LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Lord Of The Rings: Fellowship of The Ring

Lord Of The Rings: Fellowship of The Ring
Sztab VVeteranów
Tytuł: Lord Of The Rings: Fellowship of The Ring
Producent: Surreal
Dystrybutor: Play It
Gatunek: przygodowa
Premiera Pl:2003-12-20
Premiera Świat:
Autor: 91
Ocena
czytelników 80 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
The Lord Of The Rings: The Fellowship Of The Ring

The Lord Of The Rings: The Fellowship Of The Ring - solucjaRzut okiem

Przemysł rozrywki rządzi się dobrze znanymi prawami- jeśli coś jest dobre, przykuwa uwagę ludzi i dobrze się sprzeda, to trzeba to optymalnie wykorzystać. Na podstawie genialnej trylogii J.R.R Tolkiena „Władca pierścieni” powstało już wprawdzie kilka gier, jednak podobnie jak było z filmem, dopiero teraz obecne możliwości sprzętowe pozwalają na oddanie piękna wymyślonego przez autora świata i sprostaniu jego naszym wyobrażeniom. Zaczęło się odliczanie dzielące nas od ujrzenia nowej gry przedstawiającej losy Froda i Pierścienia władzy. Kiedy w lipcu przeczytałem wiadomość, iż Włada pierścieni zostanie wydany wyłącznie na konsole z pominięciem wersji na PC, coś we mnie zawrzało! Nie mogłem uwierzyć, iż „koło nosa” przejdzie mi gra na którą tyle czasu jako fan twórczości Tolkiena ostrzyłem sobie zęby. I kiedy już porzuciłem całą nadzieje, zapominając o moim żalu, stał się cud- zupełnym przypadkiem dowiedziałem się, że gra jednak została wydana i co więcej jest już dostępna! Dzień później w stanie podniecenia zasiadałem już przed monitorem. Zapraszam, przeżyjcie ze mną tą wyjątkową przygodę i przyłączcie się do drużyny pierścienia!

The Lord of The Rings The Fellowship of the Ring 195959,1


Hobbiton

Naszą przygodę zaczynamy od pokierowania poczynaniami Froda. Do wykonania mamy trzy zadania- znaleźć klucz do norki w Bag end (a może raczej domku ;), odszukać akt własności i sprzedać Bag End naszej kuzynce- Lobelii Sackville-Baggins. Idąc prosto korytarzem i skręcając w prawo dotrzemy do sypialni w której znajduje się mała skrzynia- wystarczy do niej podejść, sama się otworzy i już akt własności należy do nas (rys.1). Zawracamy korytarzem kierując się do sali w której zaczynaliśmy i skręcamy w lewo- na stole leży klucz którego szukamy. Teraz możemy skorzystać z pobliskich drzwi i wyjść na zewnątrz. Proponuje porozmawiać z oczekującym na nas Samem (klawisz [E] lub [Enter]). Teraz pozostało nam już jedynie odnaleźć Lobelie, a mieszka ona dość daleko bo w Baywater. Oznacza to, że czeka nas mała wycieczka. Wcześniej warto jest rozejrzeć się po okolicy. Po pierwsze by podziwiać piękno Tolkienowskiego świata, po drugie by nazbierać grzybków. Zjedzenie każdego z nich regeneruje stracone punkty życia, i w dalszej części naszej przygody okażą się one cenniejsze niż złoto! Udajemy się w lewo i uparcie w tym kierunku podążamy. Niedługo powinniście minąć stary spichlerz, odbić nieznacznie w lewo i w krótkim czasie dojść do młyna. Teraz wystarczy już przekroczyć most i udać się prosto.


The Lord of The Rings The Fellowship of the Ring 195959,2

rys. 1


Baywater

W centrum wioski znajduje się dzwon. Tuż obok, po lewej stronie znajduje się dom Lobelii, a jego właścicielka już nas oczekuje. Zanim uda się nam z nią porozmawiać o interesach, Lobelia wyrazi swoje obawy dotyczące wilków i faktu, że ktoś powinien uderzyć w dzwon alarmowy. Ktoś, czyli my ;). Trzeba w niego rzucić kamieniem (rys.2).


The Lord of The Rings The Fellowship of the Ring 200000,3

rys. 2


By móc dobrze wycelować, proponuje ustawić widok w pierwszej osobie (klawisz [HOME]). Po chwili zamieszania możemy ponownie porozmawiać z Lobelia, wręczyć jej akt własności i ostatecznie przypieczętować umowę. Klucza jeszcze jej nie oddamy, ale zobowiązujemy się go zostawić u dziadunia Gamgee. Kolejne zadanie wykonane, Nim wrócimy do Shire proponuje tradycyjnie wybrać się na małą wycieczkę po okolicy. Odbijamy w prawo zbierając przy okazji drogocenne grzybki i udajemy się poza wioskę. Po niedługim marszu napotkamy starego Noake który odpoczywa sobie na pobliskiej ławeczce. Po krótkiej rozmowie dowiemy się, że staruszek ma problem- potrzebuje 4 sztuki leczących kwiatków. Wprawdzie to zadanie nie jest ściśle powiązane z fabułą i wymagane do ukończenia gry, ale postanawiamy dziadkowi pomóc. Udajemy się do końca droga przechodząc do kolejnej lokacji.

The Lord Of The Rings: The Fellowship Of The Ring - solucja

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję