Odbijamy więc w prawo (możecie na chwilkę udać się w lewo by zabrać kilka grzybków) i przemy pod górę drogą eliminując napotkane wilki (razem sztuk 4). Po dojściu do kurhanów Hobbici zdecydują się rozbić obóz na noc. Niestety rano obudzimy się zupełnie sami! Nie pozostaje nam nic innego niż wyruszyć na poszukiwanie naszych przyjaciół (hm, to już chyba było ;). Podążamy droga z prawej strony (ta z lewej prowadzi tam skąd przyszliśmy) by po chwili natknąć się na trzy upiory. Walka z nimi jest dość ciężka, jednak można sobie troszkę pomóc- ucieknijcie do miejsca w którym zaczynaliśmy wędrówkę. Upiory gonią nas wyłącznie do końca przesmyku i zatrzymują się blokowane przez jakąś niewidzialną barierę (rys. 12).


The Lord of The Rings The Fellowship of the Ring 200208,1

rys. 12


Teraz wystarczy ustać tuż przed nimi i spokojnie tłuc je kijem samemu pozostając bezpiecznym ;). Jedna uwaga- wyprowadzenie kombinacji ciosów (czyli 3x klikniecie myszką) sprawia, że Frodo przesuwa sam przesuwa się o krok do przodu (czyli prosto w łapy upiorów). Dlatego w tym przypadku lepiej jest je tłuc pojedynczymi ciosami. Po uporaniu się z przeciwnikami podążamy przed siebie (szukajcie grzybków!), odbijamy w prawo do jeziora i rozprawiamy się z kolejną trójka duchów oczywiście zabierając im grzybki ;). Z prawej strony znajduje się wzgórze (rys. 13) (ścieżkę łatwo jest przeoczyć!) po wejściu na które ubijamy kolejne dwa upiory. Z lewej strony znajduje się kolejne jeziorko, jednak my go nie zwiedzimy i udamy się ścieżką w prawo.


The Lord of The Rings The Fellowship of the Ring 200209,2

rys. 13


Kierujemy się wciąż przed siebie, aż do miejsca w którym szlak się rozdwaja- jedna z dróg prowadzi prosto, druga pod w lewo pod górę. I właśnie ją wybierzemy. Przed nami cztery upiory- walkę z nimi możecie już sobie jednak odpuścić i szybko biec pod górę w lewo. Za chwilkę wpadniemy do największego z kurhanów. Nadeszła pora na drugą kluczową potyczkę. Tym razem przeciwnikiem jest potężny upiór więżący naszych przyjaciół. Kijkiem nie wyrządzimy mu żadnej krzywdy, dlatego szybko musimy biec w prawą stronę (rys. 14), wskoczyć na półkę skalną i ze skrzyni wydobyć magiczny sztylet. Teraz możemy z łobuzem zatańczyć! Musimy ukuć upiora przynajmniej pięć razy. Uważajcie na jego śmierdzący oddech- podbiegajcie na do niego na wprost, by w ostatniej chwili odbić nieco w lewo i trafić go z boku. Nie powinniście mieć problemów, po piątym celnym ciosie powinien ponownie pojawić się Tom Bombadil i jak to ma w zwyczaju- za pomocą piosenki rozprawić się z poczwarą!


The Lord of The Rings The Fellowship of the Ring 200209,3

rys. 14
<< poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję