LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Windows 10 zadebiutuje latem

Firma Microsoft zdradziła, że wyczekiwany system operacyjny Windows 10 zadebiutuje latem bieżącego roku w 190 krajach.

System będzie od początku dostępny w 111 językach, a przy tym wszystkim należy pamiętać, że zostanie udostępniony za darmo (tylko w ciągu pierwszego roku od momentu premiery) dla użytkowników Windowsa 7, 8.1 i Windows Phone 8.1. Co zaskakujące, Microsoft umożliwi darmową aktualizację starszych wersji systemu także użytkownikom nielegalnych kopii w Chinach. Jest to odpowiedź firmy na ogromną skalę piractwa w tym kraju. Obecnie nie wiemy, czy program zostanie rozciągnięty także na inne państwa.

Jednocześnie firma Microsoft ujawniła Windows Hello – system biometrycznego uwierzytelniania użytkownika systemu. Pozwoli on na rezygnację z tradycyjnego hasła i zastąpienie go skanowaniem twarzy albo linii papilarnych. Rozwiązanie to ma być nie tylko wygodniejsze w użytkowaniu, ale także bezpieczniejsze.

Nowy Windows ma być według Microsoftu prawdziwą rewolucją na rynku systemów operacyjnych, głównie przez swoją uniwersalność. Oprogramowanie działać ma doskonale zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych, dzięki czemu użytkownicy będą mogli cieszyć się tymi samymi aplikacjami.

Wraz z OS-em pojawią się też biblioteki DirectX 12, zapewniające ogromny skok wydajności w porównaniu z DirectX 11. To jednak nie jedyna dobra wiadomość dla graczy, gdyż Microsoft udostępni również specjalną xboksową aplikację, która umożliwi wspólną rozgrywkę posiadaczom PC-tów i konsoli Xbox One w wybranych tytułach, a także wprowadzi system cross-buy.

Źródło:
"Góral" - GRY-OnLine


Klemens
2015-03-18 18:01:02