LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Rise of Nations: Rise of Legends

Rise of Nations: Rise of Legends
Sztab VVeteranów
Tytuł: Rise of Nations: Rise of Legends
Producent: Big Huge Games
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2006-07-14
Premiera Świat:
Autor: 91
Ocena
czytelników 86 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 90% procent
Głosuj na tę grę!
Rise of Nations: Rise of Legends

Rise of Nations: Rise of Legends - poradnik

Wstęp:

W Rise of Legends gracz otrzymuje możliwość poprowadzenia jednej z trzech mitycznych armii: Vinci, Alinów i Cuotli. Każda z nich posiada diametralnie różne jednostki, budynki o raz wymaga zastosowania innej taktyki gry. Poniży poradnik pozwoli poznać ci zalety wszystkich armii i poprowadzić je do zwycięstwa. Na koniec wstępu najistotniejsza uwaga - w Rise of Legends wszystkie trzy frakcje są sobie równe. Autorzy gry doskonale zbalansowali siłę każdej z nich, przez co wybór jest w pełni dowolny. Każdy może wygrać z każdym.

Vinci

Vinci są teoretycznie najsilniejszą z frakcji, bo najłatwiejszą do prowadzenia. Ich główną zaletą są niezwykle silne i sprawne machiny latające które nie mają sobie równych w czasie walk powietrznych. W starciach na lądzie Vinci radzą sobie również całkiem dobrze, szczególnie w późniejszych etapach gry. Jedynym ich minusem jest dość wolny rozwój i duże zapotrzebowanie na surowce.

Odziały rekrutowane w Koszarach (Barracks):Cesarscy muszkieterowie (Imperial Musketeer)
Podstawowa jednostka Vinci która wbrew pozorom nie jest wcale mięsem armatnim. Niezwykle skuteczni w walce przeciwko niemal wszystkim przeciwnikom (z wyjątkiem tych gabarytowo największych). Warto oprzeć na nich armię awansując Muszkieterów na dwa kolejne poziomy doświadczenia.

Rada - W czasie bitew koniecznie używaj zdolności salwy. Zmiana szyku zajmie chwilę, jednak efektywność bojowa jednostek się niemal podwoi.

Rise of Nations Rise of Legends 225656,1


Mechaniczny Człowiek (Clockwork Man)
Kolejna podstawowa jednostka, będąca alternatywą dla Muszkieterów. Równie skuteczna choć bardziej wytrzymała. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż Mechaniczni Ludzie są znacznie skuteczniejsi w grupie- każdy kolejny zwiększa współczynniki pozostałych, a umierając - leczy pobliskie jednostki. Wniosek prosty - jeśli trwożyć to tylko w dużej liczbie i na nich opierać armię.

Rada - Mechaniczni Ludzie doskonale sprawdzają się podczas szturmowania miasta, zadając budynkom większe obrażenia niż inne zwykłe jednostki.

Rise of Nations Rise of Legends 225657,2


Mechaniczny Pająk (Clockwork Spider)
Doskonały i wszechstronny odział. Skuteczny walce w zwarciu, lecz równie dobrze walczący z flotą powietrzną przeciwnika (może strzelać w trakcie przemieszczania się). Największą zaletą jest jednak możliwość tratowania piechoty przeciwnika, dlatego Pająki powinny zawsze rozpoczynać twoje uderzenie na pozycje wroga.

Rada - Wykorzystaj umiejętność sieci do spętania zwinnych jednostek wroga rażących twoje wojsko z dystansu, lub do obezwładnienia uciekających górników.

Rise of Nations Rise of Legends 225657,3


Rise of Nations: Rise of Legends - poradnik

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - 1 ŚREDNIA OCENA - 90%
Rise of Legends to po prostu... świ
Mikiss - 90%
więcej recenzji dodaj recenzję