Glory of the Roman Empire

Glory of the Roman Empire
Sztab VVeteranów
Tytuł: Glory of the Roman Empire
Producent: Heamimont Games
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2006-08-04
Premiera Świat:
Autor: 901
Ocena
czytelników 88 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 80% procent
Głosuj na tę grę!
Glory of the Roman Empire
Zaczynamy

W trybie swobodnej rozbudowy przywita Cię taki obraz:

Glory of the Roman Empire 205417,1
Ratusz z akweduktem w oddali


Pierwsze co robisz w każdej nowej lokacji to wciskasz klawisz „P” i zatrzymujesz grę. Co wcale nie oznacza, że nie możesz zarządzać, tylko że wstrzymujesz upływ czasu. Dzięki temu masz czas, żeby na spokojnie obadać całą sytuację w jakiej się znajdujesz.

Po lewej strony znajduje się menu. Wybierz ikonę z domkiem i kliknij.

Glory of the Roman Empire 205456,1
Statystyka osady


Teraz dokładnie będziesz wiedział co posiadasz na tzw. „dzień dobry”. W trybie kampanii są różne budynki i warto wiedzieć, czy potrzebujesz coś wybudować, czy już to masz. W trybie swobodnej rozbudowy posiadasz ratusz i trzy magazyny. Niby nic wielkiego, ale rozejrzyj się, co znajduje się w okolicach tych magazynów. Klawisz „End” automatycznie przełącza widok magazynu.

Glory of the Roman Empire 205523,1


Jak widać na obrazku pierwszy magazyn jest w okolicy kanionu, ale za to jest tutaj stosunkowo równa i otwarta przestrzeń. Doskonale się ona nadaje pod zabudowę gospodarstw rolnych. Farmy, chlewy, winnice. Na początek wystarczy farma pszenicy oraz chlew. Potrzeba sześcioro mieszkańców, czyli trzy domki.

Glory of the Roman Empire 205542,1


Drugi magazyn znajduje się w okolicy jeziora. Pomijając złoża rudy żelaza, marmuru oraz kamienia, zwróć uwagę na starą przystań oraz ilość drzew. To miejsce nadaje się na chatę rybaka oraz drwala. Będziesz potrzebował czterech mężczyzn, a więc czterech domostw. Jednak pozostają cztery wolne kobiety, więc najlepiej byłoby zainwestować w farmę. Naprzeciw jeziora jest duża łąka, ale najlepiej jest postawić farmę czy winnicę tak, by żółty krąg obejmował domki. W przeciwnym wypadku ludzie nie przyjdą do pracy, a obiekt będzie stał pusty.

Glory of the Roman Empire 205617,1


Ostatni magazyn jest położony w stosunkowo dużej lokacji. Po pierwsze: jest tutaj gęsty lasek, a więc obowiązkowym jest postawienie lasu. Po drugie: znajduje się tutaj kopalnia złota i ten aspekt jest najważniejszy w tej chwili, czyli postawienie kopalni. W obu budynkach potrzeba będzie czterech mężczyzn, czyli postępujesz podobnie, jak w przypadku drugiego magazynu.

Glory of the Roman Empire 205643,1


Następnie czekasz, aż w skarbcu znajdzie się 20 sztuk złota i kupujesz 10 niewolników. W trzecim magazynie stawiasz chatę niewolników, a następnie domostwa do 10. Pamiętaj, liczba niewolników nie może być mniejsza od liczby mieszkańców. Dalej stawiasz drugą farmę (w moim przypadku farma pszenicy oraz chlew) oraz piekarza i rzeźnika. Na koniec stawiasz kaplicę i tawernę, a twoi mieszkańcy podnoszą statut do czeladników. Jeśli Cesarz udzieli Ci zezwolenia na budowę monumentów to oczywiście możesz się nimi wspomagać i przyspieszać etap awansów, ale uważaj ponieważ eksperci muszą mieć zaspokojone potrzeby, inaczej będą słabo pracować.

Glory of the Roman Empire 205704,1


W międzyczasie kupujesz drugą grupę 10 niewolników i stawiasz chatę niewolników w pierwszym magazynie. Dostawiasz domostwa, farmę lnu, przędzalnię, tawernę, kaplicę oraz gliniankę w okolicy jednego z jeziorek. Kolejni mieszkańcy zyskują status czeladników.

Glory of the Roman Empire 205726,1


W drugim magazynie postępujesz podobnie. Teraz sprawdzasz koniecznie statystyki ekonomiczne - ikonka z wazą. Tutaj jest pokazane, ile zasobów posiadasz w magazynie, ile ostatnio wyprodukowano i ile zużyto. W zależności od tych czynników dobudowujesz odpowiednie budynki. Na przykład jeśli brakuje mięsa, to stawiasz chlew. Jeśli brakuje kiełbas, to stawiasz rzeźnika. Naturalnie nie patrzysz, ile jest w magazynie, tylko porównujesz czy ilość produkcji jest równa bądź większa zużyciu. Jeśli tak jest, to w porządku, jeśli nie, to stawiasz budynki.

Gdyby zabrakło mieszkańców do obsadzenia jakichś budynków, to zakupujesz niewolników. Stawiasz chatę niewolników w interesującym Cię magazynie i dopiero wtedy powiększasz liczbę domostw. Dobrze jest zbudować kopalnię marmuru oraz kamieniołom.

Glory of the Roman Empire 205748,1


Jak uporasz się z pierwszymi potrzebami, będziesz miał kilkanaście sztuk nadprodukcji, głównie mięsa, mąki, kiełbasy i chleba. Zabierz się za stawianie świątyń, które awansują czeladników na ekspertów.

Glory of the Roman Empire 205805,1


Widoczny na obrazku łuk tryumfalny znacznie mi pomógł zwiększyć prestiż pobliskich domów i przyspieszył awans. Dzięki czemu wyraźnie podskoczyła produkcja. Ponadto warto zauważyć, że eksperci potrzebują wina. Tak więc przynajmniej jedna winnica jest jak najbardziej wskazana.

Glory of the Roman Empire

<< poprzednia | 1 | 2 | 3 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję