LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Football Manager 2011

Football Manager 2011
Sztab VVeteranów
Tytuł: Football Manager 2011
Producent: Sports Interactive
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: Manager sportowy
Premiera Pl:2010-11-05
Premiera Świat:
Autor: Ajmdemen
Ocena
czytelników 72 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 90% procent
Głosuj na tę grę!

Football Manager 2011

Omówmy teraz pokrótce kilka standardowych ustawień, po których możemy się spodziewać dobrego funkcjonowania, o ile będziemy mieć zawodników o adekwatnych umiejętnościach.

Klasyczne 4-4-2W taktyce tej z reguły przeprowadzamy ataki przy użyciu skrzydeł, starając się grać szybko i wykorzystując nadarzające się okazje do kontry. Dużo zależy tu od naszych środkowych pomocników, którzy często będą walczyć w środku pola z większą liczbą graczy przeciwnika. Można ustawiać dwóch pomocników o predyspozycjach defensywnych, bądź ofensywniej - jednego defensywnego i jednego bardziej kreatywnego.

4-4-2 diament

Taktyka występuje w 2 wariantach: gramy z pomocnikami ustawionymi na DM i AM i dwoma pozostałymi albo po bokach albo w środku. Za bardziej godne polecenia uważam drugie z tych ustawień, zapewnia ono dużą siłę w walce o środek pola oraz dużą elastyczność personalną (powinniśmy posiadać wielu pomocników o zbliżonym profilu) oraz elastyczność jeśli chodzi o nastawienie defensywne bądź ofensywne (dobrze się sprawdza w obu podejściach). Można na przykład grać tu z wysuniętą linią obrony na pułapki „ofsajdowe” (wymaga szybkich obrońców) oraz mocno ofensywnymi ustawieniami drużynowymi. Możliwe jest jednak podejście defensywne - cofnięta linia obrony (najlepiej przy rosłych obrońcach) oraz gra z kontry i liczenie na stałe fragmenty. Pomijam w tym wyliczeniu taktyki 4-1-3-2 i 4-3-1-2, gdyż można je potraktować jako podwari
anty właśnie tego ustawienia.

4-3-3 / 4-5-1

Bardzo solidne ustawienia, jednak uzależniające grę ofensywną w dużej mierze od jednego zawodnika - wysuniętego napastnika. Są to ustawienia raczej defensywne, opierające się w mniejszym stopniu na parametrach technicznych naszych piłkarzy. I tak, u pomocników duże znaczenie mają tu parametry mentalne (decisions, positioning, teamwork, work rate; choć oczywiście passing jak zawsze jest kluczowe), u skrzydłowych liczy się szybkość i umiejętność dośrodkowywania, w dalszej kolejności inne atrybuty techniczne, kreatywność czy gra bez piłki. Obrońców powinniśmy mieć wysokich i silnych, możemy sobie wówczas pozwolić na pewne cofnięcie linii defensywnej.

4-3-2-1 choinka / 4-2-3-1skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję